Civic FC5 Civic FC5 Hararet Sorunu

Merhaba arkadaşlar arabam 2016 model manuel fc5 civic.
Aracimi ikinci el olarak aldim evveliyatini bilmiyorum kalorifer isitmiyordu kalorifer peteğini temizlettim benden onceki sahibi hic antifiriz kullanmamış kirmizi antifiriz ekledim kullanmaya devam ettim gectigimiz hafta acil bi is icin gece kirikkaleden boluya gittim yolda giderken kizilcahamam rampalarinda arabanin harareti tavan yapti durdum baktim fan acti kapadi hararet tekrar dustu aracı sıkıstırmadan yola devam ettim ama her rampada tekrar yukseldi duzlukte düştü Bolu'da aracı yarım saat dinlendikten sonra geri dönüşe geçtim aynı şekilde yokuşlarda tekrar yükseldi duzlukte düştü.Termostat ve fan musurunden suphelendim ve bunlari parçaları alıp ustama degistirttim.suan obd cihazindan devamli takip ediyorum arabanin su sicakligi 99 derecede fan aciyor 10 sn çalışıp duruyor.arac normal kullanimda 95 derece ile 105 derece arasinda sizce sorun varmı.su eksiltme yok termostatla fan musuru degistiginde radyatör temizleyici alip radyatörü de temizledim ve antifirizli suyunuda yeniledim.yardim ve gorusleriniz icin simdiden teşekkür ederim.

CPH1893 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çözüm
Arkadaşlar burada guvenebilecegim usta olmadığı için Ankaraya da gidemedigim için sorunu kendim çözmek için uğraştım ve Allah'ıma şükürler olsun çözdüm.En son sizlere radyatör sipariş ettiğimi söylemiştim.
bugün arabamın radyatörünü söktüm ön panel kaput kilidi hortum kelepçeleri sensörleri falan söktüm ve yeni radyatörümü montajlayip taktım radyatörü söktüğümde yere vurup içine hortumla tazyikli su tuttum çıkan paslı su beni şaşırttı siz siz olun sanayide bilmediğiniz marka antifiriz arabanıza koydurmayın ben bunun ceremesini çektim sanırım fotograftada paylascam kesinlikle bu markayı kullanmayın radyatörü tıkaması muhtemel.Neyse montajdan sonra arabayı test ettim rampada olabildigince zorladim 150 / 200 bandinda yuksek devirde...
Aracınız
Ben çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum. 2004 model makina var, içindeki sıvı en az10yılllıktı ne pas vardı ne eksiltme ne de başka bişey şimdiki de 2 yılı geçti. Damla eksiltme yok hala. Ki ufak bir kaza sonucu 2008de radyatör değişti bizim, belki type 2 bile koymamıştır yetkili servis... 97de fan açar 83 84 derece uzun yol sakin kullanım. Her zaman böyle. Seviyorum es7leri.

Aracınız
Arkadaşlar dediğim gibi zorlamaya gerek yok. Amerikada olsaydık walmart da alternatif mevcut ya da oradaki bayilerin internet sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz fakat burada böyle bir şansımız maalesef yok.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri