FB7 Civic Eco Sahipleri Yardım?

FB7 Civic Eco sahibi olan arkadaşlar, Eco olduğuna dair arabanızın herhangi bir yerinde veya ruhsatında Eco yazısı var mı? Eco olduğuna dair arabadaki farklar nerelerinden belli oluyor

Bunları sorma nedenim ise civic eco araç aldım 2012 model fakat lpg montaj faturasında 236 KM de lpg takıldığı yazıyor eco olan bir araç nasıl oluyorda 236 kmde lpg takılıyor?

Adana Tekbaş bayisini aradım aracın eco model olduğunu söylediler. Kmyi sordum bayan bilemiyorum diyor :kiki: anlamadım gitti.

Ynt: FB7 Civic Eco Sahipleri Yardım?

Hiçbi araç fabrikadan lpg li gelmiyor. Hepsine bayii yada brc servis takıyor. Araç muayeneye gidip ruhsata işleniyor. Bu km o sırada yapılan km. Eco olduğu nerde belli dersen onu bilmiyorum. Benimki eco olmayan model. Eco olanlar cevaplarsa öğrenmiş oluruz.farkları internette bol miktarda var. En belirgin fark sübaplar ve motor üst kapağıymış.

Özellikle bi yerde eco ibaresi yazmıyor. Eco modeller bildiğim kadarı ile lpg ile çalışmaya uygun şekilde üretilmiş araçlar. En azından Honda Türkiyenin ve bayinin verdiği bilgiye göre öyle. Eco modellerde motorda bazı parçalar sanırım ısıya daha dayanıklılar? emin değilim tabiki. Onun dışında sizin de gördüğünüz eco tuşu farkı var başka da arabanın eco olduğnu belirten bi durum yok. Gelelim lpg nin yazdığınız km de takılma durumuna. Araca lpg montajı yapılmadan önce arabanız km yapmış hepsi bu. Ama bu durum bayi ile alakalı bir durum. Bana bayinin özellikle sölediği aracınız kesinlikle çekici ile lpg montajına, muayeneye vs gidecek ve gelecek. Sizin aldığınız bayi çekici parası vermemek için arabayı yürütmüş. Zaten fabrikasyon bi üretim değil, o konuda yanlış bilgi veriyorlar. Hyundai bu işi sanırım fabrikasyon yapmış olacakki hem benzin hem de lpg göstergeleri önde kadran içinde ve lpg dolum için aparat yoktu. Ama o bile tam fabrikasyon değil sanırım?

Mehmet bey eco tuşu (sanırım econ tuşunu kasdediyorsunuz) o tüm araçlarda var. Eco olup olmamasıyla ilgisi yok. Çok karıştırılıyor. Econ tuşu yakıt tasarrufu için bi tuş. Klima elektrik sistemi ve ani gaz tepkisini azaltarak (performanstanda kaybederek tabiiki) yakıt sarfiyatını düşürüyor.

Dogrudur. Econ tusu dediginiz gibidir. Alirken bana o sekilde anlatilmisti veya ben yanlis anlamisim? Zaten bana da pek mantikli gelmemisti :)

Est dostum. Saygılarımla.

Arkadaşlar aracınızın eco olduğunu anlamak için manifolda bakabilirsiniz, manifolda giden lpg hortumlari icin direk apart var. Delinme soz konusu degil. Resimlerini aksam pcden yayınlarım.

Eco olan arabalarda ki farklı parçalar konusunuda ben açtım zaten [;)] manifold arkada olduğu için zor gördüm hortumları telefondan motorun arka resmini çekerek. O yüzden bu konuyu açtım.

Manifold delinmesi konusunda eminmisiniz ? Hondanın brc my 11 kitinde manifold delinmeden montaj yapılıyor diye biliyorum. Eco larda o aparat manifoldla beraber hazır geliyorken diğer montajlarda sonradan takılıyor diye biliyorum. Hiç dikkat etmedim ama manifoldu delerek montaj yaptılarsa büyük ayıp etmişlerdir.

[quote author=teachers71 link=topic=491.msg7411#msg7411 date=1403774621]
Manifold delinmesi konusunda eminmisiniz ? Hondanın brc my 11 kitinde manifold delinmeden montaj yapılıyor diye biliyorum. Eco larda o aparat manifoldla beraber hazır geliyorken diğer montajlarda sonradan takılıyor diye biliyorum. Hiç dikkat etmedim ama manifoldu delerek montaj yaptılarsa büyük ayıp etmişlerdir.
[/quote]

Manifoldun delinmesi söz konusu değil dedim sanırım yanlış anladınız.

Ben eco olanlarda delinmiyor eco olmayanlarda deliniyor dediniz diye anladım. pardon.

Geri