Elektrikli park freni kendiliginden devreye girip cikiyor mu?

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar;
Cozemedigim ve kitapciklarda da acik bir aciklamaya rastlamadigim icin sizlere danismak istedim.

-yoldan geldim aracimi park ettim 'p' konumuna aldim. deneyimledigim kadariyla Arac kendiliginden el frenini cekmiyor?
-sabah araca bindim mars yaptim 'd' konumuna gectim freni braktim auto hold kapali olmasina karsin arac ilerlemedi ve elfrenini indirmem gerektigini farkettim.
Yani ozetle uygun sartlar olustugunda arac kendiliginden el frenini neden ayarlamiyor?
Cevaplar icin tesekkurler

Aracınız
Civic FD6 2008
Aracınız
Civic FD6 2008
Aracınız
Civic FC5 2018
Araçlarımız farklı mı bilmiyorum ama bende fc5 eco elegance model var. Brake hold açık iken aracı park ediyorum n ye alıyorum ve emniyet kemerimi çıkarıyorum araç kendiliğinden el frenini çekip brake holdu tamamen devre dışı bırakıyor.
Ben araci hicbir zaman N de park etmiyorum. Mutlaka P de bırakıyorum ve el frenini manuel cekiyorum. Doğrusu bu diye düşünüyorum.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Çünkü zaten inmek için kapıyı açılacak bu şekilde vitesede dokunmadan kendini p konumuna alıyor inin gidin

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam sizin araç ZF şanzıman olabilir mi? Düğmeli modelden?
Eğer vites kolu var ise dediğiniz şey imkansız çünkü.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Zf. Motoru d modunda düğmeden durdursanız bile kapanmadan p ye alıp öyle kapanıyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Tamamdır, olay şimdi çözüldü :)

Dediğiniz şey bizde imkansız hocam. Bizde CVT şanzıman var, vites kolunu manuel olarak P'ye almak zorundayız.

Geri