Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Uzun süreli ortalamanızı baz alabilir çünkü hep 800 civarı bitiyor depom

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bu insanlar nasıl 4-5 yakıyor ben anlayamıyorum ben de sorun var herhalde ben standart kullanıyorum 6'yı görürsem öpüp başıma koyacağım

Benim aracım manuel dizel. Anladığım kadarıyla manuel dizel ile otomatik dizel arasında ortalama yakıt tüketiminde 1-1.5 lt fark oluyor. Otomatik 9 vites ZF keyfi için bu farkı vermeye değer mi değmez mi orası tartışılır. Ama şurası bir gerçek ki otomatiklerin fabrika değerlerine yaklaşması pek olası gözükmüyor.

Aracı aldığım günden beri ortalama karma yakıt tüketimim 5.16 lt. Havalar ısındıkça da biraz daha düşecek sanırım. Son iki tüketime bakarsanız arada tam 1 ay var, hava sıcaklığı 0.36 etkilemiş.

En son yakıt aldığımda şehirler arası toplam 150km git gel yapmam gerekti. Acelem de olmadığı için denemek amaçlı 90a sabitledim hızımı. Giderken rakım farkının da etkisiyle 3.4'e kadar düştü ortalama, eve döndüğümde de ortalama 3.8 idi. Aynı yıl otomatik ile gidilseydi ortalama ne kadar fark ederdi merak ediyorum doğrusu. Screenshot_20190409-054535_1.jpegScreenshot_20190409-054629_1.jpeg

zf varsa en son hizin 224 km/s olur.Manuel de 232 km/s yaparsin.Tamirat ve baski balatada otomatik vitesde masraf cok olur.IMG_20190318_222812_770.jpeg

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri