Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Aracınız
Civic FC5 2018
Garavenli42 nin dediği gibi hiç bir işlem olmuyor sadece bir şikayetiniz var mı diye soruluyor, ben yakıt biraz fazla demiştim adam bana şöyle bir baktı Allah'tan kork daha ne istiyorsun diyecekti ama saygıdan kontrol edelim dedi yakıt değerleri normal çıktı :) Sağına soluna bakıp arabayı yıkatıp veriyorlar.

Moderatörün son düzenlenenleri:

cag

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Partikül filtresine dikkat edin dizel için en kötü kullanım senaryonu sizinki.
İzmirde tamamı şehir içi yer yer çevre yollu 6000 km 5.2

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
O kontrol bosuna degil hocam. 1000km kontrolunde sanziman yag kaçırıyor diye forumdan bir arkadasin arabasini servisten cikartmamislardi. Olaya duz mantik bakmamak lazım :)
Hiç bişey yapmıyorlar sadece kontrol müş boşa gittik bedava diye yıkattım yoksa mantığı yokmuş bundan sonra 11 binde mi gidilecek ya da bakımdan 1 yıl mı onu bile bilmiyorlar kısaca 1000 bakımı araç satarken formaliteden söyledikleri laf laf laf gerçekte bişey yok arabanın etrafında dönüp teslim ediyorlar

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
BENDE YENİ ALDIM 2 AY OLACAK KISA MESAFE KULLANIYORUM 1200 KM OLDU 7,6 ALTI YAKTI OTOMATİK ARACIM GALİBA EN FAZLA BENİM ARAÇ YAKIYOR :oops:

cag

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hocam aslında söyledikleriniz tam benim kullanım süreme uyuyor. Sabah marşa basıyorum 5 km gidip kapatıyorum motoru. Yani her kullanımım ev iş arası rutin5-6 km motor yeni yeni ısınıyor ben stop ediyorum. Havalar da soğuk buda etkili dediğiniz gibi. Bu hafta sonu bi 70 km lik uzun yol yapacam göstergeyi sıfırlayıp ortalama yakıta bakayım ne olacak.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam partikül filtresine dikkat edin mesajımda sizi etiketlememiştim ondan tekrar alıntıladım

cag

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hiç bişey yapmıyorlar sadece kontrol müş boşa gittik bedava diye yıkattım yoksa mantığı yokmuş bundan sonra 11 binde mi gidilecek ya da bakımdan 1 yıl mı onu bile bilmiyorlar kısaca 1000 bakımı araç satarken formaliteden söyledikleri laf laf laf gerçekte bişey yok arabanın etrafında dönüp teslim ediyorlar

10.000 km olduğunda bakıma gideceksiniz

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar araclarımız bazı zamanlarda hiç bir uyarı vermeden fakat birkaç dikkatli gözlem ile anlıyacagımız ipuçlarıyla birlikte dpf temizliği yapıyor...
motorun gırgır sesi artıyor,gaz tepkisi azalıyor,anlık tuketim artıyor,rölantide biraz fazla devirli çalışıyor,egzost'dan aşırı sıcak hava ve yanığa benzer kötü koku yayıyor (duman değil)
Bu gibi durumlara genelde aracla işimiz bittiğinde ve park ettiğimizde rastlıyoruz.
Bu belirtilerle karşılaşıldıgında araç kesinlikle kapatılmamalı,ya oldugu yerde 2000 devir civarı sabit gaz verilmeli yada boş bır yolda 2000-3000 devir aralıgında sabit seyir alınmalı.(yaklaşık 8-10 dk suruyor)
Temizlik bitiğinde yukarıda yazılan belirtiler ortadan kalkıyor.
Keşke her kucuk ara temizliğinde de uyarı verse ama vermiyor malesef.Muhtemelen kullanıcılardan tepki almamak adına fabrikada bilerek bu tercih yapılıyor...
Eger bu belirtileri onemsemeyip aracı kapatırsanız 5-6 temizlik girişiminin ardından uyarı veriyor.Yukarıdaki tarifle temizleyebiliyorsunuz fakat bazen temizlenemiyebiliyor ve serviste mudahale gerekiyor.

75000 km clıo dızel kullandım sıfır km aldım,bu belirtilerle karşılaştıgımda bu işlemleri uyguladım,hiçbir sorun yaşamadım.
Şuan dizel fc5 im 00770 km de, geçen akşam bu belirtilerle karşılastım ve belirttiğim işlemleri gerçekleştirdim...

Son düzenleme:
Geri