Elegance otomatik Tekleme

Musa

0
Aracınız
Onu bilen yok hocam. Bende de 2015 elegance otomatik LPG'li var. Düşük hız yüksek viteste aynı sorun oluyor. Yeni aldığımda çorlu servis sübaplar uyum sağlıyor LPG ye 5-10.000km sonra geçer dediler. Edirne serviste: vtec devreye giriyor onunla alakalı dedi. Yani cevap yok hocam. Arabam 25.000Km oldu. Hala devam ediyor ama ilkine göre çok azaldı. 30.000den sonra biter belki diye umut ediyorum :))

General Mobile 4G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Onu bilen yok hocam. Bende de 2015 elegance otomatik LPG'li var. Düşük hız yüksek viteste aynı sorun oluyor. Yeni aldığımda çorlu servis sübaplar uyum sağlıyor LPG ye 5-10.000km sonra geçer dediler. Edirne serviste: vtec devreye giriyor onunla alakalı dedi. Yani cevap yok hocam. Arabam 25.000Km oldu. Hala devam ediyor ama ilkine göre çok azaldı. 30.000den sonra biter belki diye umut ediyorum :))

General Mobile 4G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sabah sabah ne güldüm :) Servis diye kimlere gidiyoruz ortada. Benim araçta 55 'den 56 km/h 'e geçerken bir defa silkeliyor. Her zaman da yapmıyor. Devir düşükken yapıyor. Yüksek devirlerde yapmıyor.

Aracınız
Bu başlığı yeni gördüm. Gerçi bende yeniyim forum da ama. Ben 1000 km bakimi yaptirirken sordum tüpde vtec calişinca yapiyormuş. Benzinde yapmaz dediler. Servis beni başından savmadıysa

SM-G900FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

zoiree

0

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
FC5 kasada bu LPG VTEC tekleme sorununu fabrikasyon orjinal kit ile halletmişlerdir diye düşünüyordum, demek halen duruyor. 1500 devir civarında çok hafif düzeyde gaza basılı iken VTEC sistemi Aktif olduğunda kendini hissettiriyor. Benzinde de var ama neredeyse hissedilmeyecek kadar. Muhtemelen motor geliştirilirken haliyle benzinli motor olduğu için benzinli kullanımda oluşan VTEC ON/OFF hissiyatını giderecek ayarlamalar yapılmıştır, LPG'de ise geçiş hissediliyor. Ama FC5 te de bu durumun halen devam etmesi fabrikanın bu durumu önemsemediğinin bir göstergesi.

tbedir

0
Aracınız
vtec itmesi deniyormuş buna. bende çok yaşadım ve servise gittim bunun için. 88-90 ile 118-120 arasında sabit hızla giderken yapıyor özellikle.

Geri