Civic FC5 Civic Fc5 Marş almama

Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese merhaba benim aracım 2018 model eco elegance sorunum ise son 1 aydır aralıklarla ya çok geç marş alıyor yada alırmış gibi yapıp almıyor böyle bir sıkıntı yaşayan ve ya bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Obaa
Aracınız
Civic FC5 2019
İlgili konuyu ekliyorum. Genele 2018 modeller için uygulandı. Araç sahiplerine güncelleme adı altında mesaj gönderdiler. Randevu alıp halletmişlerdi. Bu konuda bülten var mı araştırmalarını isteyin. Bazen haberleri olmuyor. Lpg kaynaklı olup olmadığınıda elemek lazım. Yakın zamanda uzun yolu çıkmamanızı öneririm.

Teşekkürler fakat aracımdaki yakıt pompası kodu oradakiler ile uyumlu değil ama bende araba ısındığında yaptığı için yakıt pompasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Aracın çalışmadığı durumlarda video ile kayıt alıp servise atıyorum. Onlarda bana ikinci kez randevu verdiler 13'ünde tekrar aracı servise bırakacağım. Umarım bu sefer sorun çözülür. Servise gidene kadar da sizlerden gelecek bilgilere göre servis ile konuşmak istiyorum. Çünkü onlar bence bu sorunun nasıl çözeceğini biliyor veya tahmin ediyorlar ama parça değişimi yapmak istemiyorlar diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Teşekkürler fakat aracımdaki yakıt pompası kodu oradakiler ile uyumlu değil ama bende araba ısındığında yaptığı için yakıt pompasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Aracın çalışmadığı durumlarda video ile kayıt alıp servise atıyorum. Onlarda bana ikinci kez randevu verdiler 13'ünde tekrar aracı servise bırakacağım. Umarım bu sefer sorun çözülür. Servise gidene kadar da sizlerden gelecek bilgilere göre servis ile konuşmak istiyorum. Çünkü onlar bence bu sorunun nasıl çözeceğini biliyor veya tahmin ediyorlar ama parça değişimi yapmak istemiyorlar diye düşünüyorum.
Onur Bey, Hangi Honda servisinden bahsediyorsunuz belirtir misiniz lütfen. Burada da kayıtlı olsun ki hepimize faydası olur. Geçmiş olsun umarım sorununuz en kısa sürede çözülür.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Teknisyenin başında beklemedim ama bu sorun sürekli tekrarlamıyor. Aracı çok aktifte kullanmıyorum zaten son zamanlarda her ısındığında yapacağını düşünmeye başladım. Benzin şu ana kadar sadece 1 kere yarım depoya indi onun dışında full oluyor. Bir kere şehir içinde de dolaştım sonra gaz almak için durdum sonrasında 50 dakika kadar çalışmadı daha sonra hiç bir şey yokmuş gibi çalıştı.
Servis baktı hiç bişey bulamadı demişsiniz..Servis bilgisayar a bağlayıp sensörleri kontrol ediyor.Sensör ikaz verirse burası arızalı değişmek gerekli diyor.Ama elektrikle çalışan yakıt pompası gibi sensörü olmayan parçanın hatalı olduğunu PC den göremezler, Araç daha 2018 model (Bu arada benim aracımda 2018 model ) Akü ömrü yaklaşık 5-6 yıl, Bi sorun yoksa, Depo içi elektrik pompası çoğu araçta en az 8-10 yıl gidiyor..

Ya Akü iyice zayıfladı ? Şarj dinamosu, çalışıyordur sanırım :) Yada Benzin pompası arızalanmak üzere,pislik tıkamışta olabilir...( Aracınızın bakımlarının tam/ Ateşleme sisteminin (buji/bobin/bobin kablosu/akü/şarj dinamosunun diğer adıyla Alternatörün sağlıklı/çalışır durumda olduğunu varsayıyorum,

Aracın kontağını 2 konumuna aldığınız da benzin pompasının sesi deponun oradan vızıldama şeklinde gelir..

çalışma prensibi şöyle : Siz ana kontağı 2 ye getirdiğinizde depo içi pompa devreye girer,yakıtı (benzini) emme manifolduna kadar gelen yakıt borusunu ve hattını yeterli basınca getirinceye kadar çalışır,basınç yeterli olduğunda vızıldamanın durması gerekli ( Yaklaşık bu süre 1 sn yada 2 sn ) bunu Bi dinleyin.. bu şekilde mi oluyor, eğer durmuyorsa Bi sorun var demek...

