Civic FB7 sunroof ses problemi.

Aracim 2014 elegance sunroof dan tıkır tıkır ses geliyor bu sorunla karsilasan varmi?

benim fb7 den de sunroof sesi geliyor. sunroof'un sağ arka tarafından geliyor. yazın ses kesiliyor, kışın artıyor. elimle bastırdığımda ses kesiliyor. sağ taraftaki boşluk sol tarafa göre daha fazla. sağ kızağın içindeki makara yukarı aşağı daha fazla oyunuyor. ya makarasının olduğu parça değişiyor ise sorun çözülecek gibi duruyor ama daha bir servise gitme fırsatım olmadı. ÇÖZÜM bulan bana haber etsin ne olur, vallahi sinirden arabayı satacam artık :(

kara82

0
Aracınız
Pekala var:) bu spreyin ucunda 10cm lik bir parca var onu spreye takip kolayca tum ray sekman klips vs yerlere yani; ses burdan gelir dediginiz yerlere sikin yeterlidir.

Sunu ilave edeyim siktiginiz anda ses hemen gitmiyor..artik nasil bi yaglama yada koruma yapiyorsa, 3-5 saat sonra artik ne oluyorsa ses gidiyor....
Wd40 aldım, ucu ile ses gelen yere sıktım, bana mısın demedi :( depremle yaşamayı öğrenmek diye bir söz var ya, biz de sunroof sesiyle yaşamayı öğreneceğiz herhalde. :(

kara82

0
Aracınız
Sunroof sesi için belki 5 kere araba servise gitti, bunlardan 2'sinde tavan açıldı, ama bu 'bela' bir türlü gitmedi! Ankara servisi bu işi çözebilir mi acaba? Veya başka bir yer? Sizlerden yardımcı olabilecek var mı?

Komşumda da sizin dediğiniz sıkıntı vardı 1.servise gittiğinde sprey sıkmışlar ama ömrü kısa sürmüş 2.ye gittiğinde sünger taktırmış söylediğine göre çok azalmış o tıkırtı sesi eskisi kadar ses gelmiyormuş ( Allah tan bizim fd6 larda yok bu ses sorunu)

Civic fd6 2008 Elegance

Geri