Civic FD6 Civic Fd6 Lastik tavsiyesi?

Arkadaşlar 2009 Civic aracı yeni aldım.. lastiklerin durumu kötü ve içeriye çok ses alıyor..içeriye minımum ses veren bir lastik söylermisiniz ? Yol tutuşu ve gürültü açısından memnun kaldığınız bir lastik

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Dunlop FM800 uzun arastirmalar sonucu aldim. 1 yildir kullaniyorum. Tekrar alirim. Cok memnunum. Desibel orani olsun, islak zemin performansi olsun. Arastirin anliycaksiniz.

SM-J530F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
YAKIT A SINIF OLDUĞUNDA GERÇEKTEN YAKITA ETKİSİ VARMI? MICHELIN 4 KANAL PRIMACY NASILDIR ONDA DA C GORUNUYOR YAKIT SINIFI.. CONTINENTAL ECO CONTACT VAR YAKIT VE YOL TUTUŞU A SINIF GORUNUYOR NE DERSINIZ?
A sinifi lastik ile G sinifi lastik arasinda % 7.5 gibi bir fark olusuyormus. Buna gore A sinifi ile B veya C sinifi arasindaki fark cok kucuk olacaktir. Bu yuzden cok dikkate almak gerektigini dusunmuyorum. Onemli olan islak zemin yol tutus A olsun ve desibel 70 in alti olsun. Cok y uuksek paralar vermeye gerek yok bence. Zaten lastik taban genisligi arttikca A sinifi yakiti olan lastik bulamazsiniz.

SM-J530F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
YAKIT A SINIF OLDUĞUNDA GERÇEKTEN YAKITA ETKİSİ VARMI? MICHELIN 4 KANAL PRIMACY NASILDIR ONDA DA C GORUNUYOR YAKIT SINIFI.. CONTINENTAL ECO CONTACT VAR YAKIT VE YOL TUTUŞU A SINIF GORUNUYOR NE DERSINIZ?

Buradaki verilere göre C ve A arasında 100km'de 0.281lt, 1000'de 2.81lt, 10.000'de 28.1lt gibi bir fark var.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Anladım o kadar fark yokmuş birde yaz lastiği ve 4 mevsim lastik arasında ne fark var yanı ben normal kullanıcıyım yılda max. 20.000 km yol yapıyorum ne almam daha mantıklı olur?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Anladım o kadar fark yokmuş birde yaz lastiği ve 4 mevsim lastik arasında ne fark var yanı ben normal kullanıcıyım yılda max. 20.000 km yol yapıyorum ne almam daha mantıklı olur?
Aslında 10k'da 1 depo lpg kadarı fiyat farkı varmış ben de yeni fark ettim. 40k toplamda gidiyoruz lastik başına 100tl demek bu. Ona göre hesap yapmak lazım.
İstanbul'da çok gerek yok hocam kışa - 4 mevsime. Max. bildiğiniz gibi 2-3 gün karlı oluyor. 4 mevsim alırsanız kışın kullanın yaza doğru yazları takın. Ben öyle yapıyorum.
Çoğunlukla kuru - ıslak zemin performansı iyi olan lastik tercih edin ve özellikle gürültü düzeyine önem verin. Bu bağlamda Nokian wetproof önerebilirim, ekonomi odaklı isterseniz de Nokian eLine 2 iyidir ancak pahalı.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Aslında 10k'da 1 depo lpg kadarı fiyat farkı varmış ben de yeni fark ettim. 40k toplamda gidiyoruz lastik başına 100tl demek bu. Ona göre hesap yapmak lazım.
İstanbul'da çok gerek yok hocam kışa - 4 mevsime. Max. bildiğiniz gibi 2-3 gün karlı oluyor. 4 mevsim alırsanız kışın kullanın yaza doğru yazları takın. Ben öyle yapıyorum.
Çoğunlukla kuru - ıslak zemin performansı iyi olan lastik tercih edin ve özellikle gürültü düzeyine önem verin. Bu bağlamda Nokian wetproof önerebilirim, ekonomi odaklı isterseniz de Nokian eLine 2 iyidir ancak pahalı.
Teşekkür ederim tavsiyelerin için hocam.. O halde 4 mevsim filan uğraşmadan direk yaz lastiği alıp takayım ben.. 225/55/R16 olmalı kesinlikle dimi?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Teşekkür ederim tavsiyelerin için hocam.. O halde 4 mevsim filan uğraşmadan direk yaz lastiği alıp takayım ben.. 225/55/R16 olmalı kesinlikle dimi?
Hayır hocam 205/55/R16 olmalı. Max. 215 olur benim bildiğim yine de fd6 kullananlar net cevap verebilir. Tabi siz de lastik ve jant ölçülerinizi belirtirseniz şu an kullandığınız daha doğru olur...

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Hayır hocam 205/55/R16 olmalı. Max. 215 olur benim bildiğim yine de fd6 kullananlar net cevap verebilir. Tabi siz de lastik ve jant ölçülerinizi belirtirseniz şu an kullandığınız daha doğru olur...
Pardon 205 yerine 225 yazmışım :) Nokian fiyatı yüksek geldi bana benzer özellikli continental eco contact6 lastik var aynı fiyatlara A sınıf ama ses desibel 71 diyor nokian da desibel 68

Geri