FABRİKASYON LPG HK BİLGİ

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam eski eski de kaldı eski sistemide bilmiyorum belki dediğiniz gibidir...
Benim ilgilendiğim cümle son nokta olan cümle.
Aracınız Türkiye'de Lpg sıkıntısı veya başka sıkıntı olduğunda oraya buraya yollanmıyacağımız ... Honda yetkili servis hangi ilde olursak cevap vermeleri...
( Başımıza gelmedi /gelebilirde ) mühim olan mutabımızın olacağı .
Açıkçası eski sistemde arızam olduğunda BRC yardım merkezinden de ücretsiz destek alabiliyorduk (kendim bizzat aldım) ama FC5ten itibaren (2016dan beri) BRC bayileri bu desteği kesti, servis garantili araçta sadece Honda servislerinin desteği mevcut.
Benim fb7 de tekleme sıkıntısı var. Ayağımı gazdan çekincede biraz saçmalıyor gibi. Sonradan 60k da atiker takılmış. Ben aldığımdan beri 10k km yaptım LPG bakımı yaptırmadım. Araç 100k yı geçti bujileri de değiştirmeyi düşünüyorum. Vuruntu da var gibi geliyor subap ayarıda belki istiyordur vuruntu için takozlarada bakılması lazım sanırım, nereden başlasam bilemiyorum
Sonradan LPG takma ise düzgün montajla benzine yakın sürüş elde edebilmeniz lazım.
Bence öncelikle bujileri servisten LPG tipi olandan alın, degistirin. Sonra subap ayarı ve arkasindan guzel bir LPG yol ayarı yaptırın. Bu işlemler sonrası toparlamazsa en sonunda kulakları da kontrol ettirirsiniz.

Son düzenleme:

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Açıkçası eski sistemde arızam olduğunda BRC yardım merkezinden de ücretsiz destek alabiliyorduk (kendim bizzat aldım) ama FC5ten itibaren (2016dan beri) BRC bayileri bu desteği kesti, servis garantili araçta sadece Honda servislerinin desteği mevcut.

Sonradan LPG takma ise düzgün montajla benzine yakın sürüş elde edebilmeniz lazım.
Bence öncelikle bujileri servisten LPG tipi olandan alın, degistirin. Sonra subap ayarı ve arkasindan guzel bir LPG yol ayarı yaptırın. Bu işlemler sonrası toparlamazsa en sonunda kulakları da kontrol ettirirsiniz.

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Honda’nın kış kampanyasını bekleyip buji değişimi ve subap ayarı yaptırayım en iyisi (tabi yaparsa ^^ )Hemen ardından afr ayarlı detaylı LPG bakımı yine tatmin olmazsam takozlara geçeyim. Aslında en çok istediğim İzmir’den birini bulup birbirimizin arabalarını deneyerek kıyaslamak vites geçiş hissi vs açısından.

Aracınız
Bizim arac 2016 eco elegance fc5. Fabrika cikis lpg li. Ancak arac sifir iken cekici ile muayneye gitti. Muayne de 2 yillikti

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Honda FC5 kasada tuvturk ile anlaşana kadar bu şekilde ilerledi, tuvturk onayı alındıktan sonra (sanırım 2017 yılıydı) artık montaj sonrası muayene derdi olmadan direkt 3 yıl olarak devam edildi,

Yani sizin durum biraz bürokrasi kaynaklı oldu

Geri