CİVİC HB sport plus hakkında

Aracınız
Arkadaşlar yakın zamanda ötev indirimi ile arac almayı düşünüyorum Allah nasip eder ise...

Siz kardeşlerin önerilerinden faydalanmak istiyorum.

1: golf 7.5 higeliyn paket 1.4 tsi (varsa 150'liği)
2: leon fr 150 ps act dsg
3: Civic Hb 182 bg spor plus

bu üç araç arasında kararsız kalmıstım ki burdan leonu eledim şuanki zamlara bakılırsa golf'de cok uctu gitti dolayısı ile HB civic sport plus hakkında görüşlerinizi bekliyorum.

Zannediyorum ki sedan RS'in, HB versiyonu bunlar ektra opsiyon olarak ekletmem gereken olmazsa olmazları varmıdır.forumdaki konuları okudum tekipteyimde

yinede kısacası sizlerden fikirlerinizi ve önerilerinizi almak istedim

şimdiden TEŞEKKÜRLER

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=16671]BelliCose[/MENTION] Donanım olarak RS ten fazla RS 6 hoparlör HB plus 11, HB plus ta kararan dikiz aynası, sürücü ve yolcu elektrikli bel desteği gibi rs te olmayan extra özellikler var.

LUGAI

0
Dostum ilk olarak golf ün orta paketi bile 200 e dayanmış
Ve orta paket dediği şey normal markalarin boşu gibi oluyor mirror ı açtırmak için bile para veriyorsun
Honda civic 1.5 182 beygirlik bir araç basmadigin zaman ekonomikde kullanima izin veriyor.Hemde çok dolu bir araç kasası ben spor arabayim diyor.Golfte o tadı alamiyorsun görünüş olarak.Tarafsiz yorumum budur yani hem motor olarak daha zayif hemde tasarim ve donanim olarak daha zayif olan golf bana mantiksiz geldi açıkcasi.Ama hb civic alacaksan kesinlikle yol sesi için yalitim yaptir.Arabada diğer sesleri çok iyi yalıttıklarindan özellikle bozuk zeminlerde fazlaca yol sesi geliyor :)

Aracınız
aynen golfun dolusuna suan 240 lira para istiyorlar ama genel cevremdekilerin hepsi marka takıntısından golf secenegini tercih ediyorlar... Bende eski k24 accord kullanıcısı olarak civicten aklım kaldığından büyük ihtimallede civic olacağından burda sizlerden bilgi almak istedim...

bu ses yalıtımını araştıracağım sıfırbir arabanın sagının solunun sökülmeside bana mantıklı gelmiyor ama belki yanlış biliyorumdur

LUGAI

0
Bende hatchback dizel otomatigi var içi 1 donanim fazla sadece sport+ dan ve 1.5 turbolunun dısı çok daha sportif.Biz çok memnunuz aracimizdan gören bir daha bakiyor araca trafik olsun,park halinde olsun hep ilgi odaği.Golf ise senelerdir sıradanlık ve sıkıcılık olarak başı çekiyor.Yani kaç senedir küçük küçük degisiklikler yasadi değiştirmediler.Donanimı az oldugundan zamanla keske bu da olsaydi demeye başliyorsun .Tek tesellileri vw markasi olmasi.Hb leri ingiltere üretimi araba sağlam.Ses yalitimi 235 45 r17 contiler ve yol sesi harici diger yalitimlarin çok basarili olmasindan kulagin hemen yol sesine gidiyor.
Bizde ötv indirimiyle aldık araştirdik golf e 308 e civic e baktik.En sonunda civic aldik ve çok memnunuz :)

Aracınız
dizel hb mi 1 donanım fazlası var sport plusa göre nedir bu donanım belki bende dizel alırım araştırma içerisindeyiz ama kesinlikle hb olucak

Aracınız
iki aracın arasındaki fark eksikliklerin karşılaştırma yaptım hondanın sitesinden

HB dizel 1.6 120 ps
deri koltuk
arka koltuk ısıtma
Start&Stop

HB sport plus 182 ps
ön-arka-yan tampon ekleri
Çift egzoz çıkışı

tabi en önemlisi yakıt konusu :)

ama araştırdıkca kafam allak bullak oldu kimi cok yakıyor kimi sakin kullanımda hiç yakmıyor tsi motorlardan daha az yakıyor diyolar. Dizel içinde fakrika verisinin çok üstünde yakıyor diyende var hiç yakmıyor diyende var [MENTION=16522]LUGAI[/MENTION] seni görüşün nedir sende illa araştırmışsındır.

