Civic FD6 Civic Fd6 Lastik tavsiyesi?

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar selam. Bende 2019 fc5 var ve yol sesi alabiliyor - üzerinde turanza'lar var, bunları değiştirmek ve yumuşak hamurlu lastiğe geçme o kadar fark ediyor mu cidden?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar selam. Bende 2019 fc5 var ve yol sesi alabiliyor - üzerinde turanza'lar var, bunları değiştirmek ve yumuşak hamurlu lastiğe geçme o kadar fark ediyor mu cidden?
Yarı yarıya düşer en az. Mevcut lastiklerin gürültü seviyesini öğrenin bir de alacak olduklarınızı, aradaki gürültü seviyesi farkı size sonucu verir. Her 3db artış 2 kat gürültü demektir.

Aracınız
Civic FC5 2019
Yarı yarıya düşer en az. Mevcut lastiklerin gürültü seviyesini öğrenin bir de alacak olduklarınızı, aradaki gürültü seviyesi farkı size sonucu verir. Her 3db artış 2 kat gürültü demektir.
Cevap için çok teşekkürler. Bende fc5'ten önce fb3 vardı (2013) ve goodyear efficient grip taktırmıştım, oldukça memnun idim. fc5'e de belki aynısını düşünebilirim. Mevcut lastikler daha 6000 km'de ama otoyolda ve stabilize asfaltta korkunç ses yapıyorlar.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Cevap için çok teşekkürler. Bende fc5'ten önce fb3 vardı (2013) ve goodyear efficient grip taktırmıştım, oldukça memnun idim. fc5'e de belki aynısını düşünebilirim. Mevcut lastikler daha 6000 km'de ama otoyolda ve stabilize asfaltta korkunç ses yapıyorlar.
Genel olarak sessiz lastik de alsanız bu durum olacak. GY Eff. grip performance lastikler sessizdir. Alırken 4 kanallı ve yeni olmasına dikkat edin. İyi sürüşler.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Gy efficient grip 4 kanal al gec , 2 ay önce 4 tane 1800 taktırdım öncekiler de aynıydı ben memnunum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Onların 2'si çıktı hocam. GY eff. grip performance 2. Epey iyi lastiktirler. Nokian wetproof genel olarak gy effic. grip performance'tan iyi.

Aracınız
2 sezondur eff grip 4 kanal kullanıyorum. Gayet yumuşak, konforlu, sessiz, kaliteli bir lastik. Yanlız ilk kalkışlarda yaz olsun, kış olsun, kuru olsun, ıslak olsun patiye düşüyor hissi oluyor. Özellikle dik rampada sakin kalkarken bile bariz patiye düşüyor.
Sadece bende mi oluyor onuda bilmiyorum.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Goodyear eff grip performance var, yaklaşık 4 aydır kullanıyorum. Çok çok memnunum, hem yol tutuşu hem de sessizliği çok başarılı. 4 kanallı modelini almıştım, bundan sonra lastik alacak olsam başka lastiğe bakmam

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Bendede bu lastikler var, aracı ikinci el aldım üzerinde 6 aylık lassalar vardı ses rahatsız ettiği için goodyear egp ye geçtim seri kalkarsam patiye kalıyor direksiyon açılı şekilde yokuş çıkarsam patiye kalıyor vsa simgesini yakıyor ya araç yokuş çıkarken ağırlık dengesinden dolayı yere iyi basamıyor yada lastikler kötü. Lassa’ları çok kısa süre kullandığım için farketmemişim bunlar oluyor mu diye.

@arif0668

Geri