Civic FC5 CVT şanzıman yağını ne zaman değiştirdiniz?

Aracınız
Civic FC5 2018
CVT şanzıman yağını ne zaman değiştirdiniz?

Hocam arkadasimda 3.20i m paket otomatik 40. Yıl kasası var, temmuzda 30 bin bakım yaptırdı (26 binde ama yil dolmus sanirim.) 1200 ödedi bizim arabaya 1000-1100 istiyolar 10 bin bakimina deyince baya gülmüştü. Bmw ile yarisiyor fiyatlarda honda herhalde.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Tamamen bilmediğim için soruyorum: Bmw 6 yıl 150.000 km garantisi veriyor mu? Ya da ne kadar veriyor bilginiz var mı?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Evet haklısınız, ben forumdan indirdiğim bakım kitapçığı softuna bakmışım, kitap şeklindekini evde bırakmıştım, malum tuğla gibi.
2 yıl veya 40 bin km. şartını ise hala içime sindiremiyorum, bakalım 10. km bu şekilde kullanacağım aracı eğer teklemezse 60bine kadar yolu var.
Teşekkürler.,
Rica ederim.
Nacizane önerim beklemeden yaptırmanız.
50-60-70 binde bir şey belli etmez sonrasında yaptırırsın atıyorum. ama ileride büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz.
Bu bizim HondaTR nin müşteri kazıklama politikasından öte global Honda'da uygulanan bakım yönergesi.
Karar tabi ki gene sizin.

Not: Manuel şanzımanlarda sorun yaşanmayacak diye bir şey yok. Onlarda da bakım kitapçığına uyup yağın zamanında değişmesi lazım ki ABD deki civic 1.5 ve 1.5 si modellerde çok fazla sorun yaşayan kullanıcı var.

Aracınız
Civic FC5 2017
İyi günler,
daha önce de yazdım ancak hiçbir cevap alamadım. Yeniden yazmakta fayda görüyorum.
10. nesil honda civiclerde de (fc5) cvt şanzımanda da filtre var. Her 40 bin km de şanzıman yağı değiştirsek de filtre değişmiyor.
Servis filtresi yok diyor. Ancak gayet de var.
youtube a 10th generation civic transmission filter yazarsanız değişime ilişkin videolar çıkacaktır.
Amazonda filtre de satılmakta. Hatta n11 de birkaç mağaza da satışa başlamış.
Değiştiren oldu mu daha önce?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
İyi günler,
daha önce de yazdım ancak hiçbir cevap alamadım. Yeniden yazmakta fayda görüyorum.
10. nesil honda civiclerde de (fc5) cvt şanzımanda da filtre var. Her 40 bin km de şanzıman yağı değiştirsek de filtre değişmiyor.
Servis filtresi yok diyor. Ancak gayet de var.
youtube a 10th generation civic transmission filter yazarsanız değişime ilişkin videolar çıkacaktır.
Amazonda filtre de satılmakta. Hatta n11 de birkaç mağaza da satışa başlamış.
Değiştiren oldu mu daha önce?
Merhaba
Bulduğunuz linkleri paylaşırsanız bakalım biz de.
Servis bakım kitapçığında şanzıman hidroliği filtresiyle ilgili birşey demiyor.
Sizin bulduklarınız başka modellerin CVT şanzımanı ile alakalı olabilir.

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba
Bulduğunuz linkleri paylaşırsanız bakalım biz de.
Servis bakım kitapçığında şanzıman hidroliği filtresiyle ilgili birşey demiyor.
Sizin bulduklarınız başka modellerin CVT şanzımanı ile alakalı olabilir.

25450-p4v-013
Filtrenin parça kodu bu

Bunlar da filtre değişimine dair videolar.
Fc5 lerde kesinlikle şanzıman filtresi var.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
25450-p4v-013
Filtrenin parça kodu bu

Bunlar da filtre değişimine dair videolar.
Fc5 lerde kesinlikle şanzıman filtresi var.

Güzel videolar.
Alttaki yorumlarda genelde sorulan "bakım kitapçığında böyle bir ibare yok neden gerek duydun ki ?" olmuş.
Çıkan filtre 60 bin mil (yaklaşık 100bin km) yapmış ve hala sağlıklıydı olarak cevap vermiş video sahibi.
Sanırım keyfe keder yapılan bir işlem ama faydalı olabileceği muhtemel.
Bazı kaynaklarda da tıkandığında ve ya hasar gördüğünde değiştirilir diyo ama emin değilim.

Aracınız
Civic FC5 2017
Güzel videolar.
Alttaki yorumlarda genelde sorulan "bakım kitapçığında böyle bir ibare yok neden gerek duydun ki ?" olmuş.
Çıkan filtre 60 bin mil (yaklaşık 100bin km) yapmış ve hala sağlıklıydı olarak cevap vermiş video sahibi.
Sanırım keyfe keder yapılan bir işlem ama faydalı olabileceği muhtemel.
Bazı kaynaklarda da tıkandığında ve ya hasar gördüğünde değiştirilir diyo ama emin değilim.

Filtrenin gereksizi olmaz. İlla ki şanzımandan çıkan çapak toplanıyor. Kaldı ki bu filtre de uzun vadede şişme yapacak, yağ geçişi azalacak ya da tıkanacak bir süre sonra.

N11 de satanlar var, hatta ben de aldım ama gelen filtre yan sanayi ve contaları eksik. Sonradan eklenen orjinal honda etiketli var bir tane 300 tl ye yakın fiyat yazmışlar.

Aracım 81000 km oldu. Ben bu sefer filtre de değiştireceğim. Amazon da Türkiye’ye kargo yapan satıcılar var. 20 dolar civarı. Onlardan almayı düşünüyorum.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Filtrenin gereksizi olmaz. İlla ki şanzımandan çıkan çapak toplanıyor. Kaldı ki bu filtre de uzun vadede şişme yapacak, yağ geçişi azalacak ya da tıkanacak bir süre sonra.

N11 de satanlar var, hatta ben de aldım ama gelen filtre yan sanayi ve contaları eksik. Sonradan eklenen orjinal honda etiketli var bir tane 300 tl ye yakın fiyat yazmışlar.

Aracım 81000 km oldu. Ben bu sefer filtre de değiştireceğim. Amazon da Türkiye’ye kargo yapan satıcılar var. 20 dolar civarı. Onlardan almayı düşünüyorum.

Servise sordunuz mu ürünün fiyatını ?

Yanlis hatirlamiyorsam, bu filtre kapagindan dolayi sorun olusan cvt ler var yurtdisinda. Kapak kendiliginden dusuyormus galiba.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Geri