Bende 1.5 yıldır benzinli hb modeli var. Hondata yazılımı var, ayrıca da pedalchip var. Genelde günde 30 km gidiyorum.yaklaşık dur kalk trafik 40 dakika sürüyor .
Ekonomik kullanmak için kendimi de zorlamıyorum.
Buna rağmen 9.1 litre ortalamam var.
Aynı güzargahta uzun süre kullandığım diğer araçların ortalamaları yaklaşık:
Bmw 320i 9.4 lt
Bmw 116i 9.5 lt
Opel insignia 12.5 lt( manuel)
Toyota yaris 7.8 lt
Mazda 3 8.3 lt

Bence benzinli hb, bu kadar gücüne göre sakin kullanımda oldukça az yakıyor. Dizel ile benzinli arasındaki fiyat farkını,bakım maliyetlerini,perfonmans farkını, litre başına farkı ve yapacağınız kilometreye göre karar vermeniz lazım.

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
[MENTION=10329]Duman efendi[/MENTION] diğer arabalarla kıyaslaman çok güzel bir bilgi olmuş teşekkürler. yazılım ile kac bg çıkardınız aracı

LUGAI

0
1.5 e göre Ek olarak arka koltuk ısıtma geliyor diğer özellikleri sport+ la ayni diye biliyorum.
Ben araci aldigimda 7.8 lerde gezdim ama ben acemiyim çok hizlandigimda arasira fren gaz yaparim durduk yere ara hizlanma yaparim stop startı kullanmam.Sonra econa aldigimda normal bir sürüş yaptigimda 6.4 ü gördüm 70-80 hizlarda ani hizlanmalar çok yapmadan.
Bu cuma uzun yol yaptim 5.6 lari gördüm sabitlemeden 70-120 arasi gittim.1 saatte elmadağ taraflari trafikti dur kalk ve stop start yok,econ yok full sport modunda gittim.Araç 750kmde simdi.Ve iceri dizel sesi gelmiyor disarda ise aracin sesi benzinliye benziyor sessiz calisiyor çok şasırdık ilk kullandigimizda.1.5 turbolusu iyi olabilir ama sen 1.5 turbolu araci ekonomik kullanabilecek misin basmadan.Basincada cift haneleri görünce sürüş zevkin baltalanacak daha az yaktirmaya çalisacaksin ve arabadan zevk almamaya başlayacaksin.Saga sola giderken arabayi kullanmayacaksin,metroyu tercih edeceksin çok yaktigi için.Bunlar etrafimda gördügüm çok yakan benzinli araç sahiplerinin düsünceleri.Çok paran olacak ki bu gibi yuksek performansli araçlarin benzinini düsünmeyeceksin.Ben dizelini aldim dizelin performansi yeterli üzmez yani ve cift haneleri görmen çok zor istedigin kadar kullanirsin.
Şunu unutma 5 yıl satamayacaksin pisman olmaman lazım iyice araştır benzin parası sıkıntısın yoksa 1.5 çok iyi ama ortaya karısık bir sey istersen hem yakit hem biraz performans dersen dizeli seç derim.
Alacaksaniz geçiktirmeyin ötv indirimini suistimal eden kişiler çogaldigindan yeni bir düzenleme getireceklermiş diye duydum.Engelliye diye aliyoruz diye adam kendi kullaniyor engellinin suratina bakmiyor.
Benim dusuncelerim bunlar az yaktigini dusunuyorum kullanimima göre ve daha da düsecektir bu yakit.Zf mukemmel diyebilirim 110 civari 1500 devirlerde uzun yol yaptim.Sport modu 2000 sabitliyor çok fark ediyor baya atiklesiyor araç.Sanzimanin kullanimi asırı basit.Ve çok donanimli araçlar kör uyari cevre görüs olsun hepsi çok ise yariyor.Donanimlarin ise yaradigini görunce daha mutlu oluyorsun.Arabanin tasarimi bana göre efsane güzel her gören bakiyor araca inceliyor.Yanimdan kücük çocuk geciyor arabaniz çok güzel abi diyor bu da beni mutlu ediyor.O kadar pahali bmwler mercedesler audiler dururken bizim araç ilgi çekiyor.Şunu unutmayin isterse ferrari olsun ama o araçtan fazlaca kiside varsa o araç degersizlesiyor isyerse trilyonluk araç olsun.Şu anda hb dizel otomatik çok az kiside var benzinlige gidince dizel doldur abi diyince adam bakiyor bu arabanin dizelimi var diye :)
Kisaca tarif edilemez bir duygu bu. Golf alsan bunlarin hiçbirini yasayamazsin.
Sormak istedigin baska bir sey olursa yazarsin.Dedigim gibi bunlar benim tarafsiz düsüncelerim çunkü daha 2-3 ay önce ben de ayni düsüncelerdeydim.

Geri