Civic FD6 Şanzıman Yağı

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Evet otomatik için kendi orjinal yağı yerinde bir seçim olur fakat her 120bin yazan normal koşullarda mümkün kaldı ki Türkiye şartları pek normal olmadığı için kitapta yazan her 2 senede 1, servise göre her 40binde birdir..
696d7cacaba36ddf3dbdebae03c328bb.jpg

2 yılda bir ibaresini ben kitapçıkta göremedim.

-35°C’yi (95°F) aşan aşırı sıcak koşullarda kullanılıyorsa.
-Portbagaj taşıyorsa ya da dağlık yollarda kullanılıyorsa.

Yukarıdaki iki sebep zorlu koşullarda değişime giriyor yani 3 yıl ya da 40.000 km de bir. Adamlar açıkça yazmış, fantazi aramaya gerek yok bana göre ki serviste ve fabrikada yıllarca çalışmış ustaya bunu sordum, sen kitapçığa uy, gerisini boş ver dedi.

Bizim yollarımız da dümdüzdü doğru iyi hatırlattın,tamam dostum sen nasıl biliyorsan öyle yap :) ustana sor kitabı oku

Ayrıca sırf göremedim dediğin için yazıyorum a/t için diyorum ordaki aylara bakarsan 36-60-84-108 diye geçer yani ilk 36aydan sonraki her 24 ayda yani bu da 2 yılda 1 yapar..ama diyorum ki ben en sağlıklısı 40binde 1..görmen açısından

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Bizim yollarımız da dümdüzdü doğru iyi hatırlattın,tamam dostum sen nasıl biliyorsan öyle yap :) ustana sor kitabı oku

Fabrika yanlış biliyor, siz doğrusunu biliyorsunuz evet. Adamlar akıl edememiş, boşuna o koşulları yazmış siz de haklısınız.

[MENTION=5164]megawolt[/MENTION] hocam sidik yarıştırmanın alemi yok :) fabrika evet o kitabı yazmış zamanında tamam ama siz kitabı okuyup gidip fabrikada mı işlemlerinizi hallediyorsunuz,yoksa servise danışıp şu zamanda olabilir dediğinde mi yapıyorsunuz? Gerçekçi olalım biraz lütfen.. İyi günler

Benim şanzıman yaşı 50 binde değişti servis 40bin de bir değişmesi gerekir dedi.Araç şuan 83 binde dün servisteydim değişim in onay verdi sistem dedi değiştirdiler kısacası 35-40 binde değişmesi gerekir dedi servis.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Antalya Honda servisinden 3 lt manuel şanzuman yağı aldım. 120 tl ödedim . adam naz yaptı zordan verdi. birdahakıne bıdonla gel dedı gıdersenız bıdonla gıdın arkadaslar .

Geri