Civic FB7 FB7 Çok mu Yakıyor?

Omer42

0
Geçenlerde bende yakıt ile alakali olmayıp tamamiyla bakım amaciyla sibop ayarı yaptırdım öncesinde karışık kullanimda 100 km de 7-8 ortalama ile gezerken şimdi 9 'un altına düşüremedim. Şimdi Lpg ayarı için kapi kapi geziyoruz ama onceki değerleri yakalayamadım henüz. Pimpirik halim başıma dert açtı.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hiç sorma bende o pimpirik huy yüzünden tüketimi artirdim gibi.. ama usta 2. Depoyu da bitir motor ondan sonra oturmaya başlar dedi bakalım görecez ama genelde fazla kurcalama die tavsiyeler aliorm bi yerden sonra kabullenecem bu değerleri :(

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Tulpar

0
Hocam araç lpgli ise ekranda yazan değerlere aldanmayın. Pompa hesabı en doğrusu. Ekrandaki ortalama tüketim lpg ayarına göre her araçta değişiyor. Kuruş hesabı aynı yakıtı yakan ikin araçta birisinde 8 yazarken diğerinde 6 yazabilir.

F5121 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

tugrul

0
Hiç sorma bende o pimpirik huy yüzünden tüketimi artirdim gibi.. ama usta 2. Depoyu da bitir motor ondan sonra oturmaya başlar dedi bakalım görecez ama genelde fazla kurcalama die tavsiyeler aliorm bi yerden sonra kabullenecem bu değerleri :(

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ustada aynisini demişti subap ayarini yaparken ama git bi kontrol ettir iyiyse bisey yaptırma sonuçta subapa gore ayar oluyor dedi. Gittik çok kötü ayarı deyip hemen bi ayar yapıp gönderdi ama ayar tutmadı.

tugrul

0
Hocam araç lpgli ise ekranda yazan değerlere aldanmayın. Pompa hesabı en doğrusu. Ekrandaki ortalama tüketim lpg ayarına göre her araçta değişiyor. Kuruş hesabı aynı yakıtı yakan ikin araçta birisinde 8 yazarken diğerinde 6 yazabilir.

Bilemedim birazda psikolojik sanırım, o değerleri gorunce rahatlıyordum.

Tulpar

0
Bilemedim birazda psikolojik sanırım, o değerleri gorunce rahatlıyordum.

Aynen öyle Bir önceki ayarda araç zengin karışımdaymış ama ekrandan hep 5 ile 6 arasını görüyordum ve çok hoşuma gidiyordu. Ama bu hoşnutluğum pompaya gidene kadar sürüyordu. Şimdi 7-8 arası gösteriyor ama bir depoyla daha fazla gidiyorum.

Arkadaşlar merhaba. 2013 Elegance Eco Otomatik Orijinal Brc Lpg kitli aracım var. Alalı 1 ay oldu. Bugüne kadar hep dizel araç kullandığım için mi bilmem yakıt tüketimi kafama takıldı. Gösterge 10.5-11 lt arası değişiyor. Ortalama 220-240 km yol yapıyorum 30 lt lpg ile. Farklı istasyonlardan da gaz aldım ama sonuç aynı. Üstelik araca az yaktırma konusunda uzmanımdır ama sanırım normali bu aracın. Aracımda kışlık lastik var. Trafik yok havalar da zaten güzel. Benzini de ekleyince tüketim 40 kurusu geçiyor. Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

LG-H870S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim araç 2015 yeni lpg taktırdım 3 defadır depoyu doldurup ölçüyorum 80 90 civarı doluyor depo eko modu kapalı durumda 390 km yol gidiyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

hkdinc

0
Aracınız
merhaba. degerler gayet normal. arabayla ilgili degil. yakit pahali. bende de 2016 otomatik var. 2.90 dan gaz aliyorum. 260 km yol yapiyorum. ama bunun buyuk kismi cevre yolu. trafik yok. yazin 8 lt civari ortalama olurdu. simdi kış sartlarinda 9 lt yi geciyor

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Otomatik arabanın rahatlığı yakıta vuruyor manuel araç candır şehir için 300 km şehir dışı 400 km en az eco modu hiç kullanmıyorum bence gereksiz çünkü beygir düşürüyor böyle oluncada daha fazla zorluyosun aracı şehir içi eco mod açmayın

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri