Civic FC5 Civic FC5 80.000 km bakımı

Aracınız
ben n11 den filtreleri ve yağı sipariş ediyorum. filtreleri kendim değiştiriyorum. yağ ve yağ filtresini özel serviste 50-60 tl ye değiştiriyorlar. toplam maliyet 300-350 tl.

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Lpg filtresini de kendiniz mi değiştiriyorsunuz acaba, kolay midir, biz de değiştirmek istesek

Aracınız
Civic FC5 2016
merhabalar benim araçta 76 bin de, malum 80bin bakımı şanzıman yağı değişmesi gerektiği söyleniyor. Aracımı kendi ustam var honda-toyota servisi, önceki araçlarımda da dahil bakımlarını yıllardır aynı yerde yaptırmış hiç de problem yaşamamışımdır. Şimdi bu şanzıman yağı değişiminde, kesinlikle şanzıman yağını değiştirmeye gerek yok, araçta bir problem yoksa 120 bine kadar kalsın diyor. Tamamen yetkili servislerin para kazanma yöntemi olduğunu söyledi, yağ da çok pahalı boşuna para verme diyor. İstersen getir yağı ben koyar değiştiririm diyor, ama ben sana değiştirme diyosam değiştirme şeklinde ustamla konuşmamız oldu. Forum da acaba bu şekilde değiştirmeyen varmı, araçta sıkıntı vuruntu, titreme gibi bir durum olmadığı sürece gerek yok diye konuştuk. fc5 honda civic

Aracınız
Geçen arkadaşım bmw 320 dizelin bakımını 1700liraya yaptırdığını söyledi. Araba taş çatlasın 4 yaşında. Bu fiyatlar hiç hoş değil.

Aracınız
Civic FC5 2017
benzin filtresine 1045 tl diyorlar gerçekten yazık sadece şanzuman yağını serviste değiştireceğim 650 tl dedi şanzuman yağ değişimine diğer fazladan vereceğim parayı biriktirsem zaten garantiye gerek duymam

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
merhabalar benim araçta 76 bin de, malum 80bin bakımı şanzıman yağı değişmesi gerektiği söyleniyor. Aracımı kendi ustam var honda-toyota servisi, önceki araçlarımda da dahil bakımlarını yıllardır aynı yerde yaptırmış hiç de problem yaşamamışımdır. Şimdi bu şanzıman yağı değişiminde, kesinlikle şanzıman yağını değiştirmeye gerek yok, araçta bir problem yoksa 120 bine kadar kalsın diyor. Tamamen yetkili servislerin para kazanma yöntemi olduğunu söyledi, yağ da çok pahalı boşuna para verme diyor. İstersen getir yağı ben koyar değiştiririm diyor, ama ben sana değiştirme diyosam değiştirme şeklinde ustamla konuşmamız oldu. Forum da acaba bu şekilde değiştirmeyen varmı, araçta sıkıntı vuruntu, titreme gibi bir durum olmadığı sürece gerek yok diye konuştuk. fc5 honda civic
Şanzıman yağı değişimi kompe olmuyor kısmi oluyor. Buda süreyi etkileyen bir durum. Fc5 kasadaki şanzıman eski kasa Civic'lerden farklı ve eski kasalardaki yağ değişim süresi daha uzun. Forumdaki kullanıcıların çoğu orjinal yağı kullanmayı tercih ediyor. Birde servisten satın alıp dışarıda değişim yaptıranlarda var. Manuel olsa daha rahat konuşabilirdik. Cvt için uzun süre beklemek bana riskli geliyor. Ustanız Cvt şanzımanlı kendi aracına bunu yapabilir. Sizin şanzımana garanti verirde bir şey olursa kendi üstleniyor ise bir şey diyemem. Ama şanzımanın uzun sürede kullanımda sıkıntı çıkarması olağandır. Cvt çok pahalı bir şanzıman! Uzun kilometre yapıp değiştirmeyen varsada yorum bekleriz.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2016
teşekkür ettim, aynen o da bahsetti komple değişim kısmi değişim, yalnız serviste yapsa bazı durumlarda yağ değişimi sonrası hava yapıyor daha fazla sıkıntı çıkartıyor diyor, bende forumu takip ediyorum herkes bir şekilde özelde yada yetkili serviste değiştiriyor.Sadece usta da özellikle 80 bin km az şanzıman içi, diğer tüm araçlarda japon araçlarında 100 bin üstü şanzıman yağına bakıyoruz dediği için, yetkili servis para kazansın diye mi acaba insanın aklına geliyor, honda motoru aslında uzun ömürlü bu kadar kısa sürede şanzıman yağı değişimi akılda soru işareti yapıyor. Bir de usta o kadar emin konuşunca ne yapayım bilemedim. Aynen ben de merak ettim acaba 100 bin üstü kullanıp değiştirmeyen varmı.

Geri