Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Ben 50000 bakımını mayıs veya haziran gibi 1100 TL ye yaptırmıştım.Simdi 60000 bakimi geldi onada 2000 TL demişlerdi,sanziman yag bakimida dahil idi.Bu hafta veya haftaya bırakırım.

Aracınız
Civic FB7 2013
Ankaradaki bayileri arayıp isteyebilirsiniz ben aldım bir problem olmadı

Aracınız
Civic FB7 2013
O filtreler kaliteli değil

Ugr60

0
Hocam ben istina durumlar haricinden hiçbir parçacının malım kötü dediğini duymadım, bu açıdan sadece satıcının sözü kalite kriteri olmamalı, zaten satıcının ürünü kaliteli bir marka olsa gururla kodlarını belirterek yazardı, bu şekilde markası bile belirsiz bir ürüne ben yönelmeyi yanlış buluyorum.
Eğer önceki bakımlara ait faturanız mevcutsa o faturada geçen orjinal filtre koduna göre Mann Filter, Blueprint, Bosch gibi orjinale en yakın kalitedeki markalarda araştırma yapabilirsiniz.

Mesela Mann Filter'in sizin motor koduna göre yağ ve polen filtresi mevcut, buradaki kodları baz alarak araştırmanızı yapın.

Diğer bir örnekte Blueprint markasının i-dtec motorları için verdiği filteler, bu filtrelerin doğruluğunu sitesindeki kodlardan teyit edip satıcılardan araştırmasını yapabilirsiniz.

Son olarakta bakım işçiliği bildiğim kadarıyla 100 lirayı geçmemesi lazım, hatta hava ve polen filtrelerini kendiniz takıp sadece yağ değişimini 50 liraya da tamamlayabilirsiniz.
Hocam teşekkür ederim. Dediğini gibi daha kapsamlı bir araştırma ile daha düzgün parça bulacam .

Farklı mekanlarda benzer hiçlikler..

Aracınız
Civic FC5 2018
Az önce honda merkez ile konuştum ;

Hem zf şanzıman için(dizel)
Hemde cvt şanzıman için (lpg benzin)

2 yıl / 40 bin km diyorlar, bir yerde karışıklık varda çözemedim, araç alırken bakım aralıklarının daha uzun olduğunu düşünüyordum. Sizler hangi bakım aralığına uyudunuz arkadaşlar

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam ben istina durumlar haricinden hiçbir parçacının malım kötü dediğini duymadım, bu açıdan sadece satıcının sözü kalite kriteri olmamalı, zaten satıcının ürünü kaliteli bir marka olsa gururla kodlarını belirterek yazardı, bu şekilde markası bile belirsiz bir ürüne ben yönelmeyi yanlış buluyorum.
Eğer önceki bakımlara ait faturanız mevcutsa o faturada geçen orjinal filtre koduna göre Mann Filter, Blueprint, Bosch gibi orjinale en yakın kalitedeki markalarda araştırma yapabilirsiniz.

Mesela Mann Filter'in sizin motor koduna göre yağ ve polen filtresi mevcut, buradaki kodları baz alarak araştırmanızı yapın.

Diğer bir örnekte Blueprint markasının i-dtec motorları için verdiği filteler, bu filtrelerin doğruluğunu sitesindeki kodlardan teyit edip satıcılardan araştırmasını yapabilirsiniz.

Son olarakta bakım işçiliği bildiğim kadarıyla 100 lirayı geçmemesi lazım, hatta hava ve polen filtrelerini kendiniz takıp sadece yağ değişimini 50 liraya da tamamlayabilirsiniz.

ilgili mann-filter sitesinde dizel i detect 2018 lerin kodu FK9 diye geçiyor sanırım bu hatchback araçlar için ,aynı sitede sedan dizel araçlar için seçim yapamadım veya bulamadım, acaba sedan ile hatcback için aynı filtreler mi kullanılıyor ki

Aracınız
Civic FC5 2018
Az önce honda merkez ile konuştum ;

Hem zf şanzıman için(dizel)
Hemde cvt şanzıman için (lpg benzin)

2 yıl / 40 bin km diyorlar, bir yerde karışıklık varda çözemedim, araç alırken bakım aralıklarının daha uzun olduğunu düşünüyordum. Sizler hangi bakım aralığına uyudunuz arkadaşlar
Bir gün sonra Honda merkezden tekrar aradılar ve dün verdikleri bilgilerin hatalı olduğunu kabul ettiler (dün hatalı cevap aldığımı söylediğim halde diretmişlerdi)
Bugun ZF şanzımanın ilk bakımı 4yıl/80 bin sonraki bakımın 3yıl/60bin olduğunu belirttiler ;) Dünkü cevaptan ötürü arayan arkadaş çok mahçup konuştu,lakin olması gereken cevabı aldığıma sevindim.

Yalnız bu 4 ten 5e geçişteki sarsıntı çok rahatsız edici. 40 bindeyim. Son 1,5 aydır falan başladı ve iyice arttı. Tüm sürüş konforunu kaçırıyor. İşin ilginç olanı mesela bir gün hiç bir sorun yok iken ertesi gün çok kötü oluyor her 4ten 5 e geçerken tekmeliyorlar sanki koltuğumu. Ya da iyi giden bir günde markete girip çıkıyorum aracı çalıştırınca sapıtıyor. Neye göre oluyor sebebi ne, bir iyi bir kötü olmasının anlamı nedir çözemedim. Yıllarca ZF şanzıman kullandım hepsi kaymak gibiydi ama bundaki 4-5 geçişine anlam veremiyorum. Diğer vites geçişlerinde hiç sorun yok. Sadece 4 ten 5 e

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Bende bu bakımda şanzıman yağı ile beraber değiştirceğim.4-5 geçiş problemini adaptasyon ile yapacaklarını söylediler.Bu arada bu şanzımanlar Honda için yapılmış ve klasik tork konvektörlü şanzıman değilmiş!!Servisten telefon ile görüştüğüm formen çift kavramalı DSG gibi bir yapısı var dedi.Ben şimdilik bunları anladım,servise gidince detaylıca sorarım,haftaya perşembede servisten randevu aldım.Bakalım ne olacak.

Geri