Corolla Boya Atma Sorunu

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu yeni bir sorun değil, corolla'da bazı serilerde bu durum mevcut diye hatırlıyorum.
AE101 ve en son Hibrit kasa harici diğer Corolla modelleri nedense bana hep soğuk geldi.
Aslında son kasa avensis'e corolladaki 1.6 motor-otomatik şanzıman kombinasyonunu getirselerdi çok ciddi satış yakalayabilirdi ancak sadece 1.6 manuelle aracın Türkiye pazarını hep öldürdüler nedense.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Bence burada başka bir durum var. Gerek önceki aracım (2006) corolla gerekse de ailemde sonraki 2 kasa da mevcut. Üstelik mesleğimle alakalı toyota fabrikasını gezme şansını yakaladım. Prosesleri ve kalite adımları bir çok fabrikaya göre çok ileride. Eminim fabrika bu aracı ayrıca incelemiş ve cevap vermiştir. Ama şunu da söyleyeyim 2000 li yıllardaki garanti anlayışı ile şu anki garanti anlayışları çok farklı. Bir çok konuda kaizen çalışması olan ender yapılardan biri boya kısmı.

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Boyayalim cozumu ile karsilasmis magdurlar. Simdilik hepsi deger kaybi icin mahkeme yoluna gitmisler.
Bence burada başka bir durum var. Gerek önceki aracım (2006) corolla gerekse de ailemde sonraki 2 kasa da mevcut. Üstelik mesleğimle alakalı toyota fabrikasını gezme şansını yakaladım. Prosesleri ve kalite adımları bir çok fabrikaya göre çok ileride. Eminim fabrika bu aracı ayrıca incelemiş ve cevap vermiştir. Ama şunu da söyleyeyim 2000 li yıllardaki garanti anlayışı ile şu anki garanti anlayışları çok farklı. Bir çok konuda kaizen çalışması olan ender yapılardan biri boya kısmı.

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Aynı fikirde değilim , fenerbahçeliyim,yense de yenilse de iyi de kötü de olsa fenerhahçeliyim. Bana hiç bir şekilde zararı yok,hatta faydası var. izledikçe özellikle bu sezon çılgınlar gibi sövüp bütün stresimi atıyorum ama honda öyle değil malesef,bu yol sesi süspansiyon sesleri,boya kaporta inceliği çok huzursuz ediyo beni,fanatiklik te yapamıycam yaz aylarında satmayı planlıyorum. Corollam da var,o da japon,baya da memnun olduğum için hemen hemen aynıdır diyerek otomatiği için civic aldım ama daha fazla katlanamıcam malesef. Bu kişisel görüşüm tabi ki çok memnun olan arkadaşlar da var.

06 HONDA 2234

Hang model cıvıc var sizde ? Hayır corolla da var bende cıvıc’den yol sesinden , boya inceliğinden memnun olmayıpta corolladan memnun kalmanız tamamen çelişki keza cıvıcle corollanın en büyük ve en can alıcı sorunları yol sesi ve su bazlı boyalarıdır

vtec kicked in yo !!!

Bu olay yüzünden adamlar sayfa bile açmış okadar mağdur insan var, kendimizi onların yerine koyalımda toyota avukatlığını bırakalım hiç birisi aile şirketimiz değil

vtec kicked in yo !!!

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Hang model cıvıc var sizde ? Hayır corolla da var bende cıvıc’den yol sesinden , boya inceliğinden memnun olmayıpta corolladan memnun kalmanız tamamen çelişki keza cıvıcle corollanın en büyük ve en can alıcı sorunları yol sesi ve su bazlı boyalarıdır

vtec kicked in yo !!!

Civic 2011- corolla da 2010. Corollayı 2015 te 42 bin km de alıp lpg taktırdım filtre yağ değişimleri dışında masrafı olmadı, civic te böyledir diyerek aldım almamdaki en büyük etken de bütçemle alabileceğim sağlam otomatik şanzımana sahip araçtı ve bu konuda beni memnun ediyor. Fakat Corollayı kullandığım gibi civic aracımı kullansam adım kadar eminim 6 ayda perte çıkar. Corollanın resmen cigerini söküyorum.Ama o modeldeki corollanın da otomatiği 5 para etmez o yüzden de corollayı manuel almıştım.Corollanın görüntüsü de 50 yaş üzerine kullanıcıya hitap ediyor bence.Ama iş trim sesleri,yol sesi,boyaya gelince corolla civicten daha önde benim gözümde.Son kasalarda civic daha donanımlı hale gelmiş olabilir fakat bende olan aynı dönemin araçlarında da donanım olarak corolla önde.2 araç ta en dolusu: corolla da anahtarsız giriş anahtarsız çalıştırma,far yağmur sensörü,otomatik kararan dikiz aynası varken , civicte bunlar yok, civicte de sunroof var,far yıkama var ki bence gereksiz.Corolla da japon civic te japon o yüzden iki araç ta aynıdır gibi bir düşünce ne kadar doğru bilemiyorum.Eğitim hayatım tamamen otomotiv sektörü üzerineydi ve 2 yıl kadar hyundai kocaeli fabrikasında çalıştım şimdi de uçak teknisyenliği yapıyorum, bunu niye söyledim - arabaya 30 yaşımdan sonra binmedim devamlı işin içindeyim ve kendi çapımda da olsa bi teknik bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum.Honda forumundayım diye burada olmayan bişeyi varmış gibi konuşup civikleri pohpohlayıp honda fanatikliği sergilememi kimse beklemesin aynı şey diğer marka modeller için de geçerli,söylediğim şeyler de herkesin şikayet ettiği şeyler zaten.Siz hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama aynı yol güzergahında her iki aracı da test ettireyim size. Yol sesi ve bozuk yolda hangi aracın içeriye nasıl ses aldığına birlikte bakalım( fanatizmi bi kenarı bırakarak )

