Fabrikasyon Olmayan LPG ve "Eco Paket" Mevzusu

Ad Soyad
mehmet demir
Aracınız
Civic aracım yok
Selamlar arkadaşlar.

Vavacars'tan 2015 premium eco araç siparişi verdim. Aracı haftaya alacağım inşallah.

Vavacars'ın expertiz raporunda Yakıt Tipi: Fabrikasyon Olmayan LPG ifadesi var. Benim anlamadığım: paket "premium eco" . Eco ifadesi fabrikasyon olan lpg anlamına gelmiyor mu? Yani bu şu mu demek: Fabrikadan LPG'li olarak çıktı. Sonradan LPG sistemi mi değişti? Arızadan falan mesela? Yoksa eco ille de anlama gelmiyor mu?

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Selamlar arkadaşlar.

Vavacars'tan 2015 premium eco araç siparişi verdim. Aracı haftaya alacağım inşallah.

Vavacars'ın expertiz raporunda Yakıt Tipi: Fabrikasyon Olmayan LPG ifadesi var. Benim anlamadığım: paket "premium eco" . Eco ifadesi fabrikasyon olan lpg anlamına gelmiyor mu? Yani bu şu mu demek: Fabrikadan LPG'li olarak çıktı. Sonradan LPG sistemi mi değişti? Arızadan falan mesela? Yoksa eco ille de anlama gelmiyor mu?
Öncelikle merhaba...

Bende 2013 Eco premium kullanıyordum...hatırladıklarımı yazayım...

1. Solda Econ tuşu vardı...
2. Kolçak içi USB girişi vardı.
3. Yağmur sensörü , far sensörü ve i-mid ekranda geri görüş kamerası vardı.(arkada park sensörü varmıydı hatırlamıyorum)
4.Koltuk yan airbag leri vardı.
5.Simit LPG Tankı vardı. Hatırladıklarım bunlar..iyi günler...

Videoyu izleyin derim...SaygılarScreenshot_2023-01-05-21-48-25-237-edit_com.google.android.youtube.jpgScreenshot_2023-01-05-21-52-21-203-edit_com.android.chrome.jpg

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam bu durumda araç donanımı "ECO" değil diyebilir miyiz? ECO demek fabrika çıkışlı LPG demek değil mi?
Evet hocam plaza çıkışlı ECO ibareli olanlar BRC LPG li çıkıyor.....(Benzinli) Premium iken sonradan sahibi BRC taktırmışta olabilir....buna dikkat edin....

Premium ile Eco premium arasında donanımsal fark varmı bunu araştırın ?

Hatırladıklarımı yazdım size, video da attım...aracın yanına gittiğinizde Donanıma bakın mutlaka....

Örnek verirsek ...(Benzinli) Premium da Araç Bluetooth yoktur...(Benzin/LPG) Eco Premium da Araç Bluetooth vardır..misal

Premium da Kolçak içi USB yoktur..
Eco premium da Vardır...vs gibi......ufak farklar var çünkü....bunu araştırıp alın..Bu kadar ufak şeyleri sorun etmem derseniz karar sizin...Saygılar iyi günler...

Son düzenleme:
Ad Soyad
mehmet demir
Aracınız
Civic aracım yok
NLAFB7620FW000184_22575156.png

Hocam vavacarsın expertiz bilgilerindeki tramer kaydında görüldüğü üzere "premium eco ov" yazıyor. Bu durumda araç gerçekten "eco" donanımında olduğunu düşünüyorum.

Ama işte öyleyse, neden "fabrika çıkışlı olmayan lpg" yazıyor. Acaba arızalanmış olabilir da sonradan değiştirilmiş olabilir mi? İşkillenmem ondan ötürü. Sizce böyle bir durum olsa dahi işkillenecek bir durum var mıdır?

Aracı almadan görme ihtimalim yok malesef. Kendim Amasya'dayım. Araç istanbulda. Araç haftaya ankaraya gidip ordan teslim alacağım. Aracın ödemesini de yaptım bu arada. Şu an benim üstümde görünüyor. Haftaya teslim alacağım.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Ekli dosyayı görüntüle 270205

Hocam vavacarsın expertiz bilgilerindeki tramer kaydında görüldüğü üzere "premium eco ov" yazıyor. Bu durumda araç gerçekten "eco" donanımında olduğunu düşünüyorum.

Ama işte öyleyse, neden "fabrika çıkışlı olmayan lpg" yazıyor. Acaba arızalanmış olabilir da sonradan değiştirilmiş olabilir mi? İşkillenmem ondan ötürü. Sizce böyle bir durum olsa dahi işkillenecek bir durum var mıdır?

Aracı almadan görme ihtimalim yok malesef. Kendim Amasya'dayım. Araç istanbulda. Araç haftaya ankaraya gidip ordan teslim alacağım. Aracın ödemesini de yaptım bu arada. Şu an benim üstümde görünüyor. Haftaya teslim alacağım.
Anladım hocam...aracı görmeden aldınız yani...Bu adamlar kurumsal firma bizim kadar ince düşünmezler...Ruhsatta ne yazıyor ise onu yazmışlardır diye tahmin ediyorum...Çok aman aman sorun edilecek (premium ile Eco premium arasında) fark yok zaten Fb7 lerde...

İçinizi rahatlatmak adına yazayım...Premium da olsa sonradan BRC takılsa... Honda plaza çıkışlı Eco premium da olsa....İkisi de BRC nin gaz göstergesini kullanıyor...İkisinde de siz LPG de sürerken Benzin göstergesi düşmeye (sanki benzin kullanıyor gibi yani) devam ediyor.....Çok aşırı bi fark yok anlayacağınız...

İşkillendiğiniz konuya gelince....Çünkü Fb7 ler Fabrikasyon LPG li değil.Plaza çıkışlı LPG li ibaresi daha doğru bir ifade bence......(Fabrikasyon LPG li olan model 2016 Fc5 lerden başlıyor..bunu nerden çıkardınız derseniz FC5 lerde devir göstergesinde LPG seviyesi görünüyor..araç üzerinde LPG açma kapama tuşu var,motor parçalarını LPG kullanımına göre yapıyorlar. Vs gibi.. biliyorsunuz)....

Hayırlısı olsun diyelim....Saygılar...İyi geceler..

Son düzenleme:
Ad Soyad
mehmet demir
Aracınız
Civic aracım yok
Anladım hocam...aracı görmeden aldınız yani...Bu adamlar kurumsal firma bizim kadar ince düşünmezler...Ruhsatta ne yazıyor ise onu yazmışlardır diye tahmin ediyorum...Çok aman aman sorun edilecek (premium ile Eco premium arasında) fark yok zaten Fb7 lerde...

İçinizi rahatlatmak adına yazayım...Premium da olsa sonradan BRC takılsa... Honda plaza çıkışlı Eco premium da olsa....İkisi de BRC nin gaz göstergesini kullanıyor...İkisinde de siz LPG de sürerken Benzin göstergesi düşmeye (sanki benzin kullanıyor gibi yani) devam ediyor.....Çok aşırı bi fark yok anlayacağınız...

Hayırlısı olsun diyelim....Saygılar...İyi geceler..

M2101K7BG cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Teşekkürler hocam. Hayırlı geceler

Geri