direksiyon / kadran bolgesi trim sesi

Ad Soyad
emrah
Aracınız
Civic FE1 2021
herkese selam,

gaza hafif yuklenirken direksiyon bolgesinden hafif bir zırıltı trim sesi yoluyor.
cok rahatsiz etmiyor fakat merak ettim baska yasayan var mi bu sorunu, bir cozum bulan oldu mu?

tesekkurler.

Ad Soyad
Ahmet Ayhan
Aracınız
Civic FB7 2012
Bahsedilen trim sesi buna benzer mi acaba. Aradan geçen zaman içinde konuyu tekrar gündeme getirmek istemem ama hatta yeni başlık ile konuda açmıştım. Aracı yeni aldım video da motor sesi yanı sıra birde yakın ve dikkatli dinlendiğinde cızırtı sesi geldiğini duyacaksınız. Aynı trim sesimidir yoksa farklı bir sesmidir bilgi verirseniz çok memnun kalırım

Ad Soyad
Enes Kara
Aracınız
Civic FE1 2022
Bahsedilen trim sesi buna benzer mi acaba. Aradan geçen zaman içinde konuyu tekrar gündeme getirmek istemem ama hatta yeni başlık ile konuda açmıştım. Aracı yeni aldım video da motor sesi yanı sıra birde yakın ve dikkatli dinlendiğinde cızırtı sesi geldiğini duyacaksınız. Aynı trim sesimidir yoksa farklı bir sesmidir bilgi verirseniz çok memnun kalırım
Bu lanet ses bende de var A sütununun oradan geliyor. Servise götürsem çözmeyecekler eminim. Ne yapsam onu düşünüyorum.

Ad Soyad
Ahmet Ayhan
Aracınız
Civic FB7 2012
Bu lanet ses bende de var A sütununun oradan geliyor. Servise götürsem çözmeyecekler eminim. Ne yapsam onu düşünüyorum.
A sütun dediğiniz yer tam neresi acaba. Araca yabancıyım yeni aldım. Bu sesi rastgele fark ettim bu gün. Aracımda rastgele yol videosu çekiyordum ve çektiğim kaydı dinlediğim esnada fark ettim arkadan gelen tiz cızırtı sesini. Bu sesi tekrar duymaya çalıştım sesi alamadım. Sanırım emin olmamakla araç çok yavaşladığı esnada gaza tekrar basınca düşük km hız aralığında geliyor çünkü video kaydı tamda aracımın eşikten geçti yavaşlattığım ve tekrar gaza bastığım anda çekiyordum. İlginç olan bu sesi araç içinde muhtemel yol ve çevre sesinden duymadım kayıttan izlediğimde fark ettim. Aslında ilk aklıma en kötüsü şanzıman sesi mi dedim konuyu burda görünce tekrar sormak istedim. Tam olarak trim sesi bu mu oluyor ve çözümü var mı ayrıca sizde ki seste belirttiğim gibi mi duyuluyor

Ad Soyad
Enes Kara
Aracınız
Civic FE1 2022
A sütun dediğiniz yer tam neresi acaba. Araca yabancıyım yeni aldım. Bu sesi rastgele fark ettim bu gün. Aracımda rastgele yol videosu çekiyordum ve çektiğim kaydı dinlediğim esnada fark ettim arkadan gelen tiz cızırtı sesini. Bu sesi tekrar duymaya çalıştım sesi alamadım. Sanırım emin olmamakla araç çok yavaşladığı esnada gaza tekrar basınca düşük km hız aralığında geliyor çünkü video kaydı tamda aracımın eşikten geçti yavaşlattığım ve tekrar gaza bastığım anda çekiyordum. İlginç olan bu sesi araç içinde muhtemel yol ve çevre sesinden duymadım kayıttan izlediğimde fark ettim. Aslında ilk aklıma en kötüsü şanzıman sesi mi dedim konuyu burda görünce tekrar sormak istedim. Tam olarak trim sesi bu mu oluyor ve çözümü var mı
ses sağ köşeden geliyor benim arabamda

Ad Soyad
Ahmet Ayhan
Aracınız
Civic FB7 2012
Sorunun direksiyon kutusu değişince çözüldüğü yazıyor çoğu yerde, mafsaldanda ayar yapanlar var

bkz ; Honda Civic Direksiyon Sorunu
Yönlendirdiğiniz sayfadaki bilgileri okudum fakat benim kayıtta da duyulan bu ses direksiyon çevirirken gelen bir cızırtı değil araç kalkış esnasında gaz verince kısa süreli duyulan bir ses. Bu araçlarda ki direksiyon kutusu arızası hakkında bilgi sahibiyim fakat bu durum farklı tam bulamadığım bir bölgeden araç ilk kalkışta yada çok yavaşlayıp tekrar gaza basıldığında hızlanır iken gelen ses. Sonrasında araç hızlanınca ses kesiliyor

Ad Soyad
Ufuk Ömer Polat
Aracınız
Diğer Markalar
Yönlendirdiğiniz sayfadaki bilgileri okudum fakat benim kayıtta da duyulan bu ses direksiyon çevirirken gelen bir cızırtı değil araç kalkış esnasında gaz verince kısa süreli duyulan bir ses. Bu araçlarda ki direksiyon kutusu arızası hakkında bilgi sahibiyim fakat bu durum farklı tam bulamadığım bir bölgeden araç ilk kalkışta yada çok yavaşlayıp tekrar gaza basıldığında hızlanır iken gelen ses. Sonrasında araç hızlanınca ses kesiliyor
Hocam acaba bakım zamanında metal muhafazaların birisi gevşekmi bırakıldı, aracınızın detaylı bir kontrole ihtiyacı var anladıgım kadarıyla. civatalarda bile boşluk olabilir.

Geri