Civic FC5 CVT şanzıman yağını ne zaman değiştirdiniz?

Aracınız
Civic FC5 2017
Siz 40 binde degistirmissiniz bilgim olmadigindan hatta benim 16 bin de degisti sanziman yagi. Simdide 36 bin 2 yil oldu yani 20 bin km yaptim .deeiklerine gore 40binde degismesi gerekiyormus ..yorumlara bakinca Da 60 binde olmasi lazim hic mantikli degil 2 yilada yagin bozulmasi degismesi .sakin kullanan zorlamayan biriyim .60 binde degistirecegim.bilgin icin tsk
Ben yılda ortalama 22 bin km yapıyorum kilometreyi daha önce doldurduğum için değiştirdim. Bana da değişim aralığı çok kısa geliyor ama şanzıman da çok pahalı bir akşam o yüzden riske atamadım. Bence siz de değişim periyotlarını aksatmamaya çalışın.

Aracınız
Civic FC5 2017
Simdi honda cazz 2018 cvt kullanan arkadasla konustum tanidigi istambulda honda servisinde calisiyor. Yilllik bakimini bosh servisinde yaptirdidi.arkadasinindedine gorede. Sanziman yaginida 80 binde degistir demis hic gerek yok sanzimani degistirmeye diye bilgi vermis.garantili orjinal bakim yapmislar. Kafa bimilyon oldu. Servis resmen kazik atiyor yazik bu zamanda.4 yillda 10bin tl parayi servise verdik

Aracınız
Civic FC5 2020
Hhocam risk almayın zamanında bakımını yaptırın Derim belki satarsınız alan kişi size beddua okumasın hiç olmazsa mesela ben şanzıman yağı değişmeyen servis kaydı olmayan hiçbir aracı almam eski arabaya Torosa corollaya binerim gene almam çünkü parçaları hiç ucuz değil

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mturker

Özel Üye
Yukarıda ki yorumları okudum okudukca bulandım ne cvt şanzumanmış arkadas, daha ıyı olacak derken yeni cıkan 2016 2021 arası cıvıc sedan bana gore cvt konusunda daha berbat olmus... (sanki yag degısınce servise gore, 2yıl yada 40 binde bir arıza vermıycek) vtech2 fd6 fb7 kullandım bunların şanzumanları daha dayanıklı ve butceye gore yan sanayi yag bile kullanılabilinıyor, servıs ise kendine mecbur bırakmış gıbı orjınal harici olmaz dıyor.
Sımdı benım araç 2016 model fc5 2017 1.ayda trafıge ayak bastı, 13 binde şanzuman yagı degısmış, km suan 56.700,
52.500de aldım 2.5 ay once, exper dahi şanzuman konusunda kusursuz gecış vs titreme sallama sılkeleme vs yok dedı. Konuyu toparlıycak olursak.
Şanzuman yag degısımı için, 44bin km, 2 sene once yada 26 27 ay önce degısmış. Ne yapmak lazım kime guvenmek lazım....?

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Bugun honda yıldırimda kampanya dahilinde yağ, yag filitre lpg filitre klima fitreleri yaptirdim. Sanziman yagini birdaki bakimda yaptiracagim 46 binde .sabah ozellikle dikkatettim vites gecislerinde silkeleme gibi bir durum varmi diye hic bir rahatsiz edici bir silkeleme görmedim bu nedenle 900 tl vermekten vaz gectim.bana kalirsa 2 yill muhabbeti biraz bana para tuzagi geliyor.km olsa anlicamda 2 yilda benim kullanim seklimle bozulacagini ariza yapacagini dusunmuyorum

Aracınız
Civic FC5 2020
1000 TL yi verir bakımını yaptırıp kafam rahat bir biçimde binerim hiç korkmam yağ kaynaklı arızalanırsa servis kaydım var hakkımı ararım çok insanın yorumunu okudum keşke yağ değişimini ertelemeyip yaptırsaydım yeni bir şanzıman almak durumunda kaymasaydım diye birde araba alırken ucuz hasarsız ve servis Kayıtlı araç ararız ama kaza olunca aman hasar işlemesin servis çok yazar yan sanayi kullanalım çıkma alalım arabanın bakımı gelir aman orjinale ne gerek var yan sanayi de iş görür deriz maalesef bu bir Türkiye gerçeği ne yan sanayisi kaliteli ne servis ucuz bence mantıklı olan servise düzenli olarak gitmek serviste de çıkan parçaları istemek yeni takılanı gözle görmek servisler yapmadıkları işlere yaptık deyip geçiyor çünkü

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba.

1.5 vtec turbonun şanzımanının üstünde HCF-2 yazan yer dolum ağzı ve en alttaki muhafazayı sökünce gördüğümüz pullu civata da boşaltım yeri ağzı anladığım kadarıyla. Peki seviye tapası nerde acaba göremedim ve bilemedim. Motor yağı ve filtresini değiştirirken sanki şanzıman alt tapasından biraz kaçak olmuş gibi geldi. Yağ seviyesini kontrol etmek ve gerekirse biraz tamamlamak için soruyorum.

mturker

Özel Üye
Arkadaşlar merhaba.

1.5 vtec turbonun şanzımanının üstünde HCF-2 yazan yer dolum ağzı ve en alttaki muhafazayı sökünce gördüğümüz pullu civata da boşaltım yeri ağzı anladığım kadarıyla. Peki seviye tapası nerde acaba göremedim ve bilemedim. Motor yağı ve filtresini değiştirirken sanki şanzıman alt tapasından biraz kaçak olmuş gibi geldi. Yağ seviyesini kontrol etmek ve gerekirse biraz tamamlamak için soruyorum.
Merhaba , Fc5 kasalarda yağ çubuğu gösterge vs yok muhtemelen ondada yoktur.

Honda madness

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
çok km yapan biri değilim o yuzden 3 yıl veya 30 binde değişim yapıyorum ben kendi aracımda

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Arkadaşlar merhaba.

kontrol cubugu yok. sadece dolum agzı var hava filtresinin arasında sanzumanın üst kısmında.değişimdede yaklasık 3.7 lt civarı alıyorlar ama benim ustam eski yagı bolsatıyor ne kadar boşaldıysa aynı miktarda dolum yapıyor

Geri