En kaliteli lpg yakıtı

Aracınız
Civic FD6 2010
Selamlar arkadaşlar. Forumda araştırdım ama böyle bir konu bulamadım. Sizlerin tecrübeleri ya da görüşlerine göre en iyi lpg yakıtını hangi firma satmaktadır? (Aracın sessiz çalışması, filtreleri kirletmesi, performans ve fiyat olarak)

Aracınız
Civic FB7 2012
incelemedim ve araştırmadım ama bu konuda shell'in yakıtı genelde tercih ediliyor. bir süre kullandım ( fiyatlardan ötürü fazla kullanamadım) gerçekten de sessizlik ve çekişte fark ettirmişti.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Opetin LPG si çok katkılı filtreler çabuk kirleniyor. Shell genel olarak güzel,son 3 yıldır sadece oradan alıyordum. Geçenlerde ustam Petrol Ofisini de tercih etti artık iyi dedi ve Shell'den biraz daha ucuz. Artık hangisi denk gelirse oradan alıyorum bir fark görmediğim için böyle devam edeceğim. Ayrıca bazı Opet istasyonlarından aldığım LPG her zaman yaptığım KM kadar götürmüyor.

Aracınız
En fazla km'yi sırasıyla

1 bp
2 shell / aytemiz
3 opet / po

İle yapıyorum.

Aksaray - Adana - Osmaniye - G. Antep - Ş. Urfa - Mardin - Şırnak bu tek yönlü güzergahta sürekli deniyorum. En fazla 490km ile bp götürdü aynı yolda.

Bunların içerisinde bana en güvenilir gelen firma sıralamam

1 opet
2 po
3 bp
4 shell
5 aytemiz

Hangisini tercih ediyorum sorudunun cevabı ise: kredi kartımda hangisinin kampanyası varsa :)

Temizlikte ise

1 opet
2 shell
3 bp
4 po / aytemiz

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2012
sürekli opet-aygazdan alırdım ama geçenki lpg ayarında usta aygaz alma dedi. çünkü katkılıymış aygaz.
şimdilerde shellden alıyorum fakat performans açısından aygaz daha iyiydi sanki.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Benim tecrübelerim de şöyle:
Bp yi eve yakın diye bir yıl kullanmıştım , 250km yi geçmiyordu bir depoda. Shell ve Opet genel olarak daha iyi çekiş ve kilometre sundu bana. Farklı bp istasyonları da denedim, sonuç aynı uzun yolda dahi nispeten düşük kilometre aynı sürüş tarzıyla...

Po nun iki farklı istasyondan aldığım yakıtı motor sarı lambasını yaktı. Daha sonra işe yakın yerden aldığım olan istasyondan memnun kalmıştım.

Son 2 yıldır genelde shell ve Aytemiz kullanıyorum (bazen Opet) , 3 bakımdır lpg filtrelerini değiştirmedim, iyi durumdalar ancak bu bakımda artık değiştireceğim.

İstanbulda eva, energy, class gibi ucuz istasyonlardan da aldım bir sorun farketmedim.

Aracınız
Civic FC5 2018

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Ben de Aytemiz'den alırım genellikle bir sıkıntı yaşamadım şükür bu zamana kadar

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> En başta şunu belirtmek gerekiyor. Markadan ziyade istasyon sahibinin dürüst olması lazım. Kaliteli aynı markanın bile performans ve kilometre hesabı değişiyor!
> Ben genelde Shell ve BP alırım. Performans ve bir depoda aldığı kilometre yakın seyrediyor. Menzilden çok memnunum. Gaz filtresi değişiminde flex ile açtım. Filtre biraz kirli çıktı. Süngeri ise gayet iyidi.
> Bir kaç defa opet denedim. Normalden daha az kilometre yaptı. Son alışım oldu.
> Shell'den Aytemize geçen arkadaşım performans düştü demişti.
> Opet için katkıdan dolayı sıkıntılar olmuş. LPG ustam ve tamircimde önermedi. Şimdi tarzı değişti ise bile adı çıkmış dokuza inmez sekize.
> Po'nun menzili uzun diye duydum. Hiç almadım.
> Genel olarak gördüğüm. Gazda performans ağırlıklı olursa menzil düşüyor. Menzil ağırlıklı olursa performans düşüyor. Bunun ikisini beraber Maximum düzeyde ayarlayabilen marka en iyisidir. Screenshot_20191202-172624.jpegScreenshot_20191202-172632.jpeg

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
> En başta şunu belirtmek gerekiyor. Markadan ziyade istasyon sahibinin dürüst olması lazım. Kaliteli aynı markanın bile performans ve kilometre hesabı değişiyor!
> Ben genelde Shell ve BP alırım. Performans ve bir depoda aldığı kilometre yakın seyrediyor. Menzilden çok memnunum. Gaz filtresi değişiminde flex ile açtım. Filtre biraz kirli çıktı. Süngeri ise gayet iyidi.
> Bir kaç defa opet denedim. Normalden daha az kilometre yaptı. Son alışım oldu.
> Shell'den Aytemize geçen arkadaşım performans düştü demişti.
> Opet için katkıdan dolayı sıkıntılar olmuş. LPG ustam ve tamircimde önermedi. Şimdi tarzı değişti ise bile adı çıkmış dokuza inmez sekize.
> Po'nun menzili uzun diye duydum. Hiç almadım.
> Genel olarak gördüğüm. Gazda performans ağırlıklı olursa menzil düşüyor. Menzil ağırlıklı olursa performans düşüyor. Bunun ikisini beraber Maximum düzeyde ayarlayabilen marka en iyisidir. Ekli dosyayı görüntüle 255685Ekli dosyayı görüntüle 255686

Faaliyet ayn-ı lezzettir.
Benim deneyimlerimde hocamla nerdeyse aynı :)

Geri