06 HONDA 2234

Civic 2011- corolla da 2010. Corollayı 2015 te 42 bin km de alıp lpg taktırdım filtre yağ değişimleri dışında masrafı olmadı, civic te böyledir diyerek aldım almamdaki en büyük etken de bütçemle alabileceğim sağlam otomatik şanzımana sahip araçtı ve bu konuda beni memnun ediyor. Fakat Corollayı kullandığım gibi civic aracımı kullansam adım kadar eminim 6 ayda perte çıkar. Corollanın resmen cigerini söküyorum.Ama o modeldeki corollanın da otomatiği 5 para etmez o yüzden de corollayı manuel almıştım.Corollanın görüntüsü de 50 yaş üzerine kullanıcıya hitap ediyor bence.Ama iş trim sesleri,yol sesi,boyaya gelince corolla civicten daha önde benim gözümde.Son kasalarda civic daha donanımlı hale gelmiş olabilir fakat bende olan aynı dönemin araçlarında da donanım olarak corolla önde.2 araç ta en dolusu: corolla da anahtarsız giriş anahtarsız çalıştırma,far yağmur sensörü,otomatik kararan dikiz aynası varken , civicte bunlar yok, civicte de sunroof var,far yıkama var ki bence gereksiz.Corolla da japon civic te japon o yüzden iki araç ta aynıdır gibi bir düşünce ne kadar doğru bilemiyorum.Eğitim hayatım tamamen otomotiv sektörü üzerineydi ve 2 yıl kadar hyundai kocaeli fabrikasında çalıştım şimdi de uçak teknisyenliği yapıyorum, bunu niye söyledim - arabaya 30 yaşımdan sonra binmedim devamlı işin içindeyim ve kendi çapımda da olsa bi teknik bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum.Honda forumundayım diye burada olmayan bişeyi varmış gibi konuşup civikleri pohpohlayıp honda fanatikliği sergilememi kimse beklemesin aynı şey diğer marka modeller için de geçerli,söylediğim şeyler de herkesin şikayet ettiği şeyler zaten.Siz hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama aynı yol güzergahında her iki aracı da test ettireyim size. Yol sesi ve bozuk yolda hangi aracın içeriye nasıl ses aldığına birlikte bakalım( fanatizmi bi kenarı bırakarak )

06 HONDA 2234

2011 cıvıc dediğinize göre FD6 cıvıc sahibisiniz ,öncelikle tabiki marka fanatikliği iyi değil biz tüketiciyiz, ama hakkınıda teslim etmek lazım bendede 2010 cıvıc var bu kasalardaki sertliği bende kabül ediyorum araba sert size katılıyorum ama buda yol tutuşu arttırıyor yıllardır sadece cıvıc ve corolla kullanan biri olarak kesinlikle birbirine en yakın araçlardır sıkıntıları bile aynı direksiyon kutusu tıkırtısı, yalıtım zayıflığı, lastik sesi konusu,su bazlı boya vb. Corollanın kullanıcı kitlesi bellidir genelde aile aracı olarak alınır düzgün kullanılır ama cıvıc 20 yaşındaki gençde alıyo, 60 yaşındaki teyzede alıp kullanıyo okadar sıkılmasına hor kullanılmasına ramen yanlış ellerde yinede sorunsuz neye göre pert olur dediniz orayı anlamadım ? Piyasadaki motoruna mekaniğine alt takımına güvenilecek araçtır bence cıvıc , corolla ile birlikte

vtec kicked in yo !!!

2011 cıvıc de sağ önden lakırtı geliyorsa bozuk yolda direksiyon kutusu tıkırtısıdır, yarım saatlik işi var 100 tl ye çözülüyor süspansiyon sesi dediğiniz bu olsa gerek

vtec kicked in yo !!!

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
2011 cıvıc de sağ önden lakırtı geliyorsa bozuk yolda direksiyon kutusu tıkırtısıdır, yarım saatlik işi var 100 tl ye çözülüyor süspansiyon sesi dediğiniz bu olsa gerek

vtec kicked in yo !!!

Süspansiyon sesinden kastım bozuk yollarda ön ve arka süspansiyonun görevini yerine getirirken bu sesleri sizin duyuyor olmanız. Aracımın alt takımını en az 2-3 farklı ustaya göstermişimdir bu yüzden acaba bi sıkıntı mı var diye. Boşluk bile yok bu araçlar böyle yani. Corolla deyince de mükemmel araç olduğunu falan iddia etmiyorum, alman araçlarına göre o da yol sesi alıyor , onun da boya kaportası ince , sadece hondaya oranla bir tık daha iyi seviyededir. İki aracı da hemen hemen her gün kullanıp,ondan in diğerine bin yapınca bunu çok iyi anlayabiliyorum. Her aracın artısı eksisi oluyor , kullancı da bunlara bakarak tercihini yapıyor, artılar eksiler tartıya konur eksiler ağır gelirse satar başka alır bu kadar basit. Ama hondanın da bu yol sesi,trim sesleri falan çözmesi gerekir artık. 5 kasadır aynı şey. Ses izolasyonu,boyanın bi tık kalın atılması aracın fiyatını öyle 130 bin tl den 160-170 binlere çıkarmaz. 130 a değil 135 e satsın alan da doya doya binsin şu arabalara.

06 HONDA 2234

Geri