Conta yandımı yanmadı mı

Sa geçen hafta muğlada araba hararet yaptı uzun yol olduğu için kırmızı ışıkta durana kadar fark etmedim çekici ile bosch servise çektik radyatörü temizlendi ve termostadı değişti
1200 km ye yakın yol yaptı ankarada hondaya bakan bi usta baktı tereddütlü bi şekilde conta yanmış dedi diğer ustam ve tamiri yapan yer bişey yok dedi yağda suda karışım yok su eksiltme yok hararet yapma yok ama içime şüphe düştü bir kere bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim
Bu arada tatil yörelerinde kumdan ve nemdem radyatörün gözleri tıkanıyormuş arada tazik vurun peteklere

Emre BAYRAK Saygılar....

Dostum, öncelikle geçmiş olsun. Ama tereddüt edecek birşey yok bence. Üç farklı şekilde kendini belli eder conta yanınca. Ya motor yağına su karıştırır, ya sogutma suyuna yağ karıştırır yada pistonlarin üstüne su kaçırır ki o zaman da araçta tekleme yaşanır. Her halükarda anlarsın. Umarım bişey yoktur. Selamlar.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dostum, öncelikle geçmiş olsun. Ama tereddüt edecek birşey yok bence. Üç farklı şekilde kendini belli eder conta yanınca. Ya motor yağına su karıştırır, ya sogutma suyuna yağ karıştırır yada pistonlarin üstüne su kaçırır ki o zaman da araçta tekleme yaşanır. Her halükarda anlarsın. Umarım bişey yoktur. Selamlar.

İnşallah öyledir salı 1 kişiye daha gösterecem oda aynısını derse keyifle bineriz inşallah teşekkürler ilgine

Emre BAYRAK Saygılar....

Sa geçen hafta muğlada araba hararet yaptı uzun yol olduğu için kırmızı ışıkta durana kadar fark etmedim çekici ile bosch servise çektik radyatörü temizlendi ve termostadı değişti
1200 km ye yakın yol yaptı ankarada hondaya bakan bi usta baktı tereddütlü bi şekilde conta yanmış dedi diğer ustam ve tamiri yapan yer bişey yok dedi yağda suda karışım yok su eksiltme yok hararet yapma yok ama içime şüphe düştü bir kere bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim
Bu arada tatil yörelerinde kumdan ve nemdem radyatörün gözleri tıkanıyormuş arada tazik vurun peteklere

Emre BAYRAK Saygılar....
Aynısı bende de olmuştu fd6 da durdum ve su kaynamış fokurduyor hemen su ekledim radyatör kapağı değişti sonra su eksiltme olmadı yağ da sıkıntı yoktu kullandık arabayı sürekli suyuna yagina bak araba soğukken normalse bişey olmamıştır

Uzun yolda olduğum için aslında korkmuyorum hızdan dolayı rüzgar birazda olsa soğutmuştur diye ama insan yinede acaba diyor aracı satacam alacak kişinin ahını almak istemem

Emre BAYRAK Saygılar....

Uzun yolda olduğum için aslında korkmuyorum hızdan dolayı rüzgar birazda olsa soğutmuştur diye ama insan yinede acaba diyor aracı satacam alacak kişinin ahını almak istemem

Emre BAYRAK Saygılar....
Helal olsun. Keşke herkes sizin gibi olsa.

Bendeki olay su da eksiltmiyor hararetde yapmıyor acaba ile yaklaşıyorum şuan ilginize teşekkürler

Emre BAYRAK Saygılar....

Bendeki olay su da eksiltmiyor hararetde yapmıyor acaba ile yaklaşıyorum şuan ilginize teşekkürler

Emre BAYRAK Saygılar....

Ankara'da hangi ustaya gösterdiniz aracı ? Yakmasada para kazanmak için yaktı diyen usta çok oluyor dikkat edin.Adam sadece işçilikten 1000-1.500 tl para kazanıyor sonuçta.Şu an için su eksiltme yoksa veya motor yağına su karısmamıssa sıkıntı yoktur.Birde egzozdan duman veya su atar onalrda yoksa gene normal şekilde binin derim çekişide etkiler.

Usta adı vermeyelim şimdilik kesin bi belli olsunda olay 1600tl kapaktada varsa 4000 tl arası çıkar dedi

Emre BAYRAK Saygılar....

Geri