Civic HB 1.8/1.4 Problemler ve Çözümler - ANA KONU

Arkadaşlar sabah araç soğukken otopark çikiş rampasi 3-4mt lik ~%35 gibi bir eğimi var 1.vitesle direkt giriyorum balatanin atlamali kavradiğini hissediyorum, ancak yokuşta asili iken kalkiş yapiyorum sorun yok, isindiktan sonra yolda giderken yoğun trafikte hiçbir sorun yok daha önceki aracim 1.4 tdci fiesta asm şanzimandi ayni sayilir 150000 de böyle birşey yaşamadim, bu 2012 model 44000km de daha balata bitebilir mi araci yeni aldim bir bayandan.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yağ seviyesi sıcak motorda yağ biraz eksik görünebilir, bildiğim kadarı ile aracı düz bir zemine park edip motoru soğumaya bıraktıktan en az 10-15 dk. sonra ölçümün yapılması tavsiye ediliyor.
Bir ihtimal sizden önceki sahibi motora 4. lt değilde 3,5 lt yağ koymuş olabilir, bu nedenle siz ilk kontrol ettiğinizde yağ eksik görünüyor olabilir.
Ayrıca motorun altında herhangi bir noktada terleme veya damlama olmadığını kontrol ettirdiniz mi?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Motorun üst tarafında terleme gördüm koruma plastiginde yağ terlemesi var sadece akitma yada mavi duman falan hiçbirşey yok

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Terleme gördüyseniz bir motor ustasına tedbiren aracı gösterseniz iyi olur. Terleme bir sorun başlangıcını gösteriyor olabilir.

gks

0
Aracım fk2 i-shift şanzıman,kalkışlarda ve vites geçişlerinde titreme sorunu vardı,bugün farkettim 3.viteste giderken biraz gaza yüklendim devir saati yükseldi fakat araç yavaş hızlandı,4 te 5 te denedim gene aynı,1.viteste olmuyor sadece,, birde geri giderken motor soğukken viteste vurma oluyor,cvplarınız için şimdiden teşekkür ederim

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
i-shift mekanizmasındaki baskı-balata ve volan kısımlarında aşınma mevcut olabilir.
Araç bilgisayara bağlandığında volanla ilgili bir değere göre değişim kararı veriliyor diye hatırlıyorum. Eğer aşınma düşük ise kalibrasyonla biraz düzeltilebiliyor, diğer türlü değişim gerekiyor.
Honda servis yazılımı olan bir yerde aracı bilgisayara bağlatıp mutlaka kontrol ettirin.

gks

0
Bendede aynı araçtan var,yağını değiştirdiğimin ertesi günü kontrol amaçlı baktığımda yağ çubuğu topuzunun çok az üstünde görğniyordu,kafama takıldı ustayı aradım,yağ çubuğunun kırmızı olması yanıltıyor olabilir dedi,birde olması gereken seviyede olduğunu söylemişti,m2 hamid bey güzel bir konuya deyindi,bendede motor kapağının alt taraflarında terleme oluyor aracım 145000 de

gks

0
Bendede aynı araçtan var teyip açılıp kapanıyordu,bunun tamiri pek mümkün değil gibi çöp oldu double ekran taktırdım ve direksiyondan teyibi kumanda etmek için ve kalorifer göstergesini görmem içinde teyibe bir parça takıldı,,,,bu araçlarda gazda gitsen bile benzin göstergesi düşüyor,,arada bir gaz aldığınızda en az 50 tl benzinde alın olması gereken yere geliyor gösterge,50 nin altında benzin alırsan bazen gösterge olması gereken yere çıkmıyor,,10-15 saniyede bir rolantinin dalgalanması subab ayarı,gaz kelebeği,akü zayıfsa veya araçta tesisat amfi varsa etkileyebiliyor

gks

0
Bu arada orjinal teyibi söktürürken iyi bir ustaya gidin,teyibin altında gözle görülmeyen 2 vida var kastırmasın,bizim usta saolsun teyibin altındaki torpitoya bağlı olan yeri çatlattı

Geri