Fabrikasyon Olmayan LPG ve "Eco Paket" Mevzusu

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Teşekkürler hocam. Hayırlı geceler
Siz yine de her ihtimale karşı....bi araştırma yapın.... Premium ile Eco Premium arasında aşırı derece de canınızı sıkacak bir fark varmı diye..der hayırlı geceler dilerim....

Ne kadar kurumsal da olsa firma....
kontrol güvene mani değildir....

Hayırlı geceler...

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
civiclerde her lpg li araca eco derler agız alışkanlıgı. orjinal fabrikasyon civicler eco diğerlerinde sadece paket adı yazar ama herkes ilana verirlen eco premium veya eco elegans diye yazar. fabrikasyonla sonradan takılan arasında donanım farkı yok emisyon için bazı motor parça farklılıkları var onun harici bir olay yok. araca bakın temizse sonradan takılmıs olması size eksi yazmaz.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Selamlar arkadaşlar.

Vavacars'tan 2015 premium eco araç siparişi verdim. Aracı haftaya alacağım inşallah.

Vavacars'ın expertiz raporunda Yakıt Tipi: Fabrikasyon Olmayan LPG ifadesi var. Benim anlamadığım: paket "premium eco" . Eco ifadesi fabrikasyon olan lpg anlamına gelmiyor mu? Yani bu şu mu demek: Fabrikadan LPG'li olarak çıktı. Sonradan LPG sistemi mi değişti? Arızadan falan mesela? Yoksa eco ille de anlama gelmiyor mu?
FB7de ECO model demek motorda LPGye dayanıklılığı arttıran guclendirmeler yapılmış versiyon demektir, her ECOda fabrika çıkısli LPG olmayabilir çünkü 2013-2015 arası ECO model bir Civic satın aldığınızda bayi LPG montajını yapıp teslim ediyordu, eğer müşteri talep ederse LPG montaji yapılmamış ECOda alabiliyordu ama bu şekilde hiç görmedim :)
2015 Eylülden sonra üretilen Civic Eco'lar ise fabrikadan LPG montajlı olarak servislere gelmeye başladı. FC5te de aynen fabrika montajli devam etti. Açıkça Civicteki ECO olmayan versiyonda LPGye gayet uyumlu, bu araçları biraz tanıyan biri ECO olup olmadığıni çok önemsememeye başlıyor diyebilirim.

Esas sorunuzun cevabina gelecek olursak bir FB7nin ECO model olup olmadığını anlamanın en kesin yolu kaputu açıp motorda en soldaki bobinin alt hizasında bulunan motor kodunun alt kısmında silindir kapağına ters şekilde kazılarak yazılmış "LPG" yazısının bulunup bulunmadığına bakmaktır, bu yazı mevcutsa araç kesinlikle ECO versiyondur.
Örnek görsel,
IMG_20230106_044511.jpg

Son düzenleme:
Nihayet... Eco yu bilen bir kardeşimiz en ince ayrıntısına kadar anlattı.

Sagolasin

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
FB7de ECO model demek motorda LPGye dayanıklılığı arttıran guclendirmeler yapılmış versiyon demektir, her ECOda fabrika çıkısli LPG olmayabilir çünkü 2013-2015 arası ECO model bir Civic satın aldığınızda bayi LPG montajını yapıp teslim ediyordu, eğer müşteri talep ederse LPG montaji yapılmamış ECOda alabiliyordu ama bu şekilde hiç görmedim :)
2015 Eylülden sonra üretilen Civic Eco'lar ise fabrikadan LPG montajlı olarak servislere gelmeye başladı. FC5te de aynen fabrika montajli devam etti. Açıkça Civicteki ECO olmayan versiyonda LPGye gayet uyumlu, bu araçları biraz tanıyan biri ECO olup olmadığıni çok önemsememeye başlıyor diyebilirim.

Esas sorunuzun cevabina gelecek olursak bir FB7nin ECO model olup olmadığını anlamanın en kesin yolu kaputu açıp motorda en soldaki bobinin alt hizasında bulunan motor kodunun alt kısmında silindir kapağına ters şekilde kazılarak yazılmış "LPG" yazısının bulunup bulunmadığına bakmaktır, bu yazı mevcutsa araç kesinlikle ECO versiyondur.
Örnek görsel,
Ekli dosyayı görüntüle 270206
FB7 lerde Bu motor buloğu üzerinde bulunan LPG yazısını bende bilmiyordum...Öğrenmiş oldum...Teşekkürler hocam.. @m2hamid

Son düzenleme:
Geri