Eco Civic (lpgli) Hakkında...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Aracım 900 kmde henüz 1000 km bakımına götürmedim. bahsettiğiniz lpg sesi ilk 500 km de olmamasına rağmen son 400 kmdir var. lpg devreye girince gelmeye başlıyor, devreden çıkarınca kesiliyor. 1000 bakımına bu hafta içinde götürdüğümde bu konuyu soracağım. Gelen cevabı sizlerlede paylaşırım

Aracınız
Aracım 900 kmde henüz 1000 km bakımına götürmedim. bahsettiğiniz lpg sesi ilk 500 km de olmamasına rağmen son 400 kmdir var. lpg devreye girince gelmeye başlıyor, devreden çıkarınca kesiliyor. 1000 bakımına bu hafta içinde götürdüğümde bu konuyu soracağım. Gelen cevabı sizlerlede paylaşırım

Servis brc yetkilileri ile görüşmesinde sesin regülatör den kaynaklı olduğunu belirtmişler. Bu sorun için çalışmaları devam ediyormuş. Ya regülatör değişimi yada regülatöre müdahale ile çözeceklermiş. Bende şimdilik beklemedeyim...

Aracınız
Servis brc yetkilileri ile görüşmesinde sesin regülatör den kaynaklı olduğunu belirtmişler. Bu sorun için çalışmaları devam ediyormuş. Ya regülatör değişimi yada regülatöre müdahale ile çözeceklermiş. Bende şimdilik beklemedeyim...

bu gün 1000 bakımı için servise gittiğimde, bir usta sesin lpg'nin boruların içinden geçerken çıkardığı ses olduğunu söyledi, başka bir usta bu sesin enjektör sesi olduğunu söyledi(ki çıtır çıtır sesin dışında uğultuya benzer ince bir ''dırrrrrrrr'' sesi mevcut) ve son olarak başka bir usta, bunun diğer araçlardada karşılaşılan bir sorun olduğunu, çözümü olmadığını bu sese alışmamı, bunu motor sesi gibi kabul etmemi söyledi. Gelen ses enjektör sesi değil ve devir bandının yaklaşık 50 devir yüzüyo(800-850). Sıkıntıyla ilgili forum içinden bi çözüm çıkarsa biribirimizle paylaşmamız sanırım en sağlıklısı olacak.

Aracınız
Benim aracım 3 bin kmde lasmanda aldım yani ilk parti gelen araçlarla 2016 bahsedilen sorunların hiç biri olmadı maşşallah olmıycak anlamına gelmez tabi ,, çokta hassasım yeni araç olduğu için çok dikkatli davranıyorum tepkimelerine ama bahsettiğiniz sorunlarla karşılaşmadım enjektör sesi hariç tabi, aslında sesiz çalışan enjektörde mevcut ama onu brc kullanmıyor sanırsam prinste mevcut. Eco oto elegans aracım 21 kasımda aldım o tarihte alan arkdaşlarda böyle sorunlar oldumu bende onu merak ettim .

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
hocam sanırım sıvı sıstem olmadıgı ıcın yanı karma sıstem oldugu ıcın benzınle beraber yakıyor

Geri