Fb 7 torpido işiği

Aracınız
Çok güzel olmuş bencede elinize sağlık bu sigorta bağlantısının resmini paylaşma şansınız varmı

Birde fiyatı nedir bizde alsak başka illere yollarmı acaba [MENTION=625]Btukeskin[/MENTION]

Arkadasinda dedigi gibi aliexpresste warmis :) sigortada farin resmi gozukuo ordan baglantisini yapiyorsun kablosuyla ama genede yardimci olurum burdaki satis fiyati 55 tldir gonderimini yapar

Aracınız
Yanı kabloda 2 uç var sigortanın uçlarına bağlayıp yerine mi takıyorsunuz yine direksiyonun altındaki Bolu'm de sigorta numarasına kılavuzdan bakıp

Sent from my iPhone using Tapatalkg iki. O

Aracınız
f0261eedfcccef2434113ad905141b2e.jpg

Gunduz cekilmis halidir

Sent from my iPhone using Tapatalk

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Yanı kabloda 2 uç var sigortanın uçlarına bağlayıp yerine mi takıyorsunuz yine direksiyonun altındaki Bolu'm de sigorta numarasına kılavuzdan bakıp

Muhsin hocam slm. Eğer düşünüyorsan kesip biçmeden far sigortasını bulup araya böyle bir aparat koyarak rahatça yapabilirsin. Görsel olarak koydum belki bizdeki elektrikçilerde de vardır.

http://www.aliexpress.com/item/5-x-...r-ACS-ATO-ATC-Piggy-Back-Tap/32600360795.html

Aracınız
Muhsin hocam slm. Eğer düşünüyorsan kesip biçmeden far sigortasını bulup araya böyle bir aparat koyarak rahatça yapabilirsin. Görsel olarak koydum belki bizdeki elektrikçilerde de vardır.

http://www.aliexpress.com/item/5-x-...r-ACS-ATO-ATC-Piggy-Back-Tap/32600360795.html

maksu hocam aleyküm selam çok teşekkür ederim ilgin ve cevabın için ama anlamadığım şu şimdi bunu sigorta bölümüne taktım sigortayı bir çıkışa taktım normal sigortayı anladığım kadarıyla kabloya yapmak gerekiyor bağlantıyı ancak tek çıkışı var (+) ucumu (-) ucumu bağlamak gerekiyor ve diğer ucu napıcaz :) :)

Sorularım çoksa kusura bakma dostum bilmediğimden soruyorum inan :)

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
maksu hocam aleyküm selam çok teşekkür ederim ilgin ve cevabın için ama anlamadığım şu şimdi bunu sigorta bölümüne taktım sigortayı bir çıkışa taktım normal sigortayı anladığım kadarıyla kabloya yapmak gerekiyor bağlantıyı ancak tek çıkışı var (+) ucumu (-) ucumu bağlamak gerekiyor ve diğer ucu napıcaz :) :)

Sorularım çoksa kusura bakma dostum bilmediğimden soruyorum inan :)

Bizim sistemin çoğu negatif beslemeli anahtarlamaya sahip ama sigortadan aldığın enerji ucu her zaman artı olacaktır. Sigortadaki pozitif ucu kullanıp negatif ucu da aracın şasesine herhangi bir yerden alabilirsin. Sigorta tablasında da ana şase (negatif) kısmı vardır ama dediğim gibi bu aparatı kullanmak hem kolay hem de sorunsuz. Awg kabloyu kesip basit bir kabloyla ek yapmak yerine buradan artı ucu alıp herhangi bir vidadan şase almak daha mantıklı geliyor bana. yani özetle o tek uç artı ucudur.

Aracınız
Çok teşekkür ederim çok açıklayıcı bir cevap oldu saygılar

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Çok teşekkür ederim çok açıklayıcı bir cevap oldu saygılar

Saygı bizden muhsin hocam. hatta aklıma şimdi geldi (tabi önce kontrol etmek lazım ) Ürün zaten maksimum 2A çekiyor herhalde. Çakmaklığın etrafında bir ışık var. Farlara bağlı ise oradaki sokete takıp hiç uğraşmadan geçebilirsin. Ama farlara mı bağlı sürekli mi yanıyor hiç dikkat etmedim. :) Fotoğraftaki bizim çakmaklığın aynısı. okun ucundaki soket sadece o lambayı yakıyor. Sökülmesini araç kamerası montajında detaylı göstermiştim. Eğer farlara bağlı ise direk takılır.

çakmaklık.jpg

Son düzenleme:
Aracınız
Benim asıl bu sigorta konusu Hakkı'nda düşündüğüm ben daha önce araca iç ambiyans ışığı yaptım elektriğini de tavan aydınlatmasından almıştım ordan hattı kesip gündüz farının sigortasına bağlamak geldi ilk aklıma hep yansın en azından çakmakligi ben Bi kontrol edeyim bugun mantıklı bencede [MENTION=964]maksu[/MENTION] Hocam bu aparat olmadan sigortaya bağlama ısı de sigortayı çekip uçlarına kabloyu sarıp yerine takmak gibi değilmi benim anladığım

Geri