Civic FC5 Civic FC5 Hararet Sorunu

Merhaba arkadaşlar arabam 2016 model manuel fc5 civic.
Aracimi ikinci el olarak aldim evveliyatini bilmiyorum kalorifer isitmiyordu kalorifer peteğini temizlettim benden onceki sahibi hic antifiriz kullanmamış kirmizi antifiriz ekledim kullanmaya devam ettim gectigimiz hafta acil bi is icin gece kirikkaleden boluya gittim yolda giderken kizilcahamam rampalarinda arabanin harareti tavan yapti durdum baktim fan acti kapadi hararet tekrar dustu aracı sıkıstırmadan yola devam ettim ama her rampada tekrar yukseldi duzlukte düştü Bolu'da aracı yarım saat dinlendikten sonra geri dönüşe geçtim aynı şekilde yokuşlarda tekrar yükseldi duzlukte düştü.Termostat ve fan musurunden suphelendim ve bunlari parçaları alıp ustama degistirttim.suan obd cihazindan devamli takip ediyorum arabanin su sicakligi 99 derecede fan aciyor 10 sn çalışıp duruyor.arac normal kullanimda 95 derece ile 105 derece arasinda sizce sorun varmı.su eksiltme yok termostatla fan musuru degistiginde radyatör temizleyici alip radyatörü de temizledim ve antifirizli suyunuda yeniledim.yardim ve gorusleriniz icin simdiden teşekkür ederim.

CPH1893 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çözüm
Arkadaşlar burada guvenebilecegim usta olmadığı için Ankaraya da gidemedigim için sorunu kendim çözmek için uğraştım ve Allah'ıma şükürler olsun çözdüm.En son sizlere radyatör sipariş ettiğimi söylemiştim.
bugün arabamın radyatörünü söktüm ön panel kaput kilidi hortum kelepçeleri sensörleri falan söktüm ve yeni radyatörümü montajlayip taktım radyatörü söktüğümde yere vurup içine hortumla tazyikli su tuttum çıkan paslı su beni şaşırttı siz siz olun sanayide bilmediğiniz marka antifiriz arabanıza koydurmayın ben bunun ceremesini çektim sanırım fotograftada paylascam kesinlikle bu markayı kullanmayın radyatörü tıkaması muhtemel.Neyse montajdan sonra arabayı test ettim rampada olabildigince zorladim 150 / 200 bandinda yuksek devirde...
Aracınız
280binde motor dağıtan 200binde motor yağını içmeye başlayan vw ile kıyaslamayın asla.

En son radyatör siparişi verilmişti nedir durum ben de merak ediyorum. Fc5ler fd6ve fb7 ile aynı motoru kullanıyorlardı dimi? Ufak tefek değişiklik vardır illa ama o modellerde benzer durumlarda nasıl bir çözüm bulunmuş?

Aracınız
Civic FC5 2017
280binde motor dağıtan 200binde motor yağını içmeye başlayan vw ile kıyaslamayın asla.

En son radyatör siparişi verilmişti nedir durum ben de merak ediyorum. Fc5ler fd6ve fb7 ile aynı motoru kullanıyorlardı dimi? Ufak tefek değişiklik vardır illa ama o modellerde benzer durumlarda nasıl bir çözüm bulunmuş?
Aynı motor ama FC 5 dekı motor bıraz daha çekişli

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar burada guvenebilecegim usta olmadığı için Ankaraya da gidemedigim için sorunu kendim çözmek için uğraştım ve Allah'ıma şükürler olsun çözdüm.En son sizlere radyatör sipariş ettiğimi söylemiştim.
bugün arabamın radyatörünü söktüm ön panel kaput kilidi hortum kelepçeleri sensörleri falan söktüm ve yeni radyatörümü montajlayip taktım radyatörü söktüğümde yere vurup içine hortumla tazyikli su tuttum çıkan paslı su beni şaşırttı siz siz olun sanayide bilmediğiniz marka antifiriz arabanıza koydurmayın ben bunun ceremesini çektim sanırım fotograftada paylascam kesinlikle bu markayı kullanmayın radyatörü tıkaması muhtemel.Neyse montajdan sonra arabayı test ettim rampada olabildigince zorladim 150 / 200 bandinda yuksek devirde kullandim obd cihazindan devamli takip ettim sonuc su sicakligi 83/84 derecede çivilenmiş gibiydi 40 km civarı.
Sehir içi test ettim onda ise 40 dk kullanımda sadece 2 kez 99 dereceyi gördü ve 99 da fan açtığı için 89 93 derece arasında gezindi.
Boylece aklımı kemiren acaba contami yandi acaba arac zararmi gördü sorulari aklimdan silindi.1 hafta sure zarfında arabayi obd cihaziyla takip edeceğim.
Sizlerin önerdiği liqui moly antirifiriz sipariş ettim.Ve siz siz olun her ustaya inanmayın devirdaim değiştikten sonra olmayınca usta boşa ugrasmayalim araban conta yakmıştır Dua ette blok yamulmus olmasin dedi ve buda beni korkuttu.IMG20200423140947.jpegIMG20200423140951.jpegIMG20200423153810.jpegIMG20200423153827.jpegIMG20200423153801.jpegScreenshot_2020-04-23-17-41-20-65_b9c66f921be6b9ee18febc2ed6906538.jpegIMG20200423193640.jpeg

