Civic FD6 Dream cruise control

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar youtube ta gezinirken dream kasa fd6 araca cruise control takıldığını ve aktif olarak kullanıldığını gördüm. Çok ta maaliyetli değilmiş. Biz dream kullanıcılarının neden cruise controlü olmasın ? :)
Yorumlarınızı alabilir miyim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bizler her ne kadar iyi niyetli olsak ta teknik olarak bu işi yapma potansiyeline sahip, km.ile oynanmasına karşı olan bir yere gitmemiz durumunda km.dolandırıcısı muamelesi görmek hatta ihbar edilmek gibi durumlarla karşılaşabiliriz. Aracı satarken de sıkıntı olabilir. O yüzden bu işi riskli görüyorum. :)
Hocam hassas yaklaşımınız takdire şayan :) (y)(y)(y)???

Maalesef Ankara Şaşmaz ve Yıldız sanayi de bu işler çok rahatlıkla hayatın rutini gibi yapılıyor.
Şu konuya bakarsanız airbag tamirinin ne kadar normal birşeymiş gibi yapıldığını görebilirsiniz :(
Adam ön gögüsteki airbagin yırtması için zayıf bırakılan airbag açılma bölgelerini japon ve macunla kapatıyor :(
Halbuki otomobillerle biraz içli dışlı olan biri için o airbag'in nasıl çalışacağının muamma olduğu aşikar :unsure: Belki zayıf bulduğu alt taraftan koltukta oturanın suratına patlayacak?
Açıkçası bu kişiler uzun süredir bu işlerde o kadar rahat çalışıyorsa sizinle ilgili bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Aracınız
Cruise control bazı araçlarda kadranla bağlantılı bazılarında kadrandan bağımsız çalışır. Kadrana sadece led direnç ekleme ile aktive edemezsiniz. Eldeki kadranda cruise controlün ilk olarak aktif edilmesi gerekiyor. Yada cruise controlu aktif olan kadranla değiştirilip km yi orjinal kadranınıza göre ayarltmanız gerekir. Kadran km ni orjinal km ile ayarlatırsanız size kimse sahtecilikle suçlayamaz. Aracın ecusunda zaten orjinal km yazılıdır. Hatta araç ecusundaki km ile kadrandaki km arasında belli bir oradan fark var.

Gelelim fren müşürü konusuna. Fren müşürü 4 telli olacak. Fren pompası ve fren lambaları. Cruise fren pompa durumunu algılama ile çalışır. Debriyaş müşürüde güvenlik için olan bir müşürdür.

Ayrıca kadranda aktif olamyan cruise control ecudada aktif olmayabilir yani kısaca sadece kadran değişimi yetmeyebilir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bu işlem otomatiklere olmuyormu.
@Hakan_1453 hocam şuan bu konuda çalışıyor. Muvaffak olursa çoğu kullanıcıya referans olacaktır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri