Eco elegance otomatik vites kalkışta silkeleme

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar herkese merhabalar. 2012 civic eco elegance otomatik vites aracım kırmızı ışık vs. Sadece ilk kalkışlarda titreme silkeleme yapıyor biraz hizlaninca geçiyor . Araçta brc fabrika çıkış lpg var. Benzinde de aynı sorun mevcut acaba neden olabilir herkese teşekkürler ..

Hocam bir çözüm bulabildiniz mi?? Bende de silkeleme sorunu var ama tamamen şans eseri yapıyor bazen hizlanirken bazen normal seyir halinde silkeleme ve ufak bir gaz yememe yapıyor. LPG bakımı yazılımı yapıldı ama sorun devam ediyor

Aracınız
Civic FB7 2012
Sorunum hala artarak devam ediyor. Artik yokuşlarda gaz yemeyip stop etmeye başladı. Zaten ani hizlanmalarda baya bi silkeliyor araç. Ustalar buji yada bobin sonrasında subap ayarı diyor. . Deneyeceğim olmazsa egzoz ve katalizör sistemine baktırmayi düşünüyorum kaçak veya tıkanıklık var mı diye

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sorunum hala artarak devam ediyor. Artik yokuşlarda gaz yemeyip stop etmeye başladı. Zaten ani hizlanmalarda baya bi silkeliyor araç. Ustalar buji yada bobin sonrasında subap ayarı diyor. . Deneyeceğim olmazsa egzoz ve katalizör sistemine baktırmayi düşünüyorum kaçak veya tıkanıklık var mı diye
Daha öncede sormuştum ama cevap vermemiştiniz, gözden kaçmıştı muhtemelen.
Subap ayarını en son ne zaman ve kaç km önce yaptırdınız? Normalde rolanti dalgalanmaları ve çekiş problemlerinde ilk akla gelen subap ayarı bozukluğudur (y)

Aracınız
Honda CRV
Subab ayarından sorun. Honda jazzda basıma geldı. Hondalarda her 50 bın km de bır subab ayarı ıster, Lpg lı versıyonları. Hondanın avantajı ayar yapılıyor olabılmesı subab degısımıne gerek kalmadan 400 500 tl felan olması lazım işlemın

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2012
Teşekkürler. Subap ayarı yapıldı mı bilmiyorum ben yaptırmadım. Onu da deneyeceğim . Arıza ışığı yanmıyor olması işi biraz zorlaştırıyor

Aracınız
Teşekkürler. Subap ayarı yapıldı mı bilmiyorum ben yaptırmadım. Onu da deneyeceğim . Arıza ışığı yanmıyor olması işi biraz zorlaştırıyor
kardeş geçen hafta 2016 fb7 kasa aracı aynı sorunlar sebebiyle servise götürdük.51 binde araç.800 küsür fiyata bujiler değişti subap ayarı yapıldı. 1.5 gün serviste kaldı motorun soğuk olması gerekiyormuş.şimdi hiç bir sorun yok.

SM-C9000 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Boğaz kelebeği temizlenmesi gerekiyor olabilir. Ayrıca hava filtresi hortumlarını da kontrol ediniz herhangi bir çatlak var mı. Benzer bir sorun bende de vardı, boğaz kelebeği temizliği yapıldı ve hava filtresi borusu çatlamış şimdi çok şükür sorun yok.

Aracınız
Civic FB7 2012
Bobinler sağlam subap ayarı yapıldı değişen birşey yok. Hava filtresi hortumunda bir sürü yırtık mevcut yarın değişimini ve gaz kelebeği temizliğini yaptiricam umarım sorun çözülür. Teşekkürler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Linkteki konuda @ertugcan 'ında hava filtresi hortumunda yırtık ortaya çıkmıştı :unsure: İnş sizde en kısa sürede çözüme kavuşursunuz (y)

Geri