Civic landirenzo lpg geçiş sorunu

ercix

0
Merhabalar aracim 2008 civic dream otomatik 193000 km de landirenzo lpg Kiti mevcut filtre değişimi 12000 km önce yapıldı
Problem araç gün içinde lpg ye ilk geçişte sarsıntı yapıyor gaz yemiyor ve stop ediyor lpg servisi subap ayarı istedi yetkili honda servisinde ayar yapıldı kısa vadede sorun çözüldü iki ay geçti aynı sorunla karşı karşıyayim lpg Servisi yine subap ayarsizligi diyor
Benzer bir sorunla karşılaşan arkadaşım var mı acaba ?

Merhabalar aracim 2008 civic dream otomatik 193000 km de landirenzo lpg Kiti mevcut filtre değişimi 12000 km önce yapıldı
Problem araç gün içinde lpg ye ilk geçişte sarsıntı yapıyor gaz yemiyor ve stop ediyor lpg servisi subap ayarı istedi yetkili honda servisinde ayar yapıldı kısa vadede sorun çözüldü iki ay geçti aynı sorunla karşı karşıyayim lpg Servisi yine subap ayarsizligi diyor
Benzer bir sorunla karşılaşan arkadaşım var mı acaba ?

ben de 2008 den beri landirenzo kit kullanıyorum subab ayarı ile ilgisi yok lpg beyni ayarlarını yeniden yaptırmanızgerekebilir .özellikle benzinden gaza geçerken radyodör sıcaklığının 40 derecenin altında olmasın belki 40 50 metre daha benzinle fazladan gidersin

Teşekkür ederim öncelikle bahsettiğin ayar kalibrasyon yaptırmakmi birde lpg filtre değişimi etki edermi

lpg filitresinin sorun olacağını sanmıyorum . çünkü ben 20000 -25000 km lerde filitre değiştiriyorum , sorun olmuyor . 125000 km lpg kullandım

henüz lpg ayarı bile yaptırmadım .orijinal ayarla gidiyor

Son düzenleme:
Aracınız
Hocam geçmiş olsun landirenzo distribütörü olgun LPG ye görürsünüz mu acaba ? Benim aracimdada landirenzo var daha önceki sahibi ile sohbetimizde enjektör kaynaklı bir sorun için çok landirenzo servisi gezdiğini ama en iyisinin olgun olduğunu söylemişti direk ithalatçı ve dağıtıcı deneyimi daha fazla bence subab dan önce bir oraya uğrayın

Tapatalk....

Geri