Civic FC5 Civic FC5 20.000 km bakımı

Arkadaşlar merhaba. 2. el olarak aldığım aracımı önceki sahibi düzenli olarak her yıl Nisan 15 gibi yetkili servisinde bakımlarını yaptırmış. Aracım şuan 16.000 km de. Son bakımına 15 Nisan 2019 da girmiş 20.000 km olmadı ama 1 yıl geçtiği için bakıma götüreceğim.

Garantinin devam etmesi için bende aynı şekilde yetkili servise gitmeye devam edeceğim ancak malum salgın sebebiyle gidebileceğim yetkili servis şehirlerine giriş çıkış yasak. (Bulunduğum şehirde yetkili servis yok)

Merak ettiğim konu şu ; bakım zamanı bir süre gecikse garantide bir sorun oluşur mu ? Mutlaka her yıl aynı tarihtemi yapılması gerekiyor? Ya da 20.000 bakımı 21.000 de yapılması garantiyi etkiler mi?

Bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparsa hepimiz faydalanmış oluruz.

Teşekkürler

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba. 2. el olarak aldığım aracımı önceki sahibi düzenli olarak her yıl Nisan 15 gibi yetkili servisinde bakımlarını yaptırmış. Aracım şuan 16.000 km de. Son bakımına 15 Nisan 2019 da girmiş 20.000 km olmadı ama 1 yıl geçtiği için bakıma götüreceğim.

Garantinin devam etmesi için bende aynı şekilde yetkili servise gitmeye devam edeceğim ancak malum salgın sebebiyle gidebileceğim yetkili servis şehirlerine giriş çıkış yasak. (Bulunduğum şehirde yetkili servis yok)

Merak ettiğim konu şu ; bakım zamanı bir süre gecikse garantide bir sorun oluşur mu ? Mutlaka her yıl aynı tarihtemi yapılması gerekiyor? Ya da 20.000 bakımı 21.000 de yapılması garantiyi etkiler mi?

Teşekkürler
Bulunduğumuz koşulları gözönüne alırsak bir kaç aylık gecikmeden bir sıkıntı olmaz. Siz yinede bayiiyi arayıp bilgi alın.

Aracınız
Civic FC5 2017

Teşekkürler
Bayiyı arayıp randevu al ileri bir tarihe bu konuyu orasıyla konus . Burdan bu konu hakkında net cevap alamazsınız

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bayiyı arayıp randevu al ileri bir tarihe bu konuyu orasıyla konus . Burdan bu konu hakkında net cevap alamazsınız

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar bayi ile görüştüm. 1 ay opsiyon tanındığını söyledi .
Merak eden arkadaşlara da bilgi amaçlı paylaşmak istedim.
Selamlar

Ben 2 ay sonra götürdüm bir sorun olmadı.(10k bakımı)Bu arada 20k/2yıl bakımı için fiyatlar ne durumda acaba?

Aracınız
Civic FC5 2019
Eko Elegance 2019 makyajlı kasa aracımın 20 bin bakımı için İstanbul Anadolu Yakasında ki servisleri aradım.

Ayışığı
1300 TL Polen filtresi dahil
1140 TL polen firtresiz

Damla ve Mutluhan
1200 TL Polen Firtresi dahil

1030 TL polen firtresiz

Fiyatlar 10 bin bakımı ile aşağı yukarı aynı.

Ayışığı her ne kadar iyi yorumlar alsan da, fiyatları hep daha yüksek oluyor. Bu yüzden bakımda oraya gitmeyi düşünmüyorum.
Servisler polen fitresinin garantiyi etkilemediğini belirtti. Bu yüzden filtreyi kendi ustamda değiştirmeyi düşünüyorum. Her türlü daha uyguna geliyor ve artı olarak karbon olandan takacağım..

Geri