Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracınız
Civic FC5 2018
@mkkadi
Arkadaşlar sizin araçlarda dpf filtresi hiç rejenerasyona girdimi, girdiği zaman motoru durdurmayın vb. uyarı veriyor mu bilginiz var mı? Benim araç 1080 km ben karşılaşmadım.
Vede motor yağına mazot karışması gibi bir hadise duydum bununla ilgili bir araştırmanız var mı?

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
@mkkadi
Arkadaşlar sizin araçlarda dpf filtresi hiç rejenerasyona girdimi, girdiği zaman motoru durdurmayın vb. uyarı veriyor mu bilginiz var mı? Benim araç 1080 km ben karşılaşmadım.
Vede motor yağına mazot karışması gibi bir hadise duydum bununla ilgili bir araştırmanız var mı?

Belirtiginiz uyari ekrana cikmadi.Sizin arac manuel mi?

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ugr60

0
Ben aracımda bazen çok kısa sürelerde fan açma olayıyla karşılaştım 3 kez oldu bu durum. Edindiğim bilgiye göre dpf nin tıkanmak üzere olduğunun göstergesiymiş bu durum böyle olduğu zaman aracı 15-20 dk boyunca 4. Vites 90-110 km hızla kullanıp dpf uyarısı vermeden filtreyi temizlettirin.
@mkkadi

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
@Ugr60 ben fan açma olayına rast gelmedim yada farkına varmadim, lakin 1080 km yi 50 - 50 de olsa büyük bir bölümünü şehir içinde yapmadım belkide ihtiyaç kalmamıştır. Ancak benim araç otomatik olduğu için hususi 4. Vites ile falan gitmek müşkil, ve araç ekseriyetle 1,5 devirde ilerliyor D modunda, yokuş vb yerlerde 2 ve üstü devirlere çıkıyor. Bazı dönemlerde S modunda mı kullansam acaba diyorum.
Birde yakıtınızı nerden alıyorsunuz.

Aracınız
Civic FC5 2018
Benim aracım şu an 11500 km de. Şu ana kadar hiç uyarı vermedi fakat genel olarak şehiriçi kullandığım için aracı bende takip ediyorum. Arada 20-30 dakka uyarı vermesede hiç durmadan uzun yolda kullanmaya dikkat ediyorum. İnşallah sıkıntı olmaz

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ugr60

0
Arkadaşlar benim aracım manuel. Ben şehir içi fazla kullanıyorum o yüzden bu durumla karşılaştım uzun yol sürüyorsanız dpf sorunu yaşamazsınız kolay kolay ve kullandığınız yakıt çok önemli tavsiyem total ge shell harici almayın total bi tık daha iyi exellium . otomatik viteslerde manuel moda alıp kullanabilirsiniz bu durumla karşılaşırsanız. 2500 devirle sürmeniz gerek zaten sonra sorun ortadan kalkıyor. Fan açarsa dikkatinizi çekmeme imkanı yok araçtan indiğiniz zaman fan sesi belirgin çalışıyor. Ve vitesleri yüksek devirde atın bırakın bağırsın motor önemli değil.

Ali Er

0
Ne fanı arkadaşlar ?Motor soğutma fanı değil mi?Valla yazin ben stop ettiğimde fan çalışmıştı diye hatırlıyorum.Motor sıcaklığından diye dikkate almadım uyarı ışığı falan da yanmadı.Eski City'm de şahin de de oluyordu.

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ugr60

0
Ne fanı arkadaşlar ?Motor soğutma fanı değil mi?Valla yazin ben stop ettiğimde fan çalışmıştı diye hatırlıyorum.Motor sıcaklığından diye dikkate almadım uyarı ışığı falan da yanmadı.Eski City'm de şahin de de oluyordu.

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Veli hocam city ve şahini bilmem ama bizim dizel civiclerde çok çok kısa mesafelerde kullanıp stop ettirince fan açmasının sebebi dpf dolduğu için motorda sıcaklığın yükseltilip dpf deki partiküllerin yakılmasının sağlanması ama erkenden stop ettirilince bukez soğutmanın sağlanması için fan devreye giriyor

Geri