Civic FC5 Civic FC5 80.000 km bakımı

Aracınız
Merhaba arkadaşlar.2017 fc5 premium manuel benzinli aracımın 80 bin bakımı için bir kaç servisle görüştüm .

Periyodik bakım + yakıt filtresi = 2350 tl
Sadece yakıt filtresi 1000 tl

80 bin bakımı yaptıran arkadaşlar varsa konu hakkında bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim ..

Kazasız belasız günler dilerim ..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
hocam merhaba ben 70 bin bakımına giricem de özel servisde gireceğim o yüzden neler yapıldığını yazarsan 70 bin bakımında sevinirim

Aracınız
hocam merhaba ben 70 bin bakımına giricem de özel servisde gireceğim o yüzden neler yapıldığını yazarsan 70 bin bakımında sevinirim

Merhaba arkadaşım ..benim Araç manuel ve benzinli ..70 bin bakımında sadece filtreleri ve yağı değiştirdim ..balataları aldım ancak şu an 90 bin olmasına rağmen yarıda olduğu için değiştirmedim ..şanzıman yağını da 100binde değiştirmeyi düşünüyorum..kazasız günler dilerim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
hususi honda kullanıcıları genelde az yol yapıyorlar demekki:) bir milyon kilometreyi motora anahtar değmeden sadece yağı filtreyi bujileri, antifirizi, frenleri, hidroliği vs. değiştirerek deviren çok acayip markalar modeller var. Honda nın kesinlikle bunlardan aşağı kalır tarafı yok, eğer servis böyle acayip numaralar çevirirse garantiyi zora sokarsa giderim servisin yedek parça bölümünden güzel kaliteli hava ve yağ filtrelerini paramla alır çıkarım dışarda her türlü servisin yaptığı bakımın aynısını yaptırırım:) polen filtresini bujileri aynı parça koduyla dışarda daha ucuza bulurum bu bujileri dünyada sadece honda civic kullanmıyor çünki ve hayatımda değiştirme gereği görmediğim şeyleri değiştirmek zorunda kalmam:) benzin filtresi gibi:)

Serviste otomatik şanzıman yağını üstten doldur alttan boşalt şeklinde klasik tazeleme usülü yapıyorlar ise ona bile ne gerek var serviste yaptırmaya ? servisten honda nın orjinal kendi hcf-3 cvt yağını alıp dışarda sanayide kanala yanaşıp şanzımanın üstteki hcf yazan pimli tıpayı açıp karter korumayı indirip alttanda tıpayı söküp boşaltıp ne kadar yağ çıktığını ölçsek üstten aynı miktar doldursak sonra sırayla bütün PRDSL vs viteslere takıp 5-10 saniye beklesek sanırım işlem tamamlanıyor tabi detayları vardır onları da öğrenmek lazım öncesinde. Makinaya bağlayıp soğutucu hortumlarını vs söküp vakumlu vs. şeklinde tam şanzıman yağı değişimi zaten tam otomatiklerde pek önerilmiyor çünki içerde hava yapıp şanzımanı bozuyor diye manuel şanzıman yağı zaten değiştirilmesi çok daha kolay iş

Eski arabamda hep öyle yaptım onun da 5 yıl garantisi vardı giderdim yetkili servisten hava ve yağ filtresi alırdım polen filtresini plastik çerçeveli kaliteli olan yan sanayi alırdım benim Recep usta var babamın teyze oğlu beş dakikada hallederdi sağolsun para da almazdı zorla cebine para sokardım:). Bu şekilde yetkili servisten perakende parça alarak triger kayışı V kayışı klima kayışı bile değiştirdim bakır elektrod bujileri varı o arabanın bunları iki senede bir söküp çöpe atardık:) yenilerinide elle gevşekliğini iyice alıp sıkılaşınca buji anahtarı geçirip çeyrek tur sıkardık işlem tamam olurdu:) 20 liraydı dört tane champion marka bakır elektrod buji:) en son ngk aldım onlara da 40 lira vermiştim:) civic in bujilerine de dışarda hadi 500 lira vereyim değiştireyim sorun değil, ama servise olsa bujilere 600-700 lira verip garantiye girmeyen abuk sabuk şeylerle kalmak kötü

Aracınız
Civic FC5 2018
Senede 25k yol yapiyorum. Istanbul'da oturuyorum. Ise git gel, haftasonlari gez, memlekete git, tatile git derken bu kmleri yapiyorsunuz.
2008 fd6 aracım daha yeni 80 bine geldi. Bu km.yi nerde yapıyorsunuz. aya yol yapıldı da haberimiz mi yok