Ekstra Bi bilgi paylaşmak isityorum ; Çoğu eski benzinli araçlarda ,araca LPG takılsa bile..Araç LPG ile yol alırken Depo içi benzin pompası çalışmaya devam ederdi, benzin motora gider, (araç LPG de çalıştığı halde) benzine ihtiyaç yoksa geri dönüşten depoya geri giderdi (Sonsuz Bi benzin döngüsü düşünün ) ve bu bahsettiğimiz pompa sürekli çalışır vaziyette düşünün.....bize böyle öğrettiler 2000 li yıllarda,,şuan 2022 deyiz yeni nesil araçlarda bu depo içi benzin pompasının LPG de iken çalışmasını engelleyecek Bi röle koymuşlardır herhalde açıkçası araştırmadım, ama koymaları gerekli yazık boşuna çalışır depo içi pompa ,,Size bir fikir vermesi adına yazdım Tekirdağ dan selamlar

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Obaa
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar, öncelikle herkesin geçmiş kurban bayramını kutlarım. Daha önce belirttiğim gibi aracımı ile belli bir süre yol yapıp ısındıktan sonra stop edip, tekrar çalıştırmaya çalıştığımda araç çalışıp 2sn içinde tekrar stop ediyordu ve belli bir süre çalışmıyordu.
Nitko'ya 2 kere aracı bu sorundan dolayı bırakmıştım yol testine çıktılar fakat sanırım araç yeterince ısınmadığı ve bu stop etme/çalışmama sorunu onlarda olmadığı için herhangi bir müdahale yapmamışlardı. Ben de daha önce kendilerine çalışmadığı zaman video çekip kendilerine izletmiştim buna rağmen herhangi bir müdahale yapmadılar.

Kurban bayramının 1. günü tek seferde 300km yol yaptım ve yakıt aldım ve korktuğum başıma geldi ve araç çalışmadı. 3 saat kadar çalışmasını bekledim. Bu süre zarfında 2 kere Honda yol yardım aradım. Fakat telefonda görüştüğüm ustalar aracın çekilmesi gerektiğini söylediler. Aracı çektirmeye çok sıcak bakmadım çünkü bayramda servislerde kapalı olduğu için ve bu süre içinde aracım soğuyacağı için bayram sonrasında araç çalışacak ve yine müdahale etmeyeceklerini düşündüm. Daha sonra aracım çalıştı ve durmadan gideceğim adrese ulaştım.

2 gün sonra 120 km yol yaptım ve ardından tekrar aynı sorun ile karşılaştım bu sefer tam 7 saat aracın çalışmasını bekledim akrabamda olduğum için çok büyük sorun yaşamadım neyse ki fakat yine de içinde bulunduğum durum gerçekten çok sinir bozucuydu.

Daha sonra ise Çarşamba günü sabah erkenden Nitko'ya dönme kararı aldım ve aracım ısınacağı için onlarda çalışmayacağına canlı şahit olmaları gerektiğini düşündüm ve öyle yaptım.
Aracımı Nitko servis önünde çalışır halde onlara teslim ettim ev denediklerinde araç çalışmadı ve oradaki usta anında "yakıt pompasından kaynaklanıyor" dedi. Bu kadar net bir çözüm için neden bu kadar uğraştırıldığını sordum ve tatilimi yarım bırakıp dönmek zorun kaldığımı ciddi mağduriyetler yaşadığımı da bahsettim.

Ertesi gün aracımın hazır olduğunu söylediler teslim aldım 2 gün sonra tek seferde 160Km yol yaptım ve stop edip çalıştırdığımda sorunsuz çalıştı.
Bu süre zarfında aracımdan asla soğumadım ama servisten fazlasıyla soğudum. Mevcut şartlarda araçlarımız gerçekten güzel ve aynı zamanda Türkiye şartlarında ki en ekonomik araçlardan biri olduğunu düşünüyorum.

Bu süreçte bilgi alış verişi yapan bütün Honda'cı arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Hayırlı yolcuklar

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar, öncelikle herkesin geçmiş kurban bayramını kutlarım. Daha önce belirttiğim gibi aracımı ile belli bir süre yol yapıp ısındıktan sonra stop edip, tekrar çalıştırmaya çalıştığımda araç çalışıp 2sn içinde tekrar stop ediyordu ve belli bir süre çalışmıyordu.
Nitko'ya 2 kere aracı bu sorundan dolayı bırakmıştım yol testine çıktılar fakat sanırım araç yeterince ısınmadığı ve bu stop etme/çalışmama sorunu onlarda olmadığı için herhangi bir müdahale yapmamışlardı. Ben de daha önce kendilerine çalışmadığı zaman video çekip kendilerine izletmiştim buna rağmen herhangi bir müdahale yapmadılar.

