Civic HB Sport 10.000 Bakım

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bu neymiş böyle bu kadar belirgin bir ses yok bende ama ilerde artar mi bilemem

Arkadaşlar bendede aynı sesler vardı. Öncelikle torpidoyu söküp havalandırma kanalına denk gelen yerlere birşeyler sıkıştırdım ancak geçmedi. sonra ayak havalandırmasının son ek bölümünü söküp eve koydum ses seda kalmadı. çok rahatsızsanız ben böyle çözüm buldum. ayrıca kapı tutamacına bastırınca tak diye ses geliyorsa onun içinde cam açma modülünün olduğu alanı ucuna bezle beraber tornavida takarak kaldırın.(ancak dikkatli olun ben yolcu tarafı kolunu kırdım:)) kapı döşemesini tutan vidayı söküp döşemeyle vida yuvası arasına kaçe koyup vidalayın o seste kesiliyor.

Arkadaşlar bendede aynı sesler vardı. Öncelikle torpidoyu söküp havalandırma kanalına denk gelen yerlere birşeyler sıkıştırdım ancak geçmedi. sonra ayak havalandırmasının son ek bölümünü söküp eve koydum ses seda kalmadı. çok rahatsızsanız ben böyle çözüm buldum. ayrıca kapı tutamacına bastırınca tak diye ses geliyorsa onun içinde cam açma modülünün olduğu alanı ucuna bezle beraber tornavida takarak kaldırın.(ancak dikkatli olun ben yolcu tarafı kolunu kırdım:)) kapı döşemesini tutan vidayı söküp döşemeyle vida yuvası arasına kaçe koyup vidalayın o seste kesiliyor.
Sizde ses kaç kilometre de başladı?

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sizde ses kaç kilometre de başladı?

3bin km felandı galiba Datça tarafında tatildeydim o bölgenin yolları aşırı dişli asfalt oradaki titreşimde duydum ilk olarak. servise gittiğimde sesten dolayı ustanın test sürüşünde o bölgeyle ilgilendiğini sonrada aralara birşeyler sıkıştırmaya çalıştığını gördüm. servisten sonra ses kesilmedi ancak ses gelen yer hakkında odaklanacağım alanı öğrenmiş oldum. havalandırmayı sökerek şu anda kurtuldum. umarım ses oradan geliyordur. ama anlatılan tarife uyuyor 1800devir civarı gaz sabitlendimi konsol içinden gelen cızırtı sesiydi benimkisi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Konsol içi yapıyor bende de. Şu ara özellikle srs airbag yazan sağ sol direkler cızırtı yapıyor elimle tuttuğumda kesiliyor. Arkadaş nasıl iş çözemedim ben.

Konsol içi yapıyor bende de. Şu ara özellikle srs airbag yazan sağ sol direkler cızırtı yapıyor elimle tuttuğumda kesiliyor. Arkadaş nasıl iş çözemedim ben.

airbag yazılarının arasında ince bir cisim sokarak yazıları kaldırın direkleri tutan vidaları göreceksiniz. onları söküp kendinize doğru çekin direkler çıkıyor. özellikle ön cam birleşim yerleri ve metal alanlara gelen yerlere keçe yapıştırın sesler kesilecektir. ülkemizdeki bu yol kalitesinde bu sınıftaki tüm araçlarda bu sorunları görmek mümkün ne yazıkki. bmw 320 olan bir arkadaşım silikon spreyle dolaşıyordu trim seslerinden dolayı. premium araçlarda dahi olduğunu düşünürsek bizimkilerde biraz normal kalıyor:) bende trim seslerine çok takıntılıyım, ancak aracın keyfini çıkarmaya bakın.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
airbag yazılarının arasında ince bir cisim sokarak yazıları kaldırın direkleri tutan vidaları göreceksiniz. onları söküp kendinize doğru çekin direkler çıkıyor. özellikle ön cam birleşim yerleri ve metal alanlara gelen yerlere keçe yapıştırın sesler kesilecektir. ülkemizdeki bu yol kalitesinde bu sınıftaki tüm araçlarda bu sorunları görmek mümkün ne yazıkki. bmw 320 olan bir arkadaşım silikon spreyle dolaşıyordu trim seslerinden dolayı. premium araçlarda dahi olduğunu düşünürsek bizimkilerde biraz normal kalıyor:) bende trim seslerine çok takıntılıyım, ancak aracın keyfini çıkarmaya bakın.

