Civic FD6 Dream cruise control

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar youtube ta gezinirken dream kasa fd6 araca cruise control takıldığını ve aktif olarak kullanıldığını gördüm. Çok ta maaliyetli değilmiş. Biz dream kullanıcılarının neden cruise controlü olmasın ? :)
Yorumlarınızı alabilir miyim.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bir de manuel vites fd6 dream araçlarda cruise ışıkları mevcut ve hazır bir şekilde ilk kontakta yanıyor. Vitesi d,d3,d2,1 olan dream araçlarda fatih hocamın dediği gibi sıkıntılı.

Bir de manuel vites fd6 dream araçlarda cruise ışıkları mevcut ve hazır bir şekilde ilk kontakta yanıyor. Vitesi d,d3,d2,1 olan dream araçlarda fatih hocamın dediği gibi sıkıntılı.

İyi günler.Gösterge testini ben yapamadım.youtube da izlediğim gibi yapıyorum ama neden olmuyor olabilir ki? Farı tamamen açıyor muyuz.yoksa 1. Konuma(park) mi getiriyoruz.2010 civic düz dream

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar bugün @Fsevim81 hocamdan da bilgi alarak göstergeyi söktüm. Cruise control ve cruise main ışıklarının olduğu yerde 1k ohm.luk direnç ile led montajı yaptım fakat led yanmadı. Devir ibresini taktığımda devir yükselirken ve düşerken takılarak ilerliyor artık. Böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu. Motor mu bozulmuş olabilir ya da kalibrasyonunu mu yapamadık.

Hakan hocam merhaba. Çubuğu dışarı doğru hafif çekip deneyebilirsiniz.cubukla arkasındaki plastik kısmın arasında boşluk yoksa takılma yapabilir.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
İyi günler.Gösterge testini ben yapamadım.youtube da izlediğim gibi yapıyorum ama neden olmuyor olabilir ki? Farı tamamen açıyor muyuz.yoksa 1. Konuma(park) mi getiriyoruz.2010 civic düz dream

Hocam kontak kapaliyken sel/reset tusuna basılı tutuyoruz ardından parkları yakıyoruz. Sonrasında kontağı ışıklar gelene kadar çeviriyoruz. Far kolunu kapa aç kapa yapıp beklemeden sel/reset tusuna art arda 4 kere basıyoruz. Işlem tamamdır.

Parça fiyat araştırması yapacaklar için parça kodlarini da bırakayım buraya ;
Debriyaj müsürü;36760-sm4-003
Fren müşürü;36750-sma-003
Fren müşürü 4 pinli olacak bulursanız almadan önce mutlaka kontrol edin yanlis parça almamak adına.

IMG_0058.JPG
Bende de göz sabitleyici göstergeleri yok:(
2010 dream düz

Arkadaşlar bugün @Fsevim81 hocamdan da bilgi alarak göstergeyi söktüm. Cruise control ve cruise main ışıklarının olduğu yerde 1k ohm.luk direnç ile led montajı yaptım fakat led yanmadı. Devir ibresini taktığımda devir yükselirken ve düşerken takılarak ilerliyor artık. Böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu. Motor mu bozulmuş olabilir ya da kalibrasyonunu mu yapamadık.

İyi günler sorunu çözdünüz mü? Benim 2010 düz dream de de hız sabitleyici göstergeleri yanmıyor?

Geri