Dizel mi LPG'li mi?

ywzckr

0
Hocam verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim yarın akşam deneme sürüşü yapıcaz bugün yaptırmadılar nöbetçi çalışan sayısı azmış. Peki hangisi executive elegance hangisi daha mantıklı?

Hocam ayni ikilemde kalip lpgli aldim otomatik olmasi da etken benim icin ben iki araci da kullandim sonra karar verdim satis temsilcisi ile guzargahtan ciktik yokus yukari daga dogru kullandim durup 0 dan yukari tirmandirdim arabalari 154 nm tork ile 300 arasinda 2 kat fark olmasi gerekirdi kagit ustundekine gore dizel tork daha iyi diyor arkadaslar da, ayni uzaklikta yokus yukari dizel 95 km ulasti, benzinli uzun yolda dizeli gecer bana oyle geldi. lpgli ise 85 km ye arada %10 fark var yok Bence kullanip karar verin istanbul sehir ici yogun trafikte kullanimda dizel 6-7 litre yakar oda 35-40 kr yapar. Lpg yogun kullanimda en fazla 13 lt yakar 37-42 kr yakar uzun yol degerleri de 2-3 kr farkeder. Satarken dizel 100 bin km sonra satmaniz uzun surer, benzin otomatik cok rahat satarsiniz. Birde full olaninin ozellikleri daha guzel. Benzinlinin bakimi 800-950 civarlarinda dizelin bakimi 950-1100 civarlarinda. Farklari bunlar kesin test surusune cikin aklinizda kalan hepsiyle, ben dizeldense rs i begendim ama benzine dayanamayacagimdan lpgli aldim. Tercih sizin artik.

Elegance alirsaniz navigasyon ekrani alin çinden 10.4 inch cok memnun kalirsiniz, eger executive alirsaniz hicbise ekletmeyin led far hayalet gosterge ve anahtarsiz giris cok guzel diger ozellikleri tolere edilebilir paddle shift isteyin executive alirsaniz vites atmak istediginizde arabadan keyif alirsiniz. en fazla ayna modulu gerekir o da tercihen. Az eliniz yatkinsa 100 tl krom cita 100 tl difuzor bunlari kendiniz alin takarsiniz sevise 1000-1500 vermeyin ben servisin cam filmi cekmesini begenmedim 10 tane filan baloncuk kalmisti disarda daha guzel yapiyorlar ayni fiyata.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Şahsi fikrim,executive için o kadar fark vermeye değmez,deri koltuk zaten ileride sıkıntı bakımı zor,sadece güzel bir multimedya alırsınız,extra birşeyler almaya karar verirseniz serviste yaptırmayın,ücreti çok isterler,executive bu parayı verecek ortada elzem bir fark yok,sadece keyfi olarak bu özelliklerde olsun derseniz seçim sizin

neuro

0
Aracınız
Dizel için Eskişehir eski Honda servis sorumlusu ile görüştüm ellerinde fazla lpgli kalmıştır ondan dizel vermek istemiyorlardır ayak çekiyorlardır 20bin LPG için, dizel için yılda 30bin yapıyorsanız daha mantıklı tarzında konuştu.

Hocam simdi aradaki fiyat 10 bin..
Simdi desenki ben bunlari yari fiyatina yaptiririm. Yaptirabilecegin seyler var yaptiramayacaklarin var. Parasıyla sonradan yaptiramayacaklarıni siralarsam hayalet gosterge , anahtarsız giris calıştırma birde ayarlanabilir hiz limitleyici ( normal hiz sabitleme her ikisinded var. ) hdmi cikisi yok ve tek usb ( bence tek usb de yetebilir )...gelelim parasini veripte yaptirabileceklerine on led far , deri koltuk, gelismis multimedya bunlar disarda ben yaptirmaya kalksam seni bilemem ,işcilikleri hariç 3500 on led far 1500 multimedya 2 3 bin tl arasida deri koltuk..yani sonuc olarak o aradaki 10 liralik fark alman otomobillerindekinin tersine yaptiramayscaklarinida sayarsak cok bile uygun. Karar senin

Aracınız
Dun Bi yerde haber vardı, devlet yakıttaki zammı otv den karsılamaz sa suan benzin ile dizel arsında 9 Kr fark kalmıs. Secim sonrası dizelin tasarrufu diye bisey kalmayacak

F3111 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kafkef

0
bende dizel düþündüm bugün gidip tekrar oturduk ama dizeli satmamak için demedikleri kalmad sanki dizel teknolojilerinde birkaç yl içinde problem çkcakmþ gibi hissettirdiler türkiyedeki mazot kalitesinin düþük olmas nedeniyle. avmlerde yasak olsada pek görmüyorlar onu anladk peki bu lpglide deri koltuk led far navigasyon anahtarsz kullanm için executive almaya deermi yoksa elegance alp aradaki o paraya biraz yaltm ve modifiye daham dorudur sizler ne düþünüyorsunuz?

Ben maddi olarak kendimi biraz zorlayıp exe almak üzereydim. Satıcı elegance almamı tavsiye etti. Abisine yeni exe aldıklarını ve led farı patlattığını söyledi. Kaskodan yaptırdıklarında sadece fardan dolayı işlenen hasar kaydını söylediğinde çok şaşırdım, çok fazlaydı. Bir önceki aracımda captur du, eller serbest sistem ve anahtarsız çalıştırma vardı; çokta mattah bişey değildi.:)
Bende aradaki farka değmeyeceğini düşünerek elegance aldım ve büyük boy navigasyon taktırdım sadece. Gayet memnunum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri