Civic FC5 Civic FC5 20.000 km bakımı

20.000 km'yi ne kadar geçebiliyoruz? sıkışıklıktan dolayı 2 hafta sonraya randevu verdiler.
şehirdışı planım vardı, onu uygularsam 800km fazlam oluyor.
sabit bir kural var mı? yoksa orada da bayiler kendi insiyatiflerini mi kullanıyorlar?

Aracınız
Civic FC5 2019
20.000 km'yi ne kadar geçebiliyoruz? sıkışıklıktan dolayı 2 hafta sonraya randevu verdiler.
sabit bir kural var mı? yoksa orada da bayiler kendi insiyatiflerini mi kullanıyorlar?
normal şartlarda istanbul mutluhan bayisi ekstra olarak 1000 km opsiyon tanıdıklarını belirtti.

tgybtmn

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar ilk tescil tarihinden itibaren mi hesaplıyoruz bakım zamanını?
Benim 20000 olmadı daha 13000'de, ikinci el aldım ilk defa bakıma girecek zaten pek anlamıyorum bu işlerden ilk arabam.
29 ağustos 2019 tescilli yazıyor ruhsatta.
Hocam normalde öyle, ama senin araç 10 bini geçmiş 10bin bakımının bakıldığı tarihi baz al(1 yıl dolmadan önce yapılmış olabilir) 10 bin bakımının yapıldığı tarihten itibaren hangisi önce dolarsa 10bin km yada 1 yıl

tgybtmn

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
1-2 bin kilometreye bir şey demezler ama yinede, bayilerden fiyat alırken km durumunu belirtin derim ben

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Aracınızın ilk trafiğe çıkış tarihinden hesaplarsınız,buna göre siz bakımı geciktirmişsiniz.Servis umuyorum ki bir problem çıkartmadan bakımını yapar ve garantiniz bozulmaz.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam normalde öyle, ama senin araç 10 bini geçmiş 10bin bakımının bakıldığı tarihi baz al(1 yıl dolmadan önce yapılmış olabilir) 10 bin bakımının yapıldığı tarihten itibaren hangisi önce dolarsa 10bin km yada 1 yıl
Hocam şöyle bi durum var.
Ben aracı Honda bayinden aldım, kendi kullandıkları araçmış birine satmamışlar. Gidip anlaştık o gün bakım yapılmış 15 aylık 10088 km araç, sinyal koluna asmışlar bakım kağıdını. Öbür gün satış gerçekleşti bugüne kadar 2000 km yapabildim ben.
Araç 2 yaşında olmak üzere ama ilk bakımdan sonra 9 ay geçmiş durumda. Bu işlerde bilgili değilim normal bir kullanıcıyım kafam karıştı.

tgybtmn

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam şöyle bi durum var.
Ben aracı Honda bayinden aldım, kendi kullandıkları araçmış birine satmamışlar. Gidip anlaştık o gün bakım yapılmış 15 aylık 10088 km araç, sinyal koluna asmışlar bakım kağıdını. Öbür gün satış gerçekleşti bugüne kadar 2000 km yapabildim ben.
Araç 2 yaşında olmak üzere ama ilk bakımdan sonra 9 ay geçmiş durumda. Bu işlerde bilgili değilim normal bir kullanıcıyım kafam karıştı.
Durumun gerçekten karmaşıkmış kardeşim ama, senin araba 2 yaşını doldurmak üzere olduğu için en azından şanzıman bakımını yaptırman gerekir, çünkü araba kılavuzunda şanzıman yağı değişimi 40binde 1 yada 2 yılda 1 diyor. Bayi bakımını yapıp vermiştir sana ama şanzıman yağını değiştirdiğini sanmıyorum açıkçası.

Aracınız
Civic FC5 2019
Durumun gerçekten karmaşıkmış kardeşim ama, senin araba 2 yaşını doldurmak üzere olduğu için en azından şanzıman bakımını yaptırman gerekir, çünkü araba kılavuzunda şanzıman yağı değişimi 40binde 1 yada 2 yılda 1 diyor. Bayi bakımını yapıp vermiştir sana ama şanzıman yağını değiştirdiğini sanmıyorum açıkçası.
Eyvallah bu gidişle servis yolu gözükecek bana.

Aracınız
Civic FC5 2019
güncel fiyat bilgisi alan var mıdır?
2400 liradan aşağı çekmiyorlar istanbul'da kime sorduysam bu civarda.

Geri