Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Aracınız
Civic FC5 2018
40 bin bakım fiyatları 1600 TL başlıyor.Mazot filitresinden dolayı fiyatlar pahalı çıkıyor.

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
hakan arer
Aracınız
Civic FC5 2018
10000 bakım için marmaya sordum 1120 TL fiyat verdi ,hondaparki aradım 1350 TL dedi ,Marmara'dan randevu aldım polen filtresi ni değiştirmem dedim daha uyguna gelir diye düşündüm servise gidince öğrendim ki polen filtresi değişmiyormuş fiyat filtresiz fiyatmis.Telde soruyorum yağ ne marka diye Honda diyolar servise gidiyorum soruyorum gene Honda en son servis formunu alıyorum bı bakıyorum Honda dışı tedarik sonradan öğreniyorum ki Shell koymuşlar.Servislerin oyunana gelmemeniz için paylaşmak istedim.Hondanın kullandığı fabrikasyon yağ nedir bilen varmı ?

XT1650 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Azo

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
10000 bakım için marmaya sordum 1120 TL fiyat verdi ,hondaparki aradım 1350 TL dedi ,Marmara'dan randevu aldım polen filtresi ni değiştirmem dedim daha uyguna gelir diye düşündüm servise gidince öğrendim ki polen filtresi değişmiyormuş fiyat filtresiz fiyatmis.Telde soruyorum yağ ne marka diye Honda diyolar servise gidiyorum soruyorum gene Honda en son servis formunu alıyorum bı bakıyorum Honda dışı tedarik sonradan öğreniyorum ki Shell koymuşlar.Servislerin oyunana gelmemeniz için paylaşmak istedim.Hondanın kullandığı fabrikasyon yağ nedir bilen varmı ?

XT1650 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aslında olması ve Türkiye'de de sitelerdeki satılması gereken orjinal olarak adlandırılan yurtdisinda dilediğin servisten ve bir çok siteden aracın kodu ile giriş yaparak uyumluluk çerçevesinde online alabildiğiniz yağları burada serviste bulamıyoruz trajikomik alttaki resimlerde ve linkte aracınıza uygun yağ sınıflandırmaları ve değerleri var kontrol edebilirsiniz ama hiçbir yerde bulma imkanımız malesef yok servislerin birçoğunda bile yok desem ayıp etmiş olmam.
Belki de vardır varsa bizede söyleyin alalım

Screenshot_2019-12-24-23-30-15-804.jpegScreenshot_2019-12-24-23-32-40-732.jpegScreenshot_2019-12-24-23-33-39-925.jpeg

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Azo

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hatta size başımdan geçen bi olaydan bahsedeyim

Her araçta olan olabilen bir durum söz konusu bu araçların hatta yeni motorlarin yağ eksiltmesi

Aracımda sağ tampon bölgesinde araç soğuk iken sabah ilk çalıştırmada 3 5 saniyelik bir ses geliyordu lik lik gibi

Telefon açtım servise sordum bu nedir diye abi dizellerin hepsinde var bu ses normal dedi peki dedim Yapacak bişe yok demekki normalmiş benzinli den sonra dizel alınca oluomus dedik 3 4 bin km sonra bakıma girdi araç yağ değişti çalıştırdım sesden eser yok dedim ses kesilmiş usta hayırdır yapar yeniden dedi inanın üzerinden 5 bin km geçti hala tık yok yabancı sitelerden araştırdım olay sukadarcik

Aracınız da yağ azalması kullanima bağlı ani hızlanma yavaşlama gibi durumlarda iklim yol koşulları aracın km ve yeni motorda daha fazla olmaktadır araç kullanım sonrası dinlenme modunda yağ kartele inmekte ve yağ seviyeniz azaldığı için yeteri kadar yağlanma gerçekleşmemektedir. Çözüm servis kontrolü ve gerekirse yağ değişimi normal tüketim 1000 km de 1 litre kabul edilebilir
İlk değişim sonrası bu durumdan tamamen kurtulmuş olacaksınız diyor dedim bak adam çözmüş olayı bizim ustalar bilmem kaç saat eğitim alırlar fabrikalarda ama aynı çalışma prensibi

Aç kapat düzelir abi

Abi kendi aracimizin ustası olmalıyız aslında en azından ne dediğini anlasak yeter bence

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Dbf hatası nedir arkadaşlar. Kullanıcı hatası olarak sayılmasının sebebi nedir. Neye dikkat etmeliyiz bu hatayı almamak için . 2019 dizel civic premium sahibiyim. Şu an 200 kmde .

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Euro dizel dışı mazot alma, arada bir hızı sabitleyip uzun yolda sür. Kısa mesafe araç kullanma

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri