Etek altına komple çimento bulaşmış

Aracınız
Herkese merhaba, 2015 model beyaz civic elegance eco araca sahibim. Nerden bulaştığını anlayamadım ama çamur sandığım şeyler meğer çimento çıktı. Yıkamaya gidince çıkmadı öyle anladım. Oto kuaföre gittim onlarda çıkartamadı. Çamurluklara yakından su tuttular hemen boyan kalktı durdurdum elemanı. Çamurluklara ilaç, kapı ve tamponlara ise kil isminde bir cila yapmaları halinde çıkacağını söylediler. 150 lira istediler bu işlem için. Çamurluğun boyası soyulduğu için tedirginim. Zarar vermeden araca nasıl kurtulabilirim bu çimento lekelerinden. Aracı tamamen şehir içi kullanıyorum ve kesinlikle inşaat alanına girmedim. Nasıl oldu hala çözemedim. Yardımcı olan olursa sevinirim. Saygılar

HUAWEI NXT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Benton mixerlerini inşaat önünde yıkıyorlar bundan akan çamur gibi görünen çimento size yapışıyor istanbul anadolu kartal bölgesi suanda bu durumda motorsiklete yapışmış araç da dikkat ediyorum mixer den akıyor denyolar yasak filan dinlemiyo yola akıyor yapışıyor sebebi bu beton kaliteli suda bile cözülmüyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Etek altına komple çimento bulaşmış

Bizim arkadaşın arabasına da yol çizgilerindeki beyaz boyadan bulaşmıştı. Kil aldık epey uğraştık ama çıktı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Benton mixerlerini inşaat önünde yıkıyorlar bundan akan çamur gibi görünen çimento size yapışıyor istanbul anadolu kartal bölgesi suanda bu durumda motorsiklete yapışmış araç da dikkat ediyorum mixer den akıyor denyolar yasak filan dinlemiyo yola akıyor yapışıyor sebebi bu beton kaliteli suda bile cözülmüyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Birkaç defa geçtim mixerin önünden. En olası teori :)

Aracınız
Bu gibi durumlarda kil kullanılıyor yani anladığım kadarıyla. Bu kili makineyle mi sürmek gerekiyor kaportaya, bir zararı var mıdır acaba boyaya. Betonlaşmış kısımlar her yıkadığımda daha da inceliyor. Bi 10-15 yıkama sonra komple çıkacak kendiliğinden gibi bir izlenim oluştu bende

Aracınız
Basincli sicak su denediniz mi ? Yillar once ayni dert benim de basima geldi ve bu sekilde cikti.

iPhone cihazından CivicTR mobile app tarafından gönderildi.
Hiç denk gelmedi basınçlı sıcak su olan bir yer. Internetten bir bakayım kocaelinde bu sistemi kullanan oto yıkama var mı. Teşekkür ederim bilgiledirme için

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hiç denk gelmedi basınçlı sıcak su olan bir yer. Internetten bir bakayım kocaelinde bu sistemi kullanan oto yıkama var mı. Teşekkür ederim bilgiledirme için

Oto yikamadaki makinelerde sicak su ozelligi olabiliyor. Mevcut olan bir yerde denemenizde fayda var bence :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app tarafından gönderildi.

ANGANS

0
Aracınız
[MENTION=3605]adem0689[/MENTION] Gaz yağı bul bir yerden. Aracın çimento olan yerlerine dök ve parmağında ufak ufak ovala. Güneş altınta yap bunu ısınsın iyice. Çıkmazsa gel beni bul :eek:k:
aynısını yaşadım başka bir arabamda çünkü.

NOT: Yaz yağını sürdükten sonra elinle ovalayacaksın ayrım saate ovalaya ovalaya çıkar. En son arabayı çok iyi yıkaman lazım. yaz yağı acaip yanıcı bir madde. En ufak bişeyde yanar aracın.

Geri