Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Askala

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Bol basmalı bodrum izmir arasında 5.8 tükettikten sonra dün gece ankara izmir yaptım hız limitlerine uyarak tüm yol 110 120 arası geldim 4.2 ortalama tutturdum. Dikkat edildiğinde güzel değerler yakalanabiliyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ankara Çorlu arası bende yakalamıştım, çok çok makul (y)

mkkadi

0
Cumartesinden bu yana 2300 küsür km yol yaptım ilk uzun yol deneyimim oldu araçtan genel manada memnunum fakat stop-start şehir içinde doğru düzgün çalışmıyordu akü işareti veriyordu uzun yolda düzelir diye düşünmüştüm olmadı hala aynı 20bin bakımlarında servise farklı birkaçtane daha sorunları belirtmiştim silecek sensörü vs servis bi çözüm üretmemişti bunlar için kayıt açarsak bi sonuç olmaz garanti hakkınızı basit şeyler için kullanmayın gibi saçma bi cümle kurmuşlardı şimdi honda tr yi aradım kayıt aldılar size geri dönüş yapılacak dediler. Benzer sorunları yaşayan var mı? Birde benim aracımın sağ tarafındaki kapı içlerinde siyah döşemelerde alacalanma oldu dıştaki siyah cam çerçevesindede alacalanma var sizlerde de var mıdır bu durum?

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Start-Stop'un devreye girmemesinin bir takım nedenleri var. Akü de bunlardan birisi. Akü bozuk veya bitmeye yakınsa araba sistem sonucu stop ettiğinde aküden enerji alamaz. Start-Stop için de akü lazım. Benzer durum babamın arabasında da vardı. Start-Stop aküden dolayı devreye girmiyordu. Servise götürdü. Akü arızalı çıkmış. Değiştirdiler.

Aracınız
Civic FC5 2018
Start-Stop'un devreye girmemesinin bir takım nedenleri var. Akü de bunlardan birisi. Akü bozuk veya bitmeye yakınsa araba sistem sonucu stop ettiğinde aküden enerji alamaz. Start-Stop için de akü lazım. Benzer durum babamın arabasında da vardı. Start-Stop aküden dolayı devreye girmiyordu. Servise götürdü. Akü arızalı çıkmış. Değiştirdiler.
Benimde akü geçen sene limitlerde çıktı değişti.

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bugün bursa / İnegöl'den depoyu doldurup İstanbul-izmir otoyolu üzerinden Manisa / soma'ya yolculuk yaptım.

Depoyu doldurunca 900km menzil gösterdi. Depoyu doldurmadan önceki ortalama yakıt tüketimim de 4.6 idi.

Otoyola girer girmez hızımı 132ye sabitledim. Zaman zaman çalışmalar nedeni ile yol tek şeride kadar düştü. Ama %80 Cruise kontrol ile 132km/s hızla yolculuk yaptım.

Araçta 2 yetişkin 2 de çocuk var. Bagaj dolu, klima ve econ modu açık.
Ortalama hız 107
Ortalama tüketim 4.4
IMG_20190905_143615.jpegIMG_20190905_170110.jpegIMG_20190905_170122.jpeg

Aracınız
Civic FC5 2018
Bugün bursa / İnegöl'den depoyu doldurup İstanbul-izmir otoyolu üzerinden Manisa / soma'ya yolculuk yaptım.

Depoyu doldurunca 900km menzil gösterdi. Depoyu doldurmadan önceki ortalama yakıt tüketimim de 4.6 idi.

Otoyola girer girmez hızımı 132ye sabitledim. Zaman zaman çalışmalar nedeni ile yol tek şeride kadar düştü. Ama %80 Cruise kontrol ile 132km/s hızla yolculuk yaptım.

Ortalama hız 107
Ortalama tüketim 4.4
Ekli dosyayı görüntüle 254130Ekli dosyayı görüntüle 254131Ekli dosyayı görüntüle 254132
Mazot hangi markaydı.Uzun yolda Eco kodunun işlemi pek olmuyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Mazot hangi markaydı.Uzun yolda Eco kodunun işlemi pek olmuyor.

Aracı aldığım günden beri sadece petrol ofisinden yakıt alırım. Eşimin çalıştığı kurum anlaşmalı olduğu için %7 indirimli alıyoruz. Haliyle başka firmaları denemeye lüzum görmedim.

Aracınız
Honda CRV
Crv uzun yolda 4 lere düşemıyor en az 5.1 ıle 5.4 arası hep uzun yolda.İzmir den Ankara da ıstanbulda trabzonda yaptım 120 sabıt yuklu ama 5.0 en dıp Ama sehır ıcınde cok ıyı 7 ıının üzerıne cıkmıyor hıc. Aynı motor lakın beygır guc farkı var + 40 kadar, Civicın kılo avantajı ve 4x4 olmaması nedenıyle 4 lere dusuyor cok ıyı bence

Aracınız
Civic FC5 2018
Crv uzun yolda 4 lere düşemıyor en az 5.1 ıle 5.4 arası hep uzun yolda.İzmir den Ankara da ıstanbulda trabzonda yaptım 120 sabıt yuklu ama 5.0 en dıp Ama sehır ıcınde cok ıyı 7 ıının üzerıne cıkmıyor hıc. Aynı motor lakın beygır guc farkı var + 40 kadar, Civicın kılo avantajı ve 4x4 olmaması nedenıyle 4 lere dusuyor cok ıyı bence
Birde turbolar bakmak lazım.eger crv çift turboysa daha kuvvetli olur.Civic tonajina göre aslina bakarsak 136 bg rahat taşır.Ama 160 bg baya uçurur.Amac hız ise bu araca 1.8 CC motor bile koyarsınız 2000 CC olursa ne olurdu bilemem. tabii ki dizel ve benzine göre değerlendirmelidir
Yakıt depolarimiz küçük olduğunu belirteyim.Bu araca 60 litrelik tank olsa mesafe artar.Dacia Stepway 55 litre yakıt alıyor.

Aracınız
Civic FC5 2018

Ortalama hız 107
Ortalama tüketim 4.4
Ekli dosyayı görüntüle 254130Ekli dosyayı görüntüle 254131Ekli dosyayı görüntüle 254132
bu devirde kullanmak bence ilerde bizim araçlarda partikül filtre sıkıntısı yapar diye düşünüyorum ben 700 km bile görmedim daha 645 650 menzil mesafesi 6,6 yakıyor benim araç

Geri