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Senede 25k yol yapiyorum. Istanbul'da oturuyorum. Ise git gel, haftasonlari gez, memlekete git, tatile git derken bu kmleri yapiyorsunuz.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Araba almanın mantığı budur zaten hocam. Senede 5-6 bin km yapsam neden araba alayım? :)

Senede 5200 km yol yapan biri için haftalık 100 km yapar. Haftada 100 km'yi yürüsen yürürsün :) Trafik sigortasına, kaskoya, mtv'ye, bakıma, yakıta gerek yok. En fazla bir spor ayakkabı eskitirim :p

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba,
Bende az önce servisten 30.000 bakım için randevu aldım. 1.280 TL . Hiçbir şekilde indirim yapmayıp garantiden çıkar şeklinde konuşma yapıyorlar. Sırf garanti için bu kazığı yemeğe değer mi acaba? Servise değilde dışarıda bakım yaptıran arkadaş var mı?
ben 40 bin bakımı dışarda yaptırdım, malzemeyi n11 den kendim 260 tl ye aldım, polen ve hava filtresini kendim değiştirdim.yağ+yağ filtresi işçiliği 40 tl. toplam 300 tl ye motor bakımını hallettim. şanzımanı yetkili servis haricine gitmiyorum.
1200-300=900 tl, 3 bakımı dışarda yaptırsam 2700 tl karım var. aracımda arıza olsa 2700tl ye istediğim yerde yaptırırım ve yetkili servisin garanti kapsamına girer mi girmez mi muhabbetini yaşamam, nazıyla uğraşmam.
hem arıza çıksa kaç tl tutacak ki? yetkili servise peşinen parayı vermektense cebimde tutarım dahaiyi.
japon araçalrı arızasızlığıyla ön plana çıkmış araçlar olduğunu unutmamak lazım!!!!

Aracınız
Civic FC5 2020
ben 40 bin bakımı dışarda yaptırdım, malzemeyi n11 den kendim 260 tl ye aldım, polen ve hava filtresini kendim değiştirdim.yağ+yağ filtresi işçiliği 40 tl. toplam 300 tl ye motor bakımını hallettim. şanzımanı yetkili servis haricine gitmiyorum.
1200-300=900 tl, 3 bakımı dışarda yaptırsam 2700 tl karım var. aracımda arıza olsa 2700tl ye istediğim yerde yaptırırım ve yetkili servisin garanti kapsamına girer mi girmez mi muhabbetini yaşamam, nazıyla uğraşmam.
hem arıza çıksa kaç tl tutacak ki? yetkili servise peşinen parayı vermektense cebimde tutarım dahaiyi.
japon araçalrı arızasızlığıyla ön plana çıkmış araçlar olduğunu unutmamak lazım!!!!

benim kafadansın kardeş, bende tamamen böyle düşünüyorum. 30 bine kadar yetkili servise gideceğim, henüz 10 bine dahi girmedim. km 11200 de şuan. 40 bin bakımında kendim dışarıda yaptırmayı düşünüyorum.

Aracınız
Aklıma fena girdiniz arkadaşlar, ben de araç 90 bin km de ama 80 bin bakımını yeni yaptıracağım :)
Malum servis fiyatlarının uçukluğu yüzünden kendimce her 10 bin km de değil de 12 binde 11 binde bir yaptırdım bakımları. Ama 80 bin bakımına 3000 civarı bir rakam isteyince hesap ettim toplamda neredeyse 10-12 bin para vermiş olacağım... sorun olursa Honda zaten kabul etmeyecek, olmazsa zaten o kadar masraf tutar mı sanmıyorum. Nereden sipariş ediyoruz malzemeleri :)

Aracınız
Civic FC5 2019
Aklıma fena girdiniz arkadaşlar, ben de araç 90 bin km de ama 80 bin bakımını yeni yaptıracağım :)
Malum servis fiyatlarının uçukluğu yüzünden kendimce her 10 bin km de değil de 12 binde 11 binde bir yaptırdım bakımları. Ama 80 bin bakımına 3000 civarı bir rakam isteyince hesap ettim toplamda neredeyse 10-12 bin para vermiş olacağım... sorun olursa Honda zaten kabul etmeyecek, olmazsa zaten o kadar masraf tutar mı sanmıyorum. Nereden sipariş ediyoruz malzemeleri :)
ben n11 den filtreleri ve yağı sipariş ediyorum. filtreleri kendim değiştiriyorum. yağ ve yağ filtresini özel serviste 50-60 tl ye değiştiriyorlar. toplam maliyet 300-350 tl.

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri