Civic HB Sport 10.000 Bakım

Benim aracda 10 bin oldu servis kısmına girdiğimde yag işareti ve henüz yaklasık 7 bin km sonra değişim gösteriyor....
Hondanın kılavuzundada motor yagı için 1 yıl yada yag uyarısı yandıgında yazıyor

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Benim aracda 10 bin oldu servis kısmına girdiğimde yag işareti ve henüz yaklasık 7 bin km sonra değişim gösteriyor....
Hondanın kılavuzundada motor yagı için 1 yıl yada yag uyarısı yandıgında yazıyor

Bende kitapçığı okuduğumda öyle bir şey gördüm yani aracın bakımı 15 bin gösteriyorsa öyle mi gitmek gerekiyor anlamadım tam?

Hocam benim araçta göğüste ses geliyordu göğüs sökülecek dediler aracı hemen sattım civic hb aldım. Sana tavsiyem sakın göğsü el attırma. Benim bu civic hb yol bilgisayarında bakım 20 bin gösteriyor anlamadım ama 1000 bakımına gidince soracağım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam benim araçta göğüste ses geliyordu göğüs sökülecek dediler aracı hemen sattım civic hb aldım. Sana tavsiyem sakın göğsü el attırma. Benim bu civic hb yol bilgisayarında bakım 20 bin gösteriyor anlamadım ama 1000 bakımına gidince soracağım.

Hb araç için de göğüste ön taraftan trim sesi geliyormuş.
Bakım için kitapçıkta yazan bu şekilde. Kullanıma bağlı değişiyor galiba.
bakım.jpg

Hocam aracı aldım bayiden çıktım 20 km sonra müzik kapattım baktım ses geliyor bu normal birşey çünkü araç daha sıfır Yen'i Yen'i oturuyor 5 gün sonra bendeki ses kesti fc5 te de aynısı olmuştu oda 3 gün içinde oturdu ve ses kesildi. Ama fc5 te kronik bir arıza vardı devir saati 1400 gelince dırrrrrrrr diye bir ses yapıyordu o yüzsen güzelim arabayı sattım.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
[MENTION=6517]Nakatsu[/MENTION], servis çözemedi mi o arızayı yazık olmuş valla.

Sevgili arkadaşlar. Honda hb araç sahibi olarak oo tıırrrr sesi ile 3 ay boğuştum. Ön göğüsten tutun da gösterge siperliğine kadar her yeri söktüm ,taktım,sıktım vs...
Torpido gözünü sökün. Elini içeriden yukarıya doğru uzatın. Orada demir boru var. O boruyu elinizle multi medya ekranına doğru takip edin.sol ayağınızın ekran ile olan tarafında içeride borular vs var. Ses oradaki dombiş plastik parçanın titremesinden geliyor. Orası ile torpido gözünün yan tarafına denk gelecek şekilde bez sünger sıkıştırın. Ses kesiliyor. Servise gidince söyleyeceğim. Eğer doğru dürüst çözümü varsa buraya da yazarım.
Bunu denemek için aracını dik bir yokuşta durdurun. El frenini çekin n ye alın. Yavaşça gaz verip 1800 devirde sabitleyin. Ses geliyorsa dediklerimi yapıp tekrar denersiniz

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Sevgili arkadaşlar. Honda hb araç sahibi olarak oo tıırrrr sesi ile 3 ay boğuştum. Ön göğüsten tutun da gösterge siperliğine kadar her yeri söktüm ,taktım,sıktım vs...
Torpido gözünü sökün. Elini içeriden yukarıya doğru uzatın. Orada demir boru var. O boruyu elinizle multi medya ekranına doğru takip edin.sol ayağınızın ekran ile olan tarafında içeride borular vs var. Ses oradaki dombiş plastik parçanın titremesinden geliyor. Orası ile torpido gözünün yan tarafına denk gelecek şekilde bez sünger sıkıştırın. Ses kesiliyor. Servise gidince söyleyeceğim. Eğer doğru dürüst çözümü varsa buraya da yazarım.
Bunu denemek için aracını dik bir yokuşta durdurun. El frenini çekin n ye alın. Yavaşça gaz verip 1800 devirde sabitleyin. Ses geliyorsa dediklerimi yapıp tekrar denersiniz

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Dün servise gittim 1000 bakımı için bu göğüsteki ses için ustayla test sürüşü yaptık. Sesin çıktığına ikna ettim fakat çözüm yok. Honda Türkiye'ye mail atıp ne yapılacağı hakkında bilgi alacaklarmış ondan sonra bir şeyler yapacaklar. Çözüm çıkmadı anlayacağınız.

Geri