Civic vs Jetta

stmr

0
Çok memnunum arabamdan. Aklımda ki en büyük rakibini de kullandıktan sonra daha da mutlu oldum :)

Benim Arkadaşım da 1.2 Tsi vardı. Araç 50000 de triger zinciri esnetmesi yaptı. Servis sıkıntı olmaz dedi. Sonra ses traktör sesine dönünce servise gönderdi. Sonuç vw nin meşhur ! iyi niyet indiriminden 2000 TL. E tabi arkadaş ne yaptı Aldı bi tane Honda civic fb7 keyfine bakıyor.

Hondalarimiz az sorun ve keyifli surus demek. Performans çok eskidenmis. Ben kafam ne kadar agrir ona bakarim. Yarışçı degilim sonucta.

hem ekonomi hem performans hem güven bu segmentteki arabalarda yok, en güzelini siz söylemişsiniz. bende aynı bakış açısına sahibim. konforum ve ekomim beni ilgilendiriyor hangi yolda yarış yapçam niye yapçam

hem ekonomi hem performans hem güven bu segmentteki arabalarda yok, en güzelini siz söylemişsiniz. bende aynı bakış açısına sahibim. konforum ve ekomim beni ilgilendiriyor hangi yolda yarış yapçam niye yapçam

Lpg seçeneğimizin olması araçlarımızı tercih edilebilir kılıyor. Benzinli olsa civic pek de ekonomik olmazdı. Ben de memnunum aracımdan. Bir ara değiştirmeyi düşünsem de şu an bu kararımdan vazgeçtim.

2 seneyi bugün doldurduk Allahın izniyle. Baslarda alman diyenlerle tartisip duruyordum :) artık alin alin alman iyidir diyorum :) sen nie almiyon diyene bana bakmayin diom :) almandan tek eskigimiz biraz daha yalitim ki ayni segment almanlarda nerdeyse ayni. Onun disinda eksik denecek şeyler varsa da ben hiç kullanmadim, farkina da varmadim. Demekki gereksiz ayrintilarmis :) Allah kaza bela vermesin yeter.

Ben de aracımın ne kadar rahat gittiğini çok övülen golf dizel test sürüşü yaptıktan sonra anladım. Donanım olarak da çok iyi civic. Lastik değişimi yol sesini azaltabilir diye düşünüyorum.

Aslinda sıkıntı lastik sesi degil motor sesi gelmemesi :) diger araçlarda motor sesi lastik sesini kamufle ediyo :) ozellikle uzun yol sonrası iyi anlasiliyor. 800km de pert ediyor insani motor sesi :)

Lpg seçeneğimizin olması araçlarımızı tercih edilebilir kılıyor. Benzinli olsa civic pek de ekonomik olmazdı. Ben de memnunum aracımdan. Bir ara değiştirmeyi düşünsem de şu an bu kararımdan vazgeçtim.
[MENTION=80]mehmetzengin[/MENTION]

Hiç kuşkusuz ki lpg ile ekomikler yoksa 100 km 9 litre yakan bir araç için ekonomik diyemeyiz. Yinede Honda satışlarına bakıyoruz eco modellerden önce (lpg yokken) dizellerle yarışan bir benzinli araç ve en çok satanlar arasında. Buda işte Hondanın ayrıcalığı. Honda 2012 senesinde sacı 1.5 cm kalınlaştırmış. Sebep güvenlik ama yinede hepimiz kaportanın zayıf olduğunu pekala biliyoruz. Almanlar yakıt ekomomisi için gitgide sacı inceltiyor ve konfor olarakta iyi değiller. 2010 yılının ortasında pasat üretimini durdurmuşlardı çünkü avrupadan çin malı iç donanım şikayeti gelmişti fakat Türkiyede karaborsa satıyordu. Alman aşkı var ülkemizde ben bunu başka bir şey ile açıklayamıyorum. Pasat alınacak bir arabamı Allah aşkına bildiğiniz makam aracı onu alana kadar bmw auidi alırım. Biz Türkler gerçekten araba konusunda çok kötüyüz. Misal toyota tüm Avrupada satışları dipti adamlar 2011 de tsunamiden bağımsız zarar etmişler ancak ülkemizde çok satıyor. Küçük araçları ncuptan geçemiyor ama biz bayıla bayıla çocuklu bayanlara alıyoruz.

Honda konfor anlamında çok iyi, Vw de her şey ücretli, bir arabada olmazsa olmazlar bile size ekstra ücretle veriliyor. Toyota opel ve diğerlerinde ise berbat bir otomatik şanzıman var sürüş keyfi filan yok. Dizele ben binmem traktör hırıltısı canımı sıkıyor. Lpg hem çevreci hem ucuz arabamda konforlu evet vites geçişleri kötü bence tam uyumluda değil ama benim taleplerimi karşılıyor.

Tüm aklıma gelenleri yazmış olamam dimi :))))

Son düzenleme:
Almanlar özellikle vw nin çok abartıldığı gerçek. Ben bunu vw golf test sürüşü yapınca anladım. Hiç de denildiği gibi sessiz değil. Vw nin yaptığı iç mekanı yumuşak malzemeden yapıyorlar ve herkes bunlara vuruluyor. Dsg ayrı bir soru işareti. Sonuçta aracımızın eksikleri olsa da bizleri tatmin ediyor [MENTION=704]pilliwoman[/MENTION] [MENTION=80]mehmetzengin[/MENTION]

Almanlar özellikle vw nin çok abartıldığı gerçek. Ben bunu vw golf test sürüşü yapınca anladım. Hiç de denildiği gibi sessiz değil. Vw nin yaptığı iç mekanı yumuşak malzemeden yapıyorlar ve herkes bunlara vuruluyor. Dsg ayrı bir soru işareti. Sonuçta aracımızın eksikleri olsa da bizleri tatmin ediyor [MENTION=704]pilliwoman[/MENTION] [MENTION=80]mehmetzengin[/MENTION]

Alman hayranlığı bende itici bir etki yaratıyor en azından bu segmentte. Birde ederinden fazla para vermem hiçbir şeye buna arabada dahil. Bence arabaları abartılı pahallı ve görgüsüzlerin bir numaralı tercihi. Golf efsane diyorlar bence kendilerini kandırıyorlar. O paraya hangi araba efsane olmaz full alırsan meblağ uçuyor. Kısacası bende aracımdan memnunum en azından şimdilik. [MENTION=101]aknasmub[/MENTION] [MENTION=80]mehmetzengin[/MENTION]

Geri