Kurban bayramının 1. günü tek seferde 300km yol yaptım ve yakıt aldım ve korktuğum başıma geldi ve araç çalışmadı. 3 saat kadar çalışmasını bekledim. Bu süre zarfında 2 kere Honda yol yardım aradım. Fakat telefonda görüştüğüm ustalar aracın çekilmesi gerektiğini söylediler. Aracı çektirmeye çok sıcak bakmadım çünkü bayramda servislerde kapalı olduğu için ve bu süre içinde aracım soğuyacağı için bayram sonrasında araç çalışacak ve yine müdahale etmeyeceklerini düşündüm. Daha sonra aracım çalıştı ve durmadan gideceğim adrese ulaştım.

2 gün sonra 120 km yol yaptım ve ardından tekrar aynı sorun ile karşılaştım bu sefer tam 7 saat aracın çalışmasını bekledim akrabamda olduğum için çok büyük sorun yaşamadım neyse ki fakat yine de içinde bulunduğum durum gerçekten çok sinir bozucuydu.

Daha sonra ise Çarşamba günü sabah erkenden Nitko'ya dönme kararı aldım ve aracım ısınacağı için onlarda çalışmayacağına canlı şahit olmaları gerektiğini düşündüm ve öyle yaptım.
Aracımı Nitko servis önünde çalışır halde onlara teslim ettim ev denediklerinde araç çalışmadı ve oradaki usta anında "yakıt pompasından kaynaklanıyor" dedi. Bu kadar net bir çözüm için neden bu kadar uğraştırıldığını sordum ve tatilimi yarım bırakıp dönmek zorun kaldığımı ciddi mağduriyetler yaşadığımı da bahsettim.

Ertesi gün aracımın hazır olduğunu söylediler teslim aldım 2 gün sonra tek seferde 160Km yol yaptım ve stop edip çalıştırdığımda sorunsuz çalıştı.
Bu süre zarfında aracımdan asla soğumadım ama servisten fazlasıyla soğudum. Mevcut şartlarda araçlarımız gerçekten güzel ve aynı zamanda Türkiye şartlarında ki en ekonomik araçlardan biri olduğunu düşünüyorum.

Bu süreçte bilgi alış verişi yapan bütün Honda'cı arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Hayırlı yolcuklar
Dediğim gibi Depo içi benzin pompası imiş sorun geçmiş olsun....Güzel sürüşler

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hayırlı yolcuklar
İyi de bu kronik sorun burda benzer sorun yaşayan çok vardı hatta geçen de öyle bı kullanıcı garantiden değiştirdi biz de söyledik keşke direk siz belirtseydiniz yakıt pompası diye bu arada garantiden mi yapıldı islem

Aracınız
Civic FC5 2019
10 gün önce bir anda marş almadı, aküyü ölçtüm problem yok. Servisi aradım yol yardımı gelip aracı çekiciyle servise bıraktı. Benzin pompası değişti, Elazığ karabulut Honda çok da ilgilendi ve problem halloldu. Sizin de muhtemelen benzin pompası, yazışmaları tam okuyamadım, zaten bir seride bayağı bir benzin pompası değiştiler.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Benim 2019 model aracım serviste iki gün yatmasına rağmen çalışmamış. Yani soğuma ile birebir alakalı olduğunu düşünmüyorum. Yakıt pompası değişti ve problem çözüldü.

Ad Soyad
Obaa
Aracınız
Civic FC5 2019
İyi de bu kronik sorun burda benzer sorun yaşayan çok vardı hatta geçen de öyle bı kullanıcı garantiden değiştirdi biz de söyledik keşke direk siz belirtseydiniz yakıt pompası diye bu arada garantiden mi yapıldı islem
Ben daha önce servise 2 kere belirttim benzin pompasından olabilir diye ama onlar müşterinin ne dediğini umursamıyorlar sadece yapılan kontroller sonucu sorun var ise değiştiriyorlar. Benim şansızlığım araç serviste 3 gün kaldı yol testine çıktılar fakat max 30 km yol testi yapabildikleri için araç tam ısınmamış ve sorun da olmadığından aracı teslim ettiler. Bende bu sorunu tekrar yaşayacağım ama diye belirttim kendilerine ve bayramda yaşadım. En sonunda ısınmış bir şekilde teslim edip onlarda bu sorunu canlı bir şekilde görmelerini istedim ve en sonunda aracın çalışmadığını görünce garantiden değiştirdiler.

Geri