Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Suadri

0
arkadaslar bir konuda okudum 1.5 turbo araci olan bir arkadas 1900 devir civarinda titresimden bahsetmis dikkat ettim benim aracta da var hafiften ozellikle sabahlari yola ilk ciktigimda araca yuklenmedigim durumda 1800 ile 2000 arasinda bir titresim hissediliyor sizde de var mi?
Merhaba aracınızdaki titreme durumu en son ne durumda acaba? Çözüldü mü?

Suadri

0
cok hafif bahsettigim devirlerde var ancak sanırım normalde de boyle idi ben kuruntu yapiyor olabilirim. artma vs yok
Cevap için teşekkürler. Fb7den RS’e geçmek istiyorum. Fb7 çok yakan bir araç. Şehiriçi özellikle. Tabi ben motor ısınmadan gideceğim yere gidiyorum. Yani 7 km gidiş 7 km geliş. Yol bilgisayarı 12 litre gösteriyor. 16 lt LPG yakıyorum. Rs’in modern motoruyla benzinde 10 lt yakacağımı düşünüyorum aynı güzergahta. Nasipse almak istiyorum bakalım.

Cevap için teşekkürler. Fb7den RS’e geçmek istiyorum. Fb7 çok yakan bir araç. Şehiriçi özellikle. Tabi ben motor ısınmadan gideceğim yere gidiyorum. Yani 7 km gidiş 7 km geliş. Yol bilgisayarı 12 litre gösteriyor. 16 lt LPG yakıyorum. Rs’in modern motoruyla benzinde 10 lt yakacağımı düşünüyorum aynı güzergahta. Nasipse almak istiyorum bakalımr
Sakin gidersen 9 litre bile yakmaz rs

FC5 in 14 litre. FB7 nin 15 litre LPG yaktığı güzergahta RS ile 12 litre benzin yaktım.
Yaklasik 350 km ve 3-5 gün.

Sonra dogal olarak RS sevgim bitti.

Şöyle bir durum... merak edenler için...

Bende FC5 var LPG li. Ve bir arkadaşım da RS sahibi. Is güç hesap bozuldu RS yi satması gerekiyordu. 15 bin farkla ben o RS yi alabiliyorum ve gücüne hayrandim.

Arkadaşla kısa süreliğine araçları değiştik, yakıt vs ben memnun olursam FC5 için satacak idik. Ana olmadi km de ortalama 35. - 40 kurus fazla yakmak işime gelmedi.

Bu konu 2018 in son aylarında idi ve 1.5 T motora LPG montajı cok yeni bir süreçtir ve o zaman + 10 bin falandı.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
Eco fb7 yi şu VTEC silkelemesinden ve ufak bir şanzıman titremesinden hoşlanmadığımdan sattım.şu an benzinli FC biniyorum fakat benzin fiyatları malum.Anlaşa bilirsek benzinli sedan fcyi verip dizel hatcback alıyorum.hondanın bütün motorlarını denedik rsde abimde var.bakalım olursa dizel otomatik nasıl.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
7 bin lira güzel para. 35-40 bin kilometre sonra kendini amorti ediyor sistem.... Değer mi değmez mi onu iyi düşünmek gerek. LPG sonrası motorda oluşabilecek arızalarıda ileriye dönük düşünmek gerek.
Bir de aracın 2. el değerinin düşüşü de bunun üzerine eklenebilir. LPG takılmış bir rs benzerlerine göre daha düşük bir fiyata sahip olacaktır. Hesapta bunun da düşünülmesi önemli olacaktır.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bir de aracın 2. el değerinin düşüşü de bunun üzerine eklenebilir. LPG takılmış bir rs benzerlerine göre daha düşük bir fiyata sahip olacaktır. Hesapta bunun da düşünülmesi önemli olacaktır.

Şahsen rs aracım olsaydı, kesinlikle lpg taktırmazdım. Satışı sıkıntılı olur böyle araçların

Aracınız
FC5 in 14 litre. FB7 nin 15 litre LPG yaktığı güzergahta RS ile 12 litre benzin yaktım.
Yaklasik 350 km ve 3-5 gün.

Sonra dogal olarak RS sevgim bitti.

Şöyle bir durum... merak edenler için...

Bende FC5 var LPG li. Ve bir arkadaşım da RS sahibi. Is güç hesap bozuldu RS yi satması gerekiyordu. 15 bin farkla ben o RS yi alabiliyorum ve gücüne hayrandim.

Arkadaşla kısa süreliğine araçları değiştik, yakıt vs ben memnun olursam FC5 için satacak idik. Ana olmadi km de ortalama 35. - 40 kurus fazla yakmak işime gelmedi.

Bu konu 2018 in son aylarında idi ve 1.5 T motora LPG montajı cok yeni bir süreçtir ve o zaman + 10 bin falandı.
Hocam, güzergah aynı olsa bile, Rs deki güç sebebi ile biraz daha performanslı kullanmış olabilir misiniz?

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yas 40 ı geçti ve 20 senedir A/T civic in her türlüsüne sahip olmak binmek sürmek nasip oldu (pardon son kasa dizel A/T haric) güzergahta son 15 senedir sabit.

Geri