ep2 kasa hakkında bir kaç soru

rok206

0
Aracınız
arkadaşlar hepinize iyi forumlar diliyorum.honda hiç ilgilenmedigim bir araç olup bir anlık heves olarak 2006 model tek kapı sport modeli diye geçiyor sanirsam civic aldim.otomatik vites arac.tabi arac piyasada çok az olunca merak ettigim bir kaç soru mevcut.yardimci olmanizi beklıyorum;)

1. şimdi aracim silecekleri üzerindekiler çok küçük geldi 55cm 35 cm bunlar orjinal boyutları mı?
2.aracta karter kapagi yok üsten bakınca yer gözüküyor bunlarin karter kapagi falan yok mu ? araçta 5cm yay oldugu için altı falan sürttügünde zarar görmesin ?
3.sis fari ampullerini nasıl değiştircem.tampon sökmem mi gerekiyor?
4.aracda abs oldugu halde fren sistemi bana biraz zayıf geldi.bu araçlarda genelinde mi böyle acaba ?
5.araç hareket halıne geçtigi zaman kapılari otomatik kilitleme özelli nasıl aktif ediliyor ?
6.kumandadan kapılar kilitlendiginde camlar kapanmasi yok mu ?
7.en ufak seste veya bir top vb. çarpmasinda arabanin alarmi tepki veriyor bunlarda alarm orjinal galiba bu hassasiyet sensörünü ayarlama sansimiz yok mu ?

şimdilik sorularim bu kadar cevablariniz için şimdiden teşekkür ederim.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=1698]rok206[/MENTION]

1. Tam ölçülerini bilmiyorum.
2. Karter koruma olmama ihtimali yüksek.
3. Bilmiyorum.
4. Hondanın fren sistemi böyle, yumuşaktan serte doğru gider ani duruşlar için pedalın sonuna kadar basmanız gerekiyor.
5. Orjinalin de böyle bir özellik yok.
6. Orjinalin de böyle bir özellik yok.
7. Kullandığınız alarm orjinal değil, orjinal alarm sadece kapı açıldığı zaman öter.

rok206

0
Aracınız
bilgiler için teşekkür ederim.sis fari ön tarafdan izgaranin ordan sökülebiliyormuş.biraz elinizi zorluyor ama yapilabiliyormuş :)

her sorum için tek tek başlık açmamak için burdan devam ediyorum.

araç tam otomatik oldugu için bu şanzimanlarda trafikte dur kalk yaparken her seferinde N konumuna almak mi gerekiyor.DSG şanzimanlarinda frene basmak yeterli oluyor.ama eski tip şanzimanlarda N alınması diye biliyorum bu araçta ne yapmam lazım?

cam modulu kullanan var mi peki ? sağlıklı olur mu ?

yeni lastik alıcam bugune kadar hep pirelli nero zero kullandim.Biraz sert bir lastiktir.honda için sizin tavsiye edeceginiz lastik markasi ne olur?
ebatim: 205/45/17

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Lastik konuları için diğer konulara bakabilirsiniz. Yumuşak ve performans için conti sport5 kullananlar memnun. Vitesi N'ye almaya gerek yok benim aracım da otomatik. Hatta hareket halinde N'ye almaman daha sağlıklı

Sent from my iPad using Tapatalk

Aracınız
Bizim sanzimanlarda basınç düşük olduğu için N almaya gerek yok camların kapanması için ve kapıların kirlenmesi için alarm modülleri ekleniyor kapılar alarm dan aktif edilebilir özellik varsa bu arada yol sesi çok aldığı için bizim araçlar yumuşak ve sessiz lastik öneririm genelde Michelin kullanılıyor [MENTION=194]Can[/MENTION] falkenden memnun

Tapatalk....

rok206

0
Aracınız
araçta zaten 5cm yay oldugu için konfor pek yok.içeri ses girmeside pek önemli değil sadece iyi yol tutsun fren mesafesi iyi olsun yeter.üzerinde 215/40/17 kumho var ve inanilmaz derece kötü bir lastik. şimdi o zaman pirelli p zero ile conti mi bakım ?

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bende 205/45/17 Falken ziex ze912 var ben memnunum 17bin km'dir kullanıyorum fakat sert lastik istemiyorum dediniz gibi algıladım o yüzden yazmamıştım. Lastik sert fakat yol tutuşu, fren mesafesi, ses açısından çok iyi. Önceden 195/60/15 michelin energysaver vardı. Ses açısından fark yok, yol tutuş çok daha iyi. Fakat michelin konforu biraz daha iyiydi, gerçi bunda jant boyutunun da etkisi var. Eğer sertliği önemli değil derseniz falkeni öneririm. Fiyat/performans açısından başarılı bir lastik.

Geri