Civic FB7 Fb7 Akis

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar merhabalar, sanırım benim aracın akislerde problem var, malum servisler acayip uçuk. Daha önce değişim yapan ya da marka önerisinde bulunabilecek olan var mı?

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sanırım daha önce konu ile ilgili tecrübe yaşamız arkadaşımız mevcut değil

Daha önce de aks konusunda söylemiştim ama aracın düz rutin gidişinde bir sorun yoksa aks kafalarını elletmeyin, ilerlemesi durumunda zaten direksiyona vuran titremeler başgösterir ve o zaman değiştirtirsiniz.
Civiclerin özellikle iç aksları oldukça sağlamdır ama zamana bağlı hafif boşlukların oluşması normal bir durumdur.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
@m2hamid hocam bende şimdilik sadece rampada geri giderken direksiyon tam sağ ya da solda ile tık tık tık diye ses geliyor kalkışta.
Yani değiştirmek zorunda kalsak önerebileceğiniz bir marka var mı? Mesela piyasada taiwan malı ürünler var genel olarak nasıldır taiwan malı ürünler
Şimdiden teşekkürler

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@m2hamid hocam bende şimdilik sadece rampada geri giderken direksiyon tam sağ ya da solda ile tık tık tık diye ses geliyor kalkışta.
Yani değiştirmek zorunda kalsak önerebileceğiniz bir marka var mı? Mesela piyasada taiwan malı ürünler var genel olarak nasıldır taiwan malı ürünler
Şimdiden teşekkürler

Hocam düz yolda ses yapana kadar bence sakın değiştirme (y)
İlerde değiştirirsen öncelikle varsa BLUEPRINT yan sanayilerin iyilerindendir ama FB7 parçası ülkemizde pek yok, ben FD6 için Amazon.com Amerika’dan FEBEST marka almıştım ve orjinalle aynı kalitedeydi (y) ama bu ürünlerin fiyatı Türkiye piyasasındakilerin 2 katı civarında olduğu için getirmiyorlar.
Elimde FD6 için olanları var ama FB7lerde kaza harici aks kafası arızalanan pek araç duymadım.
Dediğim gibi rutinde bir sorun yoksa hiç ellemeyin, yeni Civic çıktığında aracı sıfırlayıp hem çekiş/konfor sorunlarınızı da çözersiniz :) Benim kafamdaki fikir bu olduğu için araçtaki ufak tefek seslere odaklanmıyorum :)

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam çok sağol, benim araçta şimdilik çıt ses yok çok şükür ben biraz huyluyum sadece yeni cıvıc derken yeni kasa mı geliyor

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam çok sağol, benim araçta şimdilik çıt ses yok çok şükür ben biraz huyluyum sadece yeni cıvıc derken yeni kasa mı geliyor

Huylanma hocam Civicler zaten sessiz araçlar değil (y)
2021 sonunda yeni kasayı bekliyoruz :)
Aklımda verimli bir hibrit sistem olursa ona geçiş var, bu konuda da muhabbetini yaptık zaten :)

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar merhabalar, sanırım benim aracın akislerde problem var, malum servisler acayip uçuk. Daha önce değişim yapan ya da marka önerisinde bulunabilecek olan var mı?

Merhaba benim de 2014 model fb7 kasa aracımda direksiyonu tam sağ ve sola kırıp geri hareket ettiğimde ses geliyor aks problemi olduğuna eminim düz yolda giderken herhangi bir sorun yok siz ne yaptınız bu probleminizle ilgili olarak

Geri