Premium araçlarda da oluyor ama işte kimin neye ne kadar takıldığı kişiye göre değişiyor. Audi a3 alacaktım acaba ondan bu tarz sesler geliyor mu diye merak ediyorum.
Aracımı keyifle sürüyorum gerçekten işte yollar dediğiniz gibi sıkıntılı. Servise gittim diyorlar ki Honda bu konuda sıcak asfaltta eğer ses yapıyorsa sorun teşkil eder diyormuş ee dedim Türkiye'deyiz sizde biliyorsunuz yolları bizde müşteri memnuniyeti açısından bir şeyler yapıyoruz denildi. Servise gittiğim zaman keçe ile yalıtım yaptıracağım. [MENTION=7660]airkasim[/MENTION]

Premium araçlarda da oluyor ama işte kimin neye ne kadar takıldığı kişiye göre değişiyor. Audi a3 alacaktım acaba ondan bu tarz sesler geliyor mu diye merak ediyorum.
Aracımı keyifle sürüyorum gerçekten işte yollar dediğiniz gibi sıkıntılı. Servise gittim diyorlar ki Honda bu konuda sıcak asfaltta eğer ses yapıyorsa sorun teşkil eder diyormuş ee dedim Türkiye'deyiz sizde biliyorsunuz yolları bizde müşteri memnuniyeti açısından bir şeyler yapıyoruz denildi. Servise gittiğim zaman keçe ile yalıtım yaptıracağım. [MENTION=7660]airkasim[/MENTION]

Audi A3'ün daha kaliteli iç aksama sahip olduğu bir gerçek ancak birazda şans işi diye düşünüyorum. aracımı aldıktan 3 ay sonra multimedya kitlendi yurt dışından iç ünite bekledim onu çözdüler ön konsola elektrik sağlayan modül arızalandı, konsolda hiç bir tuşun ışığı yanmıyordu. servise gitti çözemediler fabrikaya gönderdiler aracı 1 haftada fabrikada kaldı çözdüler problemi. yeni çıkan modellerde rastlanır sorunlar bir çoğu. Eşim otomotive saç sağlayan bir firmada çalışıyor. otomotiv firmalarıyla görüşmeye gittiğinde mühendisler yeni çıkan modeli 6 ay-1 sene almayın sorunları şikayet geldikçe çözüyoruz diyorlar. İlk başta rs alacaktım eşimle showrooma gittiğimizde kaportadaki boya dalgalanmalarını gördü ve bu araçta sıkıntı var asla aldırmam dedi. Göçük olaylarından sonra ne kadar haklı olduğunu anladım. konuyu uzattım baya, kişisel fikrim bu fiyata bu donanımda, bu sürüş keyfinde araç bulmak çok zor. sizinde dediğiniz gibi keyfini çıkartalım, sorunları yavaş yavaş hallederiz.

Saygılar,

Su an gozlemledigim.sedanlarda daha sık görülen göçük,konsoldan gelen zırıltı sesi ve bi tik fazla lastik gurultusunu alması.bunlar çok büyük sorunlar değil .en önemlisi çözümsüz degil.benim gözümde.bu donanım ve motor bu fiyata zaten alternatifi yok.bide tasarım gerçekten çok çok güzel geliyor bana.arabayi bakınca sevebilmek de çok önemli.

Dün gece trafik gürültüsünün olmadığı bir saate müzisyen arkadaşımla beraber giderken.kendisinde cla amg var.yol gurultusu bi tik fazla dedigimde sen söylemeden hiç hissetmedim hatta baya konforlu ve rafine gittiğini söyledi.

Geri