Civic'e Çarpan Panzer, Kaza, ve Değer Kaybı Hakkında

Herkese merhaba,
Talihsiz bir hadise geçti başımdan. Döner kavşakta en sağ şeritte ilerlerken, orta şeritten hollanda plakalı a8 sürücüsü sağ şerite geçip "sağlama" yapmak istedi ve bana son ön kapıdan vurdu, vurduğu yetmedi 4-5 mt sürükledi. Ne bir aynaya bakması var ne kontra verip aracı kurtarması ne frene basması. Tutanak tuttuk görüşleri yazdık.
Arabayı bir kaç yere götürdüm, servis başta 8000tl 1.5 ayda anca hallolur dedi sonra tahminde bulunamayız 5000tl de olabilir 15000tl de dedi. Kapının değişmesi gerektiğini söylediler. Aynı şekilde 2 kaportacıya gittim biri kapı değişse iyi olur değiştirmezsek macun çatlama yapar tutmayabilir dedi, diğeri yaparım ama dalgalı kalabilir eskisi kadar estetik durmaz dedi. Sizce durum ne?

Herkes de sigortadan para almaya güvenme diyor, %99 haklısın ama yarı yarıya da hak verebilir belli olmuyor dediler. Ben servis taraftarıyım haklı olduğumu parayı geri alabileceğimi düşünüyorum, ailem kaportacıya gidelim seni haksız gösterirseler ne yapacağız diyor.

Ayrıca değer kaybı durumuyla ilgili ne düşünüyorsunuz, forumda 10 yaşından küçük olması gerektiği yazılmış fakat bazı haberlerde bunun uygulama değil tasarı olduğu söyleniyor. Araba 2004 model 85200 km ES bu zamana kadar hiç kazaya karışmamıştı değişen hiçbir parçası yoktu.
IMG_6438.jpg IMG_6432.jpgIMG_6448.jpgIMG_6439.jpg

Aracınız
Civic FB7 2012
çok geçmiş olsun, geçenlerde benim de duran aracıma çarptılar. ben de servis taraftarıyım fakat servisler çok abartıyorlar olayı bana bir çamurluk bir tampon boyası için 10 gün sürer dediler ben de sanayide yaptırdım 3 günde. seçim sizin tabi.

Aracınız
Benim 2013 model polom vardı şubat ayında bana çarptılar 100 100 karşı taraf suçluydu ben arabayı karşı tarafın sigortasından yaptırdım 2800 tl hasar çıktı ve ben arabayı nisan ayında sattım hazıran ayında rs aldım ve bu değer kaybıyla ilgili haber leri okuyunca karşı tarafın sigortasını aradım plaka falan istediler ve sizi arıcaz dediler ve ertesi gün aradılar kaza tutanagı,benim ruhsat fotokopisi ve dilekçe istediler ve mail olarak yolladım 5 gün sonra 1600 tl para yolladılar

HONDA RS

Hayırlı olsun güle güle kullanın, karşı taraf yurt dışından sigortalı olduğu için işlemlerim biraz uzun sürecekmiş. 2013 polo ya 1600 verdilerse o zaman bana 500 tl belki veriler.

nokiac

0
Çok geçmiş olsun [MENTION=371]sundancekid[/MENTION] siz yine de işinin ehli bir kaportacıya gösterin. Düzeltme yapılabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=371]sundancekid[/MENTION] Geçmiş olsun, exper sonrası hasar sonucuna göre hareket etmek en mantıklısı.

Teşekkürler, iki tanesi arasında kaldım, biri Honda'nın eski kaportacısıyla boyacısı, ayrılıp kendi işlerini kurmuşlar o kapı sacı değişse daha iyi olur 1200 işçilik + parça maliyeti, 2500tl'yi geçmez honda'dan orijinal parça alırız dedi.

Diğeri de eski toprak kaportacı kapı değişsin dersen 1500'e değişmesin dersen daha uyguna yaparım şahsen değişmesine gerek yok orijinalini bozmayalım dedi.

Ben hondacıyı düşünüyorum, ailem daha tecrübeli diye öbüründen yana artık yarın gider bi yere :)

Geri