Dizel civic yokuş çıkarken gelen ıslık sesi

hocam umarım ciddi bişey değildir, belli ki canını sıkmış. dizel kullanıcısı olarak sana olan bişey otomatik olarak bizleri de ilgilendiriyor, ilerde aynı sorunla karşılaşma riski var doğal olarak.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam o ses turbodan gelmekte. Bizim 2.aracımız 2011 dci qasqai.. 90 bin km de ve o ıslık sesi turbo devreye girdiğinde geliyor. Endişe edecek hiç bişey yok..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam o ses turbodan gelmekte. Bizim 2.aracımız 2011 dci qasqai.. 90 bin km de ve o ıslık sesi turbo devreye girdiğinde geliyor. Endişe edecek hiç bişey yok..

Hocam daha önce gelen bir ses değil. Ayrıca araç 7000 km de henüz. Düz yolda da gelmiyor yokuş tırmanırken geliyor. Turbo sesi desek hep gelmesi gerekmiyor mu? Dediğiniz gibi belirli bir yıldan yada km sonra gelse bir nebze olsun anlarsın.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Sizinti olsa çekişen düşmesi gerekir hocam, ayrıca belli devir aralığında değil belli devirden sonra sürekli ses yapar bildiğim kadarı ile
Çekişen düşüş yok hocam. Sadece 1500-2000 devir aralığında geliyor. Devir 2000 bandını geçince kesiliyor ses

Hocam daha önce gelen bir ses değil. Ayrıca araç 7000 km de henüz. Düz yolda da gelmiyor yokuş tırmanırken geliyor. Turbo sesi desek hep gelmesi gerekmiyor mu? Dediğiniz gibi belirli bir yıldan yada km sonra gelse bir nebze olsun anlarsın.

Hocam o ses bir aksilik olduğunu belirtmez. Yine de tercih sizin ustaya gösterebilirsiniz

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam o ses bir aksilik olduğunu belirtmez. Yine de tercih sizin ustaya gösterebilirsiniz

Valla hocam açıkçası servisten olumlu bir gelişme beklemiyorum. Sadece turboyla alakalı olduğunu okudum biraz araştırınca o yüzden maazallah ilerde büyük bir sorun olursa servise demedi olmasın diye bildirdim. Ama ses canımı sıktı ve gıcık bir ses.

Valla hocam açıkçası servisten olumlu bir gelişme beklemiyorum. Sadece turboyla alakalı olduğunu okudum biraz araştırınca o yüzden maazallah ilerde büyük bir sorun olursa servise demedi olmasın diye bildirdim. Ama ses canımı sıktı ve gıcık bir ses.

İçiniz rahat olsun.. Can sıkacak bi durum yok :)

Fc5 ten önce astra j vardi ve ayni islik sesini farketmeye basladim basta yapmiyodu vs meger hep varmis o ses sifirindada ayni hic bir problem yok turboda dendi hakikatende oyle cikmadi birsey.ozel turbocuya sordugumda gel 1.000₺ ve uzeri yarin bakim kiti yapicaz vs dedi allahtan gitmedim.

Aynı durum şirket aracımız ford connect de başıma geldi. Hava hortumu yıpranmış ve hafif kaçırıyordu. Araç gaza basıp yüke bindiğinde ıslık sesi başlıyor, devrini aldığında susuyordu. Kontrol etmenizde yarar var.

Ayrıca turbonun devreye girmesi çıkması diye birşey yok, araç çalıştığı her an rölanti dahil turbo da çalışır haldedir.

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri