Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Turbolu araçlara sıvı sistem kullanıyorlar. Birde belli devir üstü benzin takviyeside programda mevcut eklenebilir. LPG sisteminde baya mertebe kat ettiler. Artık profesyonel çalışılıyor. Düzgün takip edilirse sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Sivi sistemde benzin takviyesine gerek kalmiyor ancak bircok sikinti okudum. En buyuk sikinti lpg yi yuksek basinca cikaran bir pompa var o zirt pirt bozuluyormus. Bazen yuksek basinca cikarilan lpg benzin sistemine hatta benzin deposuna karisiyormus. Manifolt sistemi %5 benzin yakiyor ancak sorunsuzlugu one cikiyor.

Uğur bey 180 mm olan LPG tankını buldum Adıyaman da 500 Tl isteniyor hafta sonu taktırmayı düşünüyorum ancak siz bagajınızdaki çıkıntıyı nasıl ezdirdiniz bende aynı işlemi yapmayı düşünüyorum da.
Depoyu sokunce 3 adet bariz bir tumsek goreceksiniz tam sungerin oturdugu yerde. depo bunlara degip havada kaliyor. İste bu cikintilari ezdirip deponun biraz daha asagida durmasini sagladim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Normalde otomatikten başka tercih etmem ama 1,5 turbo düz vites bana çok cazip geliyor nedense.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Daha da entersanı 1.5 Turbo'nun fiyatı 1.6 Eco ile nerdeyse fiyatları aynı :)
Bu açıdan 1.5 Turbo Elegance LPG ile çok çok mantıklı duruyor, ama 2022de de yeni kasa Civicler çıkacak, biraz ondan aklım karışık :unsure:

Uğur bey 180 mm olan LPG tankını buldum Adıyaman da 500 Tl isteniyor hafta sonu taktırmayı düşünüyorum ancak siz bagajınızdaki çıkıntıyı nasıl ezdirdiniz bende aynı işlemi yapmayı düşünüyorum da.
Hocam ayrica 180mm olup hacmi cok kucuk olanlar var 47 litre olani taktirin muhakkak. Sizin depoyuda kontrol edin. Oda 180 mm olmasin. Eger oyle ise bagaj cikintilari ve depo vidalarini halletseniz yeter.

Uğur bey çok yaşayın bugün iş çıkışı LPG ustasına gittim 180 mm simit tank istiyorum dedim bağajım küçülmüş diye. Usta bir baktı senin LPG tankı zaten 180 Lik dedi burda yazıyor dedi zaten bundan küçüğüde yok dedi. Ezdireceğim yeri gösterdim söker ezeriz dediler ama inanın içim rahat etmedi biraz düşündükten sonra karar vereceğim. Bu süreçte vermiş olduğunuz destekten dolayı çok teşekkür ederim. Aklımda lpg tankını pres Makinasında içe doğru bükmek var onu araştırıyorum. Bakalım ne çıkacak. Sağlıcakla kalın
Hocam ayrica 180mm olup hacmi cok kucuk olanlar var 47 litre olani taktirin muhakkak. Sizin depoyuda kontrol edin. Oda 180 mm olmasin. Eger oyle ise bagaj cikintilari ve depo vidalarini halletseniz yeter.

gunesec

Özel Üye
Uğur bey çok yaşayın bugün iş çıkışı LPG ustasına gittim 180 mm simit tank istiyorum dedim bağajım küçülmüş diye. Usta bir baktı senin LPG tankı zaten 180 Lik dedi burda yazıyor dedi zaten bundan küçüğüde yok dedi. Ezdireceğim yeri gösterdim söker ezeriz dediler ama inanın içim rahat etmedi biraz düşündükten sonra karar vereceğim. Bu süreçte vermiş olduğunuz destekten dolayı çok teşekkür ederim. Aklımda lpg tankını pres Makinasında içe doğru bükmek var onu araştırıyorum. Bakalım ne çıkacak. Sağlıcakla kalın

Aman hocam tank ezdirilir mi, bir dayanım noktası var, silindir şeklinde olmasının bir sebebi var, basınca dayanım açısından her tarafa eşit basınç uygular. Şekli bozmak pek sağlıklı olmayacaktır.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017

Hocam aman diyim öyle bir şey yapmayın, yaptırmayın.
Arabayı ezdirmenize de karşıyım ama tüpü preslemekten iyidir bence.
Keşke simit yerine koltukların arkasına koyulacak bir tüp yapsalardı daha kazançlı olurdunuz sanki yer açısından.

Tanki presleme konusunda saka yaptiginizi varsayiyorum. Tanki koydugunuz yerdeki cikintilari ezmeyi dusunun ayrica tankin vida cikintilari var taktiginiz mdf de kalin olabilir. Bunlari dusunun lutfen... Tankin mukavemeti orjinal hali ile en yuksektir. Tanki degistirmeyi kafanizdan cikartin.

Geri