Çözüm
Aracınız
Civic FC5 2017
bugün arabamın radyatörünü söktüm ön panel kaput kilidi hortum kelepçeleri sensörleri falan söktüm ve yeni radyatörümü montajlayip taktım radyatörü söktüğümde yere vurup içine hortumla tazyikli su tuttum çıkan paslı su beni şaşırttı siz siz olun sanayide bilmediğiniz marka antifiriz arabanıza koydurmayın ben bunun ceremesini çektim sanırım fotograftada paylascam kesinlikle bu markayı kullanmayın radyatörü tıkaması muhtemel.Neyse montajdan sonra arabayı test ettim rampada olabildigince zorladim 150 / 200 bandinda yuksek devirde kullandim obd cihazindan devamli takip ettim sonuc su sicakligi 83/84 derecede çivilenmiş gibiydi 40 km civarı.
Sehir içi test ettim onda ise 40 dk kullanımda sadece 2 kez 99 dereceyi gördü ve 99 da fan açtığı için 89 93 derece arasında gezindi.
Boylece aklımı kemiren acaba contami yandi acaba arac zararmi gördü sorulari aklimdan silindi.1 hafta sure zarfında arabayi obd cihaziyla takip edeceğim.
Sizlerin önerdiği liqui moly antirifiriz sipariş ettim.Ve siz siz olun her ustaya inanmayın devirdaim değiştikten sonra olmayınca usta boşa ugrasmayalim araban conta yakmıştır Dua ette blok yamulmus olmasin dedi ve buda beni korkuttu.Ekli dosyayı görüntüle 258683Ekli dosyayı görüntüle 258684Ekli dosyayı görüntüle 258685Ekli dosyayı görüntüle 258686Ekli dosyayı görüntüle 258687Ekli dosyayı görüntüle 258688Ekli dosyayı görüntüle 258689

Hocam gecmiş olsun o paslı su motorun kanallarını tıkayabılır keşke bir saf antıfırız dolandırıp onu boşaltıp sonradan antıfırız ekleseydınız . Neyse hocam onemli olan sorunu cozebılmekti ve cozdunuz yukarıda dediğim gibi hondalar da hararet bu şekılde normal değil di umarım yukarı da futursuzca araca bunun hararet i normal diyen arkadaşlar bişiyler anlamıştır.

Yanlıs yönlendirme yapmak iyi bir sey değildir.

Bu arada son fotoğraf dakı antıfırız radyatör ü bitiren antıfırız mi yoksa sizin aldıgınız antıfırız mi .

Bitiren antifiriz. arabayı aldığımda huyumdur hemen yagini suyunu degistiririm sanayide yag değişirken abi aracın suyuna antifiriz koyalım dediler bende iyimidir ustam dedim iyidir demislerdi.maalesef değilmiş
Hocam gecmiş olsun o paslı su motorun kanallarını tıkayabılır keşke bir saf antıfırız dolandırıp onu boşaltıp sonradan antıfırız ekleseydınız . Neyse hocam onemli olan sorunu cozebılmekti ve cozdunuz yukarıda dediğim gibi hondalar da hararet bu şekılde normal değil di umarım yukarı da futursuzca araca bunun hararet i normal diyen arkadaşlar bişiyler anlamıştır.

Yanlıs yönlendirme yapmak iyi bir sey değildir.

Bu arada son fotoğraf dakı antıfırız radyatör ü bitiren antıfırız mi yoksa sizin aldıgınız antıfırız mi .

Geri