Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Ugr60

0
Bakımlardan sonra 5000km oldu bukadar kirlenmesi normal mi? Değiştirmeye gerek var mı?IMG_20210318_174759.jpeg

Farklı mekanlarda benzer hiçlikler..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bakımlardan sonra 5000km oldu bukadar kirlenmesi normal mi? Değiştirmeye gerek var mı?Ekli dosyayı görüntüle 264515

Düşündüğümden fazla kirlenmiş. Toz toprak alanda sürüş yapıyor iseniz hemen kirleniyor. Aracınız turbo olduğunu için fazla hava çeker. Turbo sağlığı için değişmesi güzel olur.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bence anormal bir kirlenme. İyi ki bakmışsınız. Değişmesi gerekli olduğunu düşünüyorum. Yetkili servisten bakım sonrası da bi kontrol edin bir dahaki sefere. Onlar da değiştik deyip değişmedikleri oluyor (başıma gelen bir olay).

Aracınız
Civic FC5 2017
Bakımlardan sonra 5000km oldu bukadar kirlenmesi normal mi? Değiştirmeye gerek var mı?Ekli dosyayı görüntüle 264515

Servisin taktığı toyo roki filtreler yağlı yapıya sahip bütün toz kir yağlı kısma yapışıp kalıyor kısa sürede anormal bir şekilde kirli gözüküyor. Ben muadil filtre kullanıyorum merak ettiğim yapışmayan kir toz nereye gidiyor :)

Ugr60

0
Şimdi siz böyle söyleyince bunu bende merakettim. İnşallah motora kadar gitmiyordur. Ben aracı hep şehir içi kullanıyorum uzun sürüşlerimde genelde şehirler arası ve asfalt yolda oluyor . Sürüş olarak agresif bir sürücüyüm yani aracım genelde yüksek devirde olur hep . Acaba bu durumun etkisi olmuş olabilir mi? Yada gerçekten bakımlarda hava filtresi değişmemiş olma ihtimali de olabilir. Servisi arayıp yarın yeni filtre siparişi vereyim bari bakımlara kadar böyle kullanmak olmaz .
Servisin taktığı toyo roki filtreler yağlı yapıya sahip bütün toz kir yağlı kısma yapışıp kalıyor kısa sürede anormal bir şekilde kirli gözüküyor. Ben muadil filtre kullanıyorum merak ettiğim yapışmayan kir toz nereye gidiyor :)

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Motor yağına karışıyor, yağ filtresinde de birikiyor kısmen. Tabi motor parçalarına da gidiyor. Dolaşıma katılıyor. Gidecek yer çok.?

Ugr60

0
Hakkaten çokmuş gideş yerleri Benim filtreden içeri geçmemiş ama zannımca . Diğer tarafı tertemizde filtrenin.
Motor yağına karışıyor, yağ filtresinde de birikiyor kısmen. Tabi motor parçalarına da gidiyor. Dolaşıma katılıyor. Gidecek yer çok.

Ugr60

0
910177905 arkadaşlar ilan nolu aracımı ev almak için satıyorum. Çok temiz ve titiz kullandım. En son 235 e bırakacam. Satılık süresi almak istediğim ev satılmadığı sürece geçerli satılırsa satmayacam. Çevrenizde temiz araç arayan varsa bilginiz olsun.

Herkese Merhaba,

İngiltere Civic forumunda dolaşırken ekteki Servis Bültenini biri paylaşmış. Müşteri şikayetine göre 900-2000rpm aralığında motordan gelen normal olmayan gürültü üzerine araştırmışlar ve ekteki SB'yi yayınlamışlar. Faydalı olabilir diye paylaşmak istedim.

Ekli dosyalar

• 1.6 Abnormal Noise From The Cylinder Head.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